Kategoriler

Eğitici Kule Oyunları & En Güzel Kutu Oyunları

Eğitici Kule Oyunları Nedir?

Eğitici kule oyunu yapı bloğu olarak da adlandırılan bir oyuncak çeşididir. Çocukların zihinsel ve psikolojik gelişimi üzerinde son derece faydalıdır. Birbirinden farklı renklere ve özelliklere sahip bu kuleler çocukların ilgisini çekmektedir. Çocukların kendi başına oynayabileceği oyuncaklar olmalarının yanı sıra ebeveynleri ile birlikte oyun oynayabilmelerine de imkân sağlamaktadır. Çocuğunuz ile keyifli bir gün geçirmenizi sağlayacak bu oyuncaklar çocuklarınız için seçilebilecek en güzel hediyeler arasında yer almaktadır. Bu oyuncaklar birbirinden farklı malzemelerden faydalanılarak tasarlanmaktadır. Ahşap, plastik ve manyetik olmak üzere birbirinden farklı çeşitleri bulunmaktadır. Her çocuğun ve ailenin tercihine göre birbirinden farklı modelde eğitici kuleler firmamız tarafından satışa sunulmaktadır.

Eğitici Kule Oyuncak Çeşitleri Nelerdir?

Eğitici kule oyunu için özel olarak üretilen ve kullanılan bu oyuncakların birbirinden farklı çeşitleri bulunmaktadır. Her çeşit birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Çocuğunuza hediye alırken bu çeşitler ve sahip olduğu özellikler hakkında detaylı bir inceleme yapmanız oldukça faydalı olacaktır.

1. Ahşap Kule Oyuncağı

Ahşap malzemelerden faydalanılarak üretilen bu oyuncaklar insan sağlığına hiçbir zarar oluşturmamaktadır. Yapısında herhangi bir kimyasal madde bulunmamaktadır. Tamamen çocuğun kendi becerisine bağlı olarak şekil verilmektedir. Özellikle denge tarzında oyunlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

2. Manyetik Kule Oyuncakları

Manyetik oyuncaklar en ufak bir temas halinde anında diğer nesneye tutunmaktadır. Kullanımı diğer türlere göre biraz daha zordur. Yaş olarak daha büyük çocuklar için daha elverişlidir.

3. Plastik Kule Oyuncakları

Eğitici kule oyuncak çeşitleri içinde yer alan bu oyuncaklar oldukça hafif malzemelerden üretilmektedir. Çocukların sağlığına herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Çocuk tarafından etrafa atılması ya da yüze teması halinde herhangi bir olumsuzluk yaratmamaktadır. Oynama açısından çocuğa kolaylık sağlamaktadır. Yaşça küçük çocuklarda kullanıma son derece uygundur.

Eğitici Kule Oyunlarının Çocuklara Faydaları Nelerdir?

Bu oyunlar çocuklara pek çok alanda fayda sağlamaktadır. Sağlamış olduğu faydalar sayesinde aileler ve çocuklar daha rahat ve konforlu bir hayat sürmektedir. Bu oyuncakların çocuklar üzerinde yarattığı olumlu etkilerden bazıları şunlardır;

  • Birbirinden farklı renk ve modellere sahip olması nedeni ile çocukta el ve göz koordinasyonunu geliştirmektedir. Bu oyuncaklar sayesinde çocukların koordinasyonu gelişerek öğrenmesi kolaylaşmaktadır.
  • Eğitici kule oyuncakları ile oynayan çocuklarda mekânsal akıl yürütme yeteneği gelişmektedir. Çocuklar kule oyunları oynarken hangi parçanın nereye yerleştirilmesi gerektiği konusunda kendi kendini zamanla geliştirmektedir. Bu işlemi yaparken de zekâsını çalıştırmaktadır. Kendi kendine çözüm önerileri üretmekte ve uygulamaktadır. Bu durumda akıl yürütme yeteneğini geliştirmektedir.
  • Kule yaparken yapılan yanlış hamleler çocukları yeni yollar aramaya itmektedir. Bu sayede çocuklar farklı düşünebilme yeteneği kazanmaktadır. Farklı düşünebilmenin sayesinde gelecekte ortaya yaratıcı bireyler olarak çıkmaktadırlar.
  • Kule oynamak özünde bir mühendislik bilgisi barındırmaktadır. Çocuklar bu oyunları oynayarak mühendislik becerisi kazanmaktadır.
  • Oyun esnasında çocuklar birbirinden farklı metotları düşünüp uyguladığından dolayı zekâları sürekli olarak aktif haldedir. Bu nedenle daha esnek bir bilince sahip olmaktadırlar.

Eğitici Kule Oyuncaklarının Fiyatları Nasıldır?

Eğitici denge kule oyuncakları birbirinden farklı malzemeler ile üretilmektedir. Malzemelerin sahip olduğu özelliklere göre de fiyatlandırmalar yapılmaktadır. Bu nedenle oyuncaklar hakkında kesin bir fiyat bilgisi vermek son derece yanlıştır. Çocuklar için bu tarz oyuncakları tercih ederken sağlıklı malzemelerden üretilmiş, her türlü darbeye karşı dayanıklı ve çocuğa hiçbir olumsuz etki yaratmayacak alanında başarılı ürünlerden satın alınmalıdır. Firmamız tarafından satışa sunulan tüm marka ve modelde kule oyuncakları alanında uzman kişilerden destek alınarak tercih edilmiştir. Çocuklar için en sağlam, en sağlıklı ve en güvenilir olan oyuncak modellerine firmamız üzerinden kolayca erişebilirsiniz. Ayrıca firmamız tarafından satışını gerçekleştirdiğimiz tüm oyuncakları en uygun fiyatlara sizlere sunmaktayız.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR