Kategoriler

Bebek Oyun Halısı (Minderi) Çeşitleri

Bebek ve küçük çocuklar için görseli oldukça çekici olan ve çocuğun üzerinde güvenle oynayacağı oyun halısı modelleri kız ve erkek çocuklara nazaran farklı çeşitlere sahip oluyor . Birçok faydası bulunan oyun halısı, çocuğun oyun oynama alanını da belirlemesi açısından ebeveynlerin de işlerini kolaylaştırıyor. Ayrıca bebek oyun minderi gibi ilgi çekici ve bilgi veren halılar sayesinde çocuğunuzun öğrenmesinde de katkı sağlıyor. 

Oyun Halısı İle Güvenli Oyun Alanı 

Çocukların gelişimine katkı sağlayan oyuncakların faydası kadar, çocukların oyun alanlarının güveni de oldukça önem arz ediyor. Oyun halısı sayesinde sürekli ayak basılan ve kullanılan halıların kirinden uzaklaşan çocuklar daha temiz bir oyun alanına sahip olurken aynı zamanda oyun halısı üzerinde oynamaya alışarak farklı bölgelere ihtiyaç da duymuyor. Aksi takdirde geniş bir oyun alanı imkanına sahip olan çocuklar her an mobilya gibi eşyaların zararına maruz kalabiliyor. Ayrıca yumuşak dokuya sahip olan geometrik şekilli oyun halısı ya da farklı figürdeki matlar içinizi rahatlatacak zararsız oyun alanları oluşturuyor. 

Oyun Halısı Desenleri 

Bazı ebeveynler çocuğuna daha çok erken vakitte alışveriş yaptığı için, oyuncakları kendi zevklerine göre satın alabiliyor. Her ne kadar kendileri tercihte bulunsa da çocuğun cinsiyetine göre tercih yaparken aynı zamanda çocuğun en çok sevdiği ya da önemsediği renk ve desenleri seçmesi elbette daha doğru olacaktır.

Genel olarak çocukların sevdiği bebek oyuncakları içinde kral şakir oyun halısı gibi ortak zevkler, sizin çocuğunuzun da zevkine hitap edecektir. Eğer henüz çok küçükken satın alıyorsanız her çocuğun dikkatini çeken kral şakir şehir oyun halısı veya sebze, meyve, rakamlı oyun halılarını rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ya da sadelikten yana olup, kız veya erkek için özel renklerdeki egzersiz mat 180×160 gibi desensiz matları da gelecekte kullanması için tercih edebilirsiniz. 

Oyun Halısının Faydaları 

Çocuklar için tercih edilen oyun halılarının aslında birçok faydası da bulunuyor. En çok bilinen faydası ise çocuğa ait bir oyun alanı sağlaması oluyor. Bu sayede çocuklar kendi alanlarında oyuna adapte olarak, aynı zamanda sınırlarını da bilmiş oluyor. Yanı sıra bir diğer faydası ise, çocukta sahiplenme duygusunu oluşturmasıdır. Oyun oynama ve kendi kendine oyun kurma ihtiyacı hissettiğinde oyun halısı aracılığı ile buna sahip olacağını biliyor. Üstelik neşeli orman oyun halısı modelleri sayesinde bu daha zevkli hale geliyor. 

Düzenli Oyun Alanı İmkanı 

Çocuğunuz için tercih ettiğiniz oyun alanı bazen kendisi için özel oda hissiyatı da oluşturabiliyor. Özellikle küçük ve dar evlerde çocuklar için rahat oyun alanları oluşturulamazken, oyun halısı bu ihtiyacı karşılıyor. Aynı zamanda beğendiği model ve desenler bunu canı gönülden kabullenmesine de vesile oluyor. Örneğin kız çocukları için hazırlanan prenses oyun halısı 100×75 gibi özel desenler onların bu alanı sahiplenmesini de kolaylaştırıyor. Erkek çocukları için de kolay adapte olabileceği oyun halısı dünya 100×75 gibi desenler öneriliyor. Kısaca çocuğunuzun ilgi alanına göre her türlü model bulunuyor. 

Oyuna Alıştırmak İçin İdeal Tercih 

Özellikle evde büyürken kardeşi olmayan tek çocuklu ailelerde çocukların kendi kendine oyun kurması zor olabiliyor. Bu durumda çocuk için onu oyun kurmaya ve oyun ortamına hazırlamak açısından sevdiği figürlerde oyun halısı edinmek oldukça işe yarıyor.

Çocuğun zevkine hitap edecek modeller arasında gelen eğitici çiftlik halısı gibi çeşitler sayesinde çocuğun daha kolay adapte olmasını sağlayarak, aynı zamanda daha keyifli vakitler geçirmesine de katkı sağlıyor. Daha bebekliğinden itibaren neşeli oyun halısı ya da renkli orman oyun halısı gibi renkli halılar da bebeği kendi kendine güzel vakit geçirmeye hazırlıyor. Daha bu gibi birçok faydası oyun halısı modellerinin gün geçtikçe artmasına vesile oluyor. 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR