1

Kiki Eğitici Oyuncak Çeşitleri ve Fiyatları

Çocukların gelişiminde ebeveynlerin en büyük yardımcısı olan eğitici oyuncaklardır. Çocukların kaliteli vakit geçirmesi, eğlenirken öğrenmesi ve yararlı aktiviteler yapabilmesi için üretilen Kiki oyuncak modellerini çocuklar doğumdan itibaren kullanabilir. Çocuğun doğumundan başlayarak okul dönemine kadar geçen süreçte çocuğun tüm hayatı oyun ve oyuncaklardan ibarettir. Çocuklar her şeyi oyun ve oyuncaklarla öğrenir. Çevresini algılamaya başladığı andan itibaren çocukları canlı ve parlak renkli oyuncaklarla tanıştırmak çocuğun görsel algılarının gelişimine katkı sağlar. Bunun için en doğru oyuncak Kiki İlk Çıngırağım’dır. Üzerinde rengârenk halkalar bulunan çıngırak sallandığında ses çıkarır ve çocuğun ilgisini çeker. Çocuk sesin geldiği yönü anlamaya çalışırken işitsel algıları gelişir. Çocuğun hassas tenine zarar vermeyen kaliteli malzemeden üretilen ilk çıngırağım çocuğun dokunma, kavrama ve tutma becerilerinin gelişimine katkı sağlar. Temsil ettiği farklı dokularla çocuğun dokunsal algılarını uyarırken, motor becerilerinin gelişimine de yardımcı olur.

Kiki Eğitici Oyuncakların Bebeklerin Gelişimindeki Rolü

Çocuğun beyin gelişiminin tamamlandığı 0-3 yaş arası dönem oldukça önemlidir. Bu dönemde eğitici oyuncaklarla vakit geçiren çocukların analitik düşünme becerileri, el-göz koordinasyonları ve motor becerileri daha hızlı gelişir. Ailece keyifli vakit geçirilmesini sağlayan 0-3 yaş eğitici oyuncaklar arasında renkli halkalar, bultaklar, üst üste dizilecek küpler ön plandadır. Çocuğu zorlamadan pratik bir şekilde tamamlanan, tamamlarken çocuğun merak duygusunu uyandıran, keşfetmesine zemin hazırlayan, başarma duygusunu tattıran, renkleri, şekilleri, hayvanları ve sayıları öğrenmesini sağlayan setler ilk çocukluk döneminin en popüler oyuncakları arasındadır. Daha çok 0-3 yaş arası erken çocukluk dönemine hitap eden oyuncaklarla vaki geçiren çocuklar okul hayatına daha hazır hale gelir.

Çocuğun bilişsel zekâsının geliştirilmesi ve yaratıcılığının ön plana çıkarılması için en önemli dönem olan 0-3 yaş oyun döneminde Kiki oyuncaklar devreye girer ve her alanda çocuk gelişimine önemli katkılar sağlar. Eğitici oyuncaklar okul öncesi dönemde çocuğun aktivite becerilerinin gelişimine yardımcı olur, el göz koordinasyonu kurmasına, motor becerilerinin gelişimine katkı sağlar. Çocukların bilişsel becerilerinin gelişimi için en doğru yöntem; onları Kiki eğitici oyuncaklarla oynamaya yönlendirmektir.

Kiki Eğitici Oyuncak Çeşitleri

Kiki oyuncak modelleri arasında her tarzda oyuncak bulmak mümkündür. Eğitici halkalar, çıngıraklar, bultak küpler, kuleler, bowling seti ve bebekler… Her biri çocuklara ayrı ayrı beceri kazandıran bu oyuncaklar daha oturmaya başlamadan çocukların oyunlarına eşlik ediyor. Çocukların ilk oyuncağı Kiki İlk Çıngırağım olurken; çocuk oturmaya başladığında ona başka modeller eşlik ediyor. İlk çıngırağımla çocuk kavramayı öğreniyor, sesler ve renklerle ilgili algı oluşturuyor. Oturmaya başladığında üst üste dizilen halkalar en sevdiği oyuncağı oluyor. Üst üste dizilen renkli halkaların içinde boncuklar bulunuyor. Ses çıkarmayı seven çocuklar sevimli halkalarla eğlenceli vakit geçiriyor. Çocukların renkleri ve şekilleri tanımasına yardımcı olan renkli halkalar çocukları ile vakit geçiren ebeveynlerin en büyük yardımcısı olacak.

Çocukların hayvanları tanımasına yardımcı olan Kiki Mega Kule seti 10 adet farklı renk ve boyutlarda kaplardan oluşuyor. Her bir kabın üzerinde farklı hayvanlar yer alıyor. Renkli küpler çocukların ilgisini çekiyor ve hayvanları tanımasına yardımcı oluyor. Üst üste koyulabilen ya da iç içe geçebilen kaplar çocukların ince motor becerilerinin gelişimine katkı sağlıyor ve problem çözme becerilerini geliştiriyor (Bu ürün 12 ay ve üzeri çocuklar için uygundur).

2 yaş ve üzeri çocukların ebeveynlerinin en çok tercih ettiği model ise Kiki Eğitici Bultak Küp. Çocuklar hayal güçlerini kullanarak bultak küp ile kendi eserlerini ortaya çıkarıyor. Küpün içindeki birbirinden farklı renk, boyut ve şekildeki blokları birleştirerek oyunlar oynuyor. Şekilleri doğru yerlerden küpün içine atmaya çalışıyor ve bunu yaparken birçok şey öğreniyor. Problem çözme becerileri gelişiyor, el kasları gelişiyor ve doğruyu bulmayı öğreniyor.

Kiki’nin en sevilen ve farklı ürünü; Altını Islatan Sevimli Bebeğim Kiki… 3 yaş ve üzeri için uygun olan kız çocuklarının en yakın arkadaşı! Biberondan su içen bebek altını ıslatıyor. Düğmesine basınca; işte buradasın, seni görebiliyorum, annecim nereye gittin, ooo gıdıklıyor, ben acıktım, gülümsüyor, çatlak patlak oynayalım mı gibi cümleler kuruyor. Çocuklar bu oyuncak bebekle konuşmayı daha çabuk öğreniyor.

Çocuklara; sıralı düşünme, dikkat, konsantrasyon, ince motor becerileri, görsel ve uzamsal algılar gibi beceriler kazandıran kutu oyunlarının başında gelen Çılgın Bardaklar Zeka oyunu ile çocuklar hem arkadaşları hem de aileleriyle keyifli vakit geçiriyor. Kartı aç, bardaklarla şekli tamamla ve zile bas! Zile ilk basan kartı alır. Oyun sonunda en çok kartı toplayan oyunu kazanır.

En doğru Kiki Oyuncağı Neye Göre Seçilir?

Piyasada çok fazla eğitici oyuncak vardır ve bu da anne babaların kafasını karıştırır. Çocuğun gelişimine katkı sağlamak için uygun oyuncağı seçmenin ne derece önemli olduğunu bilen ebeveynler bu doğrultuda dikkatli seçimler yaparlar. Çocuğa faydalı oyuncak seçmek için ilk dikkat edilmesi gereken oyuncağın çocuğun yaşına ve gelişim düzeyine uygun olup olmadığını anlamaktır. 0-1 yaş arası bebekler için oyuncak seçiminde bulunurken oyun gelişim düzeyi göz önünde bulundurulmalıdır. Bu dönemde çocuğun eline sığabilecek sesli ve renkli oyuncaklar, çıngıraklar tercih edilmelidir. Emekleme ve yürümeye başlama dönemlerinde oyun halkaları ve bultak küpler seçilmelidir.

1-2 yaş arası dönem çocuğun yürümeye başladığı ve etrafını keşfettiği dönemdir. Bu yaş aralığında çocuklar tek başlarına da oyun oynamaya başlar. Geometrik şekiller, sevimli kuleler bu yaş aralığında tercih edilebilir. Çocuğun yaşı arttıkça oynayabileceği oyuncak sayısı da aynı oranda artar ve ebeveynler çocuklarına oyuncak seçerken daha çok seçenekle karşılaşır.

Kiki eğitici oyuncak çeşitleri ve daha fazlası otoys.com.tr'de.