Kategoriler

8 Yaş ve Üzeri Çocuklar İçin Eğitici ve Zekâ Geliştirici Oyun ve Oyuncaklar

8 yaş ve üzeri çocuklar için uygun oyuncaklar burada! Dilerseniz doğum günü hediyesi dilerseniz de içinizden geldiği için alın, bütçenizi aşmadan oyuncak satın almak için her zaman buradayız. Çocukların okul hayatını kolaylaştırırken geleceklerine büyük yatırımlar yapmalarını sağlayan oyuncaklar Otoys’da. Sevilen ve uygun fiyatlı oyuncakçınız olarak sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız.

8 yaş ve üzeri çocuklar için eğitici ve zekâ geliştirici oyun ve oyuncak seçimi yaparken artık ebeveynlerin biraz daha dikkatli olmaları gerekmektedir. Çünkü çocuklarının ilgi ve yetenekleri değişmiş hatta şekillenmiştir.

8 yaş ve üzeri çocuklara yaşının daha altında oyun ve oyuncaklar alınması birçok olumsuz davranışın ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle ebeveynlerin gözlerinde büyümeyen çocukları için oyuncak alırken mutlaka onların da fikirleri alınmalıdır.

8 yaş ve üzeri çocuklara oyuncak seçimi yaparken çocuğun istediği oyuncağı seçmesine fırsat vermek, çocuğun yetişkinliğe doğru yol alırken emin ve doğru adımlarla ilerlemesini sağlamaktadır. Kendine saygı duyulduğunu ve fikirlerinin önemsendiğini düşünen çocuğun kendine güven duygusu gelişmektedir.

8 Yaş ve Üzeri Çocuklar İçin Oyun ve Oyuncaklar

8 yaş ve üzeri çocuklar ev oyunlarından daha çok açık havada oynanan oyunları sevmektedir. Bu dönemde onlara alınacak 2 tekerlekli bisiklet hem kendilerine güven duymalarını sağlayacak hem de tüm gelişim alanlarını desteklemelerine yardım edecektir.

Bu yaş grubu ve üstü oyun alanlarında ya da oyun parklarında oynamayı çok sevmektedir. Bu nedenle oyun alanlarında oynayabileceği kum oyuncakları, kamyon vb. oyuncaklar ile çok çeşitli oyunlar kurabilir ve zihinsel gelişimine katkı sağlanabilir.

Çizgi film ve animasyonlara ilgi duyan 8 yaş ve üzeri çocuklara oyuncak seçimi yapmak ebeveynler için çok daha kolay olmaktadır. Sevdiği karakterlerin oyuncaklarını almak hem çocukları mutlu edecek hem de gelişim alanlarını destekleyecektir.

Küçük ya da büyük parçalı bloklar bu yaş grubu için oldukça uygun oyuncaklardır. Yaratıcılıklarını doruk noktaya ulaştıran blok oyuncakları zihinsel gelişimlerini sınırsız desteklemektedir.

Ev eşyaları ya da ev setleri gibi model oyuncaklarla yetişkinleri taklit edebileceği oyunlar oynayan çocukların davranışlarını gözlemleyerek olumlu davranışlarını pekiştirebilir, olumsuz davranışlarını tespit edip gereken önlemler alınabilir.

Bu yaş grubu çocuklar yavaş yavaş müziğe ve oyuncak müzik aletlerine de ilgi duymaktadır. Dil ve sosyal gelişimini destekleyen bu oyuncaklar aynı zamanda çocukların zihinsel gelişimlerini de desteklemektedir.

8 yaş ve üzeri çocuklara oyuncak seçimi yaparken, oyuncakların daha çok eğitsel olmasını isteyen ebeveynler, çocuklarına bilim ve deney setleri gibi işlevsel oyuncaklar seçebilir. Çocukların eğitim öğretim hayatları boyunca işlerine yarayacak bu oyuncaklar özellikle matematiksel zekâyı desteklemektedir.

8 Yaş ve Üzeri Çocuklara Oyuncak Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

8 yaş ve üzeri çocuklara oyuncak seçimi yaparken oyuncakların sağlam ve dayanıklı olması çok önemlidir. Bu yaş grubu çocukları oyuncakları ile aralarında duygusal bir bağ kurarlar ve oyuncakları kırıldığında ya da deforme olduğunda da çok üzülürler. Bu nedenle oyuncak seçimi yaparken oyuncağın kalitesine ve yapılan malzemenin özelliklerine dikkat edilmelidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR