İade ve Değişim İşlemleri

Satın Aldığım Ürün Ayıplı veya Kusurlu ise Ne Yapmalıyım?
Satın almış olduğunuz ürün ve ürünleri ayıplı / kusurlu olduğunu bildirmek için otoys.com’dan sipariş detaylarını bölümüne giriş yaparak “İade/Değişim Talep Et” butonuna tıklamanız, iade sebebiniz ile birlikte talebinizi bize ulaştırmanız sonrasında iade etmek istediğiniz ürün ve ürünleri; MNG kargo ile ücretsiz olarak 153113629 numaralı iade kargo kodunu kullanarak gönderebilirsiniz. Ürünleri hasar görmeyecek şekilde faturası ile birlikte gönderimini sağlamanız gerekmektedir.

Göndermiş olduğunuz iade ürünler tarafımıza ulaştıktan sonra 3 iş günü içinde hesabınıza ücret iadesi gerçekleştirilir.

Sorunun ürünün yanlış kullanımına bağlı olarak kullanıcı hatasından (yanlış şarj etme, yanlış pil kullanımı, çarpma, kırma, bozma, düşme sonucu kırılma, yanlış montaj, yanlış kullanım…vb) kaynaklandığı tespit edilen durumlarda ürün iadesi alınmaz.
 
Kusurun kullanımdan / kullanıcı hatasından kaynaklanmadığı durumlarda ürün inceleme amaçlı tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.
 
İnceleme sonucunda kusurlu olduğu bildirilen üründeki arızanın kullanıma bağlı oluşmadığı, ürünün kusuru olduğu tespit edildiğinde tarafınıza ürünün; kusursuz olan yenisi gönderilir ya da isteğinize göre iadesi alınır.
 
Eğer ürünün kusursuz olan yenisi stoklarda mevcut değilse telefon ya da e-mail ile bunun bilgisi size verilir.
 
Eğer kusurlu ürünün, kusuru olmayan yeni ürün ile değiştirilmesini talep ederseniz; kusurlu ürünlerin inceleme için tarafımıza gönderilmesi ve kusursuz yeni ürünün size geri gönderilmesine ilişkin kargo bedelleri tarafımıza aittir.
 
Kusurlu ürünün kusursuz yenisini istemez ve iade talebinde bulunmanız durumunda, iade talebinizi iletişim formunu doldurarak ya da Otoys  Müşteri Hizmetleri hattımızı arayarak bize bildirebilirsiniz.
 
Teslim tarihiden itibaren ilk 30 gün içerisinde arıza bildirimi yapmanız ve ürünü göndermeniz durumunda söz konusu arızanın tespit edilmesiyle beraber iade ya da değişim hakkınızı kullanabilirsiniz.
 
Arızalı olduğunu düşündüğünüz ürün için e-posta veya telefonla bilgi alarak arızanın kullanım hatalarından kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenip sorunu yerinde gidermenizi sağlayabiliriz.
 
Arızalı / hatalı ürün size gönderildiği şekilde tüm aksesuarları, kutusu ve kitapçıklarıyla eksiksiz, hasarsız ve kargoda oluşabilecek hasarlara karşı uygun bir paket içinde göndermelisiniz.
 
Ürünün kendisinde ya da orijinal ambalajında çizik, bant, etiket veya herhangi bir hasar olmamasına dikkat ediniz. Ürünle birlikte satış faturası ile birlikte tüm nüshaları gönderilmelidir. Arızalı ürün firmamıza ulaştığı gün arıza tespiti için teknik servisimize alınır, arıza tespiti 3 iş günü içinde yapılır. Arıza raporu onaylandıktan sonra iade süreci başlatılacaktır. Eğer aldığınız ürünün teknik servisi yetkili servislerce yapılıyorsa, ürün en kısa sürede arıza tespiti için firmamız tarafından yetkili servise gönderilir ve servisin verdiği arıza raporu neticesinde değişimi yapılır veya iade alınır.
 
Kullanıcı kusurundan kaynaklanan arızalar iade ve garanti kapsamı dışındadır. (Düşme, kırılma, yetkisiz tamir, yanma, voltaj değişiklikleri vb.)
 
Ürün satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı (ürünü) reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahipsiniz.

İade işlemleriniz ile ilgili her türlü sorunuz için 0216 572 50 00 numaralı hattımızdan veya [email protected] adresinden müşteri hizmetleri yetkilimize ulaşabilirsiniz.
 

Siparişimdeki Ürün veya Ürünleri Nasıl İade Edebilirim?
Satın aldığınız ürünü teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde aşağıdaki koşullara uyması halinde iade edebilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürünü gönderirken anlaşmalı kargo şirketi MNG Kargo ile göndermeniz halinde “Kargo Bedeli” ödemezsiniz.
 
İade edeceğiniz ürün ile birlikte hediye veya promosyon ürün mevcut ise tamamını iade etmeniz gerekmektedir.
 
Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iade işlemleri, iade faturası düzenlenmediği takdirde tamamlanamaz. Faturanın tüm nüshaları gönderilmediği takdirde KDV ve yasal tüm yüküm İade etmek istediğiniz ürün için toyzzshop.com’da hesabınızda bulunan sipariş detayları bölümümüzden iade talebinde bulunabilirsiniz. Sipariş detaylarınızdan “İade/Değişim Talep Et” butonuna tıklamanız, iade sebebiniz ile birlikte talebinizi bize ileterek MNG kargo ile ücretsiz olarak 153113629 numaralı iade kargo kodunu kullanarak gönderebilirsiniz. Ürünleri hasar görmeyecek şekilde faturası ile birlikte gönderimini sağlamanız gerekmektedir.
 
İade işlemleriniz ile ilgili her türlü sorunuz için 0216 499 1 999 numaralı hattımızdan veya [email protected] adresinden müşteri hizmetleri yetkilimize ulaşabilirsiniz.
lülükler müşteriye ait olur ve bu bedel iade edilmez.
 
İade/değişim işlemlerinde satın alınan ürüne ait orijinal kutusu/ambalajı zarar görmeyecek şekilde muhafaza edilmeli ve gönderilmelidir.
 
Cayma hakkını kullanabilmeniz için iade etmek istediğiniz ürünlerin satış değerini yitirmemiş olması gerekmektedir.
 
Orijinal ambalajı bozulmuş, kutu ve iç aksesuarları olmayan, tekrar satılabilirlik özelliğini yitirmiş ürünlerin iadesi yapılamaz.
 
İade edilmek istenen üründe herhangi bir hasar, çizilme, yırtılma, bant-etiket kullanımı ve kutu içeriğinde eksilme varsa ürün iadesi kabul edilmez.
 
T.C.Sağlık Bakanlığı’nın Hijyenik Ürün Yönetmeliği’ne göre ayıplı ürün olmadığı sürece hijyenik ürünlerin açıldıktan sonra iade edilemez veya değişim yapılamaz.
 
Kitap, CD, kaset gibi ürünlerin iade ya da değişimi yapılmamaktadır. Kostüm/şapka gibi ürünlerin iadesi mümkün değildir. Ürün orijinal ambalajı bozulmadığı takdirde başka bir beden/ölçü ile değişim yapılabilir.
 
İade etmek istediğiniz ürüne ait satış faturasının tüm nüshalarını tarafımıza teslim etmeniz gerekmektedir.

İade / Değişim İşlemini Nasıl Başlatabilirim?
İade etmek istediğiniz ürün için otoys.com’da hesabınızda bulunan sipariş detayları bölümümüzden iade talebinde bulunabilirsiniz. Sipariş detaylarınızdan “İade/Değişim Talep Et” butonuna tıklamanız, iade sebebiniz ile birlikte talebinizi bize ileterek MNG kargo ile ücretsiz olarak 153113629 numaralı iade kargo kodunu kullanarak gönderebilirsiniz. Ürünleri hasar görmeyecek şekilde faturası ile birlikte gönderimini sağlamanız gerekmektedir.
 
İade işlemleriniz ile ilgili her türlü sorunuz için 0216 572 50 00 numaralı hattımızdan veya [email protected] adresinden müşteri hizmetleri yetkilimize ulaşabilirsiniz.

İade İşlemlerimde Kargo Ücreti Öder miyim?
Tüm iade işlemlerinizde gönderiminizi  MNG Kargo aracılığı ile ücretsiz olarak yapabilirsiniz.


Kargo şirketine İade / Değişim Yapılacak Ürünümü Nasıl Teslim Etmem Gerekir?
İade etmek istediğiniz ürünü karşı ödemeli olarak - anlaşma kodu ile  size en yakın MNG Kargo şubesine teslim edebilir, veya 444 06 06 numaralı MNG Kargo müşteri hizmetleri hattından MNG Kargo personelinin ürünü adresinizden teslim almasını talep edebilirsiniz.

İade Ettiğim Ürünün Ödemesini Ne Zaman Alabilirim?
İade edilen ürünler için yapılacak ödeme, ürün bedeli ile birlikte siparişi oluşturma sırasında ödediğiniz kargo bedeli kadardır. Kredi kartına iade edilecek tutar bankanızın iade prosedürüne bağlı olarak 10 iş günü içinde tamamlanabilir. Banka Havale/EFT ile yaptığınız ödemelerde ise IBAN numarasını belirtmeniz gerekmektedir. Havale/EFT ödemeleri en geç 3 iş günü içinde gerçekleştirilmektedir.
 
İade işlemleriniz ile ilgili her türlü sorunuz için 0216 572 50 00 numaralı hattımızdan veya [email protected] adresinden müşteri hizmetleri yetkilimize ulaşabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR