• Ekim 22, 2021 Oyuncak Tavsiyeleri

  Stres oyuncakları ile odaklanmayı arttırmak, huzurlu bir gün oluşturmak ve kaygıyı yönetmek mümkündür. Bu nedenle günlük yaşamda sahip olduğumuz tüm stresli ortamdan uzaklaşmak ve stresin beraberinde getirdiği birçok hastalık ve probleme maruz kalmamak için stres oyuncakları ile oynayabiliriz. Üstelik bu tarz oyuncaklar sadece stres giderici değil, ayrıca eğitici ve öğreticidir. Küçük boyutta oldukları için onları sürekli yanımızda taşıyabilir ve dilediğimiz an bu oyuncaklarla oynayabiliriz.

  sters oyunucak önerileri
 • Ekim 21, 2021 Oyuncak Tavsiyeleri

  89 yaşında olan Lego herkes tarafından sevilen bir oyuncak markasıdır. Adını reklam olarak beynimize kazıma konusunda oldukça başarılı olan bu markanın, hayranı olan milyonlarca kişi var. Bunun nedenleri arasında eğlenceli, eğitici ve mükemmel bir aktivite olması yer alır. Ayrıca aile üyeleriyle birlikte bir oyun oynamaya karar verildiğinde, herkes kendi yaşına uygun bir Lego modeli ile oynayabilir.

  lego oyuncak önerileri
 • Ekim 18, 2021 Oyuncak Tavsiyeleri

  Peluş oyuncakların eğitici yönünden çok duygusal yönlü faydaları nedeni ile tercih edildiğini biliyor muydunuz? Etrafta birçok özelliğe sahip oyuncak varken, hangi yaşta olursak olalım, peluş oyuncak gördüğümüzde, onu elimize alıp sarılmak isteriz. Çünkü hayatımıza kattığı birçok faydanın yanı sıra bizi birkaç saniye içerisinde mutlu etmeyi başarırlar. Peki, bu mutluluğun sırrı nedir? Sadece sevimli suratları ve yumuşak olmaları mı? Bizce sağladığı faydalardan kaynaklanıyor. Özellikle de çocuk gelişimi üzerine olan etkileri oldukça yüksektir.

  peluş oyuncak önemi, peluş oyuncak faydaları
 • Ekim 16, 2021

  Günümüzde birçok çizgi film var. Bizler, eskiden birkaç çizgi film ile yetinirken şimdiki çocuklar hangi çizgi filmi izleyeceklerini kendileri seçebiliyor. Hatta sevdikleri karakterlerin kostümlerini, oyuncaklarını ve daha birçok aksesuarını alıp koleksiyon yapabiliyorlar. Bu sevilen karakterlerden biri de pijamaskeliler çizgi filminde yer alıyor. Aslında, bu çizgi filmin içinde popüler olan ve sevilen birçok karakter var.

  pijamaskeli oyuncak karakterleri
 • Ekim 15, 2021

  Bebek telsizi, ailelerin çoğunun sahip olduğu önemli bir bebek güvenlik ürünüdür. Ancak kullanımı konusunda zorluk yaşayan birçok aile var. Bunun nedenleri arasında bebek telsizi ile yaşanabilecek olan tehlikeler yer alıyor. Evet, yanlış okumadınız! Güvenlik amacıyla alınan ürünlerde bile tehlikeli durumlar yaşanabilir. Bu nedenle aldığımız her ürünü güvenle kullanmak için gerekli tedbirleri almamız gerekir. Bugünkü yazımızda bebek telsizi nasıl kullanılır sorusunu yanıtlıyoruz. Ayrıca bebek telsizi kullanmanın faydalarını da liste hâlinde belirtiyoruz.

  bebek telsiz faydaları
 • Ekim 12, 2021 Oyuncak Tavsiyeleri

  Yapboz (puzzle) yapmanın çocuklar için faydaları olduğu her yerde söyleniyor. Ancak bu faydaların ne olduğunu tam olarak bilen kişi sayısı oldukça az. Bu nedenle bu konuyu ele alıp bugünkü yazımızda puzzle yani yapboz oynamanın neden faydalı olduğundan bahsedeceğiz.

  Yapboz çok faydalı ve keyifle oynanan bir oyundur. Peki, çocuklar için yapbozla oynamanın ne gibi faydaları vardır? Zekâ geliştirdiği doğru mu, çocuğum için kaç parçalı yapboz almalıyım ve daha birçok sorunun yanıtı ve detaylı bilgi için yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

  yapboz faydaları
 • Ekim 07, 2021

  Bebekler neden erken uyanır? Bu soruyu sevgili anneler her sabah kendilerine sorar. Ancak daha yanıta ulaşmadan, bebeklerinin daha geç uyanmaları için birçok şey denerler. Bu nedenle bu deneylerin sonucu da aynıdır. Bebekleri erken uyanmaya devam eder!

  Bebek erken uyanma
 • Ekim 07, 2021 Oyuncak Tavsiyeleri

  Çocuklar için oyuncakların değeri oldukça büyüktür. Onlara özel olarak üretildikleri için, albenileri bir hayli yüksek olan oyuncaklar arasında seçim yapmak kolay olmayabilir. Ebeveynler ise oyuncak konusunda iki şeye önem verir. Biri çocukları eğlendirmesi diğeri de öğretmesidir. Aslında, doğru oyuncak seçimi yaparak çocuklara binlerce yarar sağlamak mümkündür. Ancak çocuklar için en iyi oyuncaklar hangisidir ve doğru oyuncak seçimi nasıl yapılır? Bu soruların yanıtları ve daha fazlası için yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

  en iyi oyuncaklar
 • Ekim 05, 2021 Pratik bilgiler

  Bebeğini biberon ile besleyen anneler, biberonun içinde kalan artıkların, zamanla ne kadar kötü koku oluşturduğunu bilir. Ayrıca bu koku bir diğer beslenme anında bebeğin damak tadını olumsuz yönde etkileyebilir. Bununla birlikte süt zamanla bakteri oluşumuna neden olur. Bu bakteriler de biberon iyi bir şekilde temizlenmezse, bebeği hasta edebilirler. Bu yüzden biberonları çok iyi şekilde temizlemek gerekir. Peki, en iyi biberon temizliği nasıl yapılır, cam biberon ile plastik biberon aynı şekilde temizlenir mi, cam biberon kaynatma işlemi için gerekli malzemeler nelerdir ve sararan biberon emziği nasıl temizlenir? Bugünkü yazımızda biberon temizliğine son noktayı koyup hiçbir yerde bulamayacağınız en pratik ve en kolay sterilize etme yöntemlerini sunacağız. Bebeğinizi beslerken kafanızda herhangi bir soru işareti kalmaması için yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

  biberon temizliği
 • Ekim 04, 2021 Bebek Beslenmesi

  Bebek beslenmesinde dikkat edilmesi gerekenler özellikle anneler için çok önemlidir. Doğru yöntemlerle bebeğimizi doğduğu an itibariyle beslemeye çalışırız. Ancak ne kadar tecrübe sahibi olsak da yaptığımız yanlışlar olabiliyor. Bu nedenle hangi konularda yanlış yaptığımızı ve yanlışları doğrulara nasıl çevireceğimizi öğrenmemiz gerekir. Bugünkü yazımızda bebek beslenmesi konusunu ele alacağız. Yazımızı okuyarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

  bebek beslenmesi
 • Eylül 30, 2021 Oyuncak Tavsiyeleri

  Akülü araba alırken dikkat edilmesi gereken önemli detaylar var. Çocuğumuz bu oyuncak ile bir dakika da büyüyene kadar da oynasa bu detayları küçümseyemeyiz. Ayrıca akülü araba çocukların hayallerini süsleyen bir oyuncak çeşidi olduğu için kısa süre oynanıp sıkılacaklarını düşünmeyin. Bununla birlikte küçük kardeş oynamaya devam eder ya da birine hediye olarak da verebilirsiniz. Dilerseniz de ikinci el olarak da satabilirsiniz. Bu gibi işlemler de fazla zamanınızı almaz. Çünkü talep olarak büyük bir potansiyel müşteriye sahip oyuncak çeşididir.

  akülü araba faydaları
 • Eylül 29, 2021

  Oyunla çocuklara sayılar eğlenceli bir şekilde öğretilir. Üstelik en akılda kalıcı yöntemler arasında oyun oynayarak öğretme yer alır. Küçük yaşlarda çocuklara sayı saymayı öğretebilirsiniz. Böylece günlük hayatlarında yaşadıkları ile sayıları birleştirip kullanabilirler. Ancak oyunlar sadece eğitici yönlü olmamalıdır. Bu nedenle seçtiğiniz oyunların eğlenceli ve ilgi çekici olmaları gerekir. Bugünkü yazımızda sayılar çocuklara en kolay nasıl öğretilir sorusunu yanıtlayacağız.

  sayıları öğretme
 • Eylül 28, 2021

  Dikkat eksikliği bir diğer deyişle hiperaktivite bozukluğu yaşayan çocuklar her gün birçok şey ile mücadele ederler. Bunlar arasında odaklanma, el – göz koordinasyonu kurma, hareketsiz oturma ve dürtülerini kontrol etme gibi önemli eylemler yer alır. Bu nedenle hareketli oldukları süreçten daha fazla yorulurlar. Çünkü beyinleri onlara sürekli yapma ve etme gibi komutlar vermeye çalışır iken onlar bir yandan hareket hâlindedir. Bu durum da en çok ebeveynlerini üzer ve onların endişeye kapılmalarına neden olur. Ancak çocuklar dikkat geliştirici oyuncaklar ile oyun oynayarak psikiyatrik bozukluklarının çoğundan kurtulabilirler. Bununla birlikte dikkat eksikliği problemi tedavisi için yapılabilecek birçok etkinlik var.

  dikkat geliştirici oyuncaklar