Filtreleme
Kategoriler

Fisher Price Bebek Oyuncak Çeşitleri ve Fiyatları

Çocukların ve bebeklerin yıllardan beri hep yanında olan, yaklaşık 90 yıldır anne ve babaların hayatlarını kolaylaştıran Fisher-Price markası, günümüzde de ebeveynlere güven, çocuklara eğlence aşılamaya devam ediyor. Çocuklar için ürünler üretirken dünyaya onların gözünden bakma anlayışını sürdüren Fisher-Price, eğlencenin yaşı olmadığını vurgulayarak her yaş grubuna yönelik özel ürünleri sürekli olarak üretmektedir.

Markanın çıkış hikâyesi ise belirli bir ortaklık sonucu oluşmuştur. 1930’lu yılların son çeyreğinde Herm Fisher, yaratıcı fikirleri ile birlikte piyasaya eğlenceli, özgün ve ilginç oyuncaklar sunma istekleri ile birlikte, Irving Price ile ortaklık oluşturarak Fisher-Price serisinin ilk oyuncakları olan 16 umutlu piyasaya sürülmüştür. Bu seri içerisinde o dönemde çok kullanılmayan ördekler de bulunmaktaydı. Böylelikle yıllar boyunca çocukların gelişimlerinde yanı başında olacak olan oyuncak serilerin temelleri atılmış oldu.

Fisher-Price Oyuncak Ürünleri

Fisher-Price oyuncakları her yaş grubuna yönelik üretilir. Çocukların gelişimi bilindiği üzere her dönemde oldukça farklıdır. Fisher-Price ise bebeklerdeki bu gelişimi desteklemek adına oyuncaklarını bilimsel çerçevede üretmektedir. Doğumdan gelişim çağına kadar her döneme yönelik geliştirilen oyuncaklar genel olarak kısaca şöyle isimlendirilir: 0-6 ay yaş grubu ürünleri; Merhaba Dünya, 6-12 ay yaş aralığı; Hareket Halinde, 1-3 yaş aralığı ise;  Meşgul Kâşifler olarak firma tarafından tanımlanmaktadır.

Bebekler çok hızlı büyüyen ve sürekli gelişen bir yapıdadırlar. Sürekli büyüme hızı bebeklerin ihtiyaçlarını da çeşitlendirmektedir. Bu çeşitliliği karşılama adına Fisher-Price yılların vermiş olduğu tecrübe ile bebeklerin gelişimini destekleyen aynı zamanda eğlenceli vakit geçirmesini sağlayan oyuncaklar ve araçlar üretir. Ürünlerin yaş gruplarına göre ayrılması, anne ve babalar için de oldukça önemli bir durumdur. Bebekler hangi yaş aralığında ise o yaş aralığına uygun ürünler ile vakit geçirmelidirler. Bu durum hem bebeklerin gelişimi için hem de güvenliği için oldukça önemlidir.

Fisher Price Özellikleri

Fisher-Price ürünlerinin birçoğunun farklı özellikleri bulunmaktadır. Üretilen kimi ürünler çocukların duyularına hitap ettiği gibi, kimi ürünler de motor fonksiyonlarını çalıştırmaya yönelik olabilmektedir. Fisher-Price ürünlerinin en belirgin özelliği ise öğretici olmalarının yanında eğlendirici de olabilmeleridir. Anne ve babaların da çocukların gelişiminde en çok önemsedikleri konu bunun olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Her ebeveyn, çocuklarının öğrenirken eğlenmelerini ister.

Fisher-Price da tam da bu noktada devreye girer ve her çocuğun hayatına dokunur. Çocukların okul öncesi eğitimleri için bir temel görevi gören Fisher-Price, çocukların hayal güçlerini güçlendirmesine de yardımcı oluyor.

Fisher-Price oyuncaklarının birçok özelliği bulunmakta. En belirgin olanlarından bir tanesi de, oyuncakların son derece dayanıklı bir yapıda olmasıdır. Bu dayanıklılık sayesinde satın alınan oyuncaklar uzun yıllar boyunca saklanabilecek ve diğer çocukların bu olanaktan faydalanmasını da sağlayacaktır. Bu dayanıklılık ailelerin de son derece memnun kaldığı bir durumdur.

Fisher-Price ve Çocukların Gelişimi

Fisher-Price oyuncakları bebeklerin doğumundan belirli bir yaş almasına kadar her yaş aralığında onlara yardımcı olma özelliği taşımaktadır. Son derece dayanıklı ve kaliteli bir şekilde üretilen Fisher-Price oyuncakları aynı zamanda sağlığa zararlı herhangi bir maddeyi içerisinde bulundurmaz. Bu özellik ebeveynlerin markayı sık olarak tercih etmesini sağlar.

Fisher-Price belirli bir cinsiyete yönelik değil, kız ve erkek bebekler için son derece çeşitli ürünleri piyasaya sunmaktadır. Bu çeşitlilik markanın her türlü zevke hitap etmesini sağlar. Fisher-Price oyuncaklarının, çocukların gelişiminde bu kadar etkili olmasının temel sebebi,  bilimsel dayanaklar ile üretimin sağlanmasıdır. Yaklaşık 100 yıllık tecrübenin de sağlamış olduğu bu yetkinlik, markayı bu pazarda bir adım öne çıkarmaktadır.

Bebeklere ilk olarak odaklanmaya yönelik öğretiler sağlayan Fisher-Price ürünleri, zamanla üretmiş oldukları oyuncaklar ile birlikte birçok açıdan duyusal, olgusal ve fiziksel gelişimlerini destekler.

En Doğru Fisher-Price Seçimi

Fisher-Price oyuncakları seçilirken çocukların yaş aralığına göre seçilmelidir. Bu doğrultuda kategorileri incelemek doğru bir yöntem olacaktır. Fisher-Price son derece geniş bir pazara yayılmıştır ve bu pazarda satışı sağlanmaktadır. Bu sebeple markanın ürünlerine ulaşımı oldukça kolaydır. Fisher-Price markasının ürün üretimi 0-24 ay , 2-4 yaş, 5-7 yaş, 8-12 yaş olarak özel üretilmektedir.

Anne ve babaların da çocukları için en doğru ürünü seçerken mutlaka ürünün hitap ettiği yaş aralığını tercih etmelidir. Bu sayede oyuncalardan en doğru verimi alabilmek mümkün olacaktır. Oyuncaklar evlerde ve dış mekânlarda oynamaya yönelik de farklılık göstermektedir. Bu farklılıktan dolayı seçilecek oyuncaklar mutlaka o mekânda oynanmalıdır. Dış mekânda oynanabilen oyuncaklar daha büyük yaş grupları için tercih edilmekte, aynı zamanda bu tür oyuncaklar da çocukların bilime, sanata, daha fazla ilgi duymasını sağlamaktadır.

Fisher-Price Markası

Fisher-Price genel olarak yıllardır hayatımızda yer alan, kaliteyi vaat eden, dayanıklılığı ile ön plana çıkan, çocukların eğlenirken öğrenmesini sağlayan son derece güven veren bir markadır.

Markanın temel ilkelerinden bir tanesi de, çocukların doğumundan sonra her türlü yaş aralığındaki gelişimlerine destek olmasıdır. Bu destek çerçevesinde çeşitli olarak farklı özelliklere sahip oyuncaklar üretilir ve satışa sunulur. Fisher-Price oyuncakları düzenli kullanıldıklarında çocuklar harika vakit geçirecek, oldukça fazla eğlenecek ve aynı zamanda okul öncesi eğitimlerine başlamadan önce temel olarak belirli bir düzeyde gelişim gösterebileceklerdir.

Renkli, fonksiyonel, kumandalı, Legolar, puzzlelar çok yönlü olarak üretilen bu tür oyuncaklar, farklı her yaş aralığına hitap ettiği gibi, kız ve erkek çocukları için de oldukça çeşitli olarak sunulmaktadırlar. Anne ve babalar da kendi zevklerine göre çocukların oynamaları ve eğlenmeleri için bu çeşitli oyuncaklara sahip olabilirler. Sağlık ve güven gibi konularda son derece önde yer alan Fisher-Price firması, ailelerden almış olduğu geri dönüşler ile birlikte kendini sürekli olarak yenilemeyi ve geliştirmeyi de ihmal etmemektedir.

Fisher Price Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Doğumdan itibaren çocukların yaş grubuna göre tasarlanan ve çocukların eğlenirken öğrenmesine yardımcı olan Fisher-Price kaliteli malzemeleri ve geliştirici özellikleri ile çocuklar kadar ebeveynlerin de gözdesi olmuştur. Fisher-Price oyuncakları ile çocukların görsel ve işitsel duyularının gelişimine katkı sağlanırken aynı zamanda hayal güçlerinin gelişimi de desteklenir.

Hem de sadece oyuncaklarla değil; salıncak, oyun halısı, jimnastik seti gibi ürünlerle de çocuğunuzun eğlenmesi için gereken her şey düşünülmüştür. Çocukların ilgisini çeken ve algılarını geliştiren hareketli, ışıklı ve sesli özelliklerle donatılmış Fisher Price ürünleri sayesinde çocukların zihinsel gelişimine de katkı sağlanır.

Her üründe olduğu gibi oyuncak alırken de çocuğunuzun neye ihtiyacı olduğuna doğru karar verilmelidir. Böylece bebeklerin gelişimine sağlanan katkı en üst düzeyde olur. Fisher Price ürünlerini seçerken de birçok faktör ele alınmalı ve öyle karar verilmelidir.

Özellikle de bebek ürünleri seçerken bebeğin bulunduğu aya göre seçim yapmak gerekir. Çünkü bebekler aya göre gelişim gösterir ve olaylara verdiği tepkiler de farklılık gösterir. Bebeğin içinde bulunduğu aya göre seçim yaparak bebeğin kaliteli ve eğlenceli vakit geçirmesi sağlanır. Örneğin;  canlı renklerden oluşan ve birbirine geçip ayrılan parçalardan oluşan tırtıl, 6 ay ve üzeri bebekler için uygundur. Bu oyuncakla bebekler renkleri fark etmeye başlar. Parçaları takıp çıkarmaya çalışır ve böylece ince motor becerileri gelişir. Doku ve sesleri ile de çocukların duyusal gelişimi uyarılır. Renkli tırtıl, hassas ciltler için sert yapıda olduğundan dolayı 6 aydan küçük bebekler için uygun değildir.

Çocuğunuza en iyi oyuncağı seçmek için çocuğun içinde bulunduğu döneme ve kişisel özelliklerine dikkat etmelisiniz. Yaşa, türe ve modele göre kategorize edilen oyuncak çeşitlerinden çocuğunuza en uygun olan Fisher Price’ı seçerek çocuğunuzun gelişimine olumlu yönde katkı sağlayabilirsiniz.

Dış mekân oyuncakları ile çocuklar dışarıda eğlenceli vakit geçirir, sanat ve bilime ilgi uyandıran oyuncaklarla çocuklar bu alana yönelir, multimedya özellikli oyuncaklarla çocuklar farklı şekillere yönelir… Tüm bunların yanında çocuğunuza Fisher Price oyuncak alırken çocuğunuzun yaş grubuna uygun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Böylece çocuğunuzun karakterine en uygun oyuncağı seçebilirsiniz.

Fisher Price En Sevilen Modeller

Bebek ve çocukların ihtiyaçlarını çok iyi analiz ederek üretim yapan Fisher Price, ebeveynlerin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği ürünlere sahiptir. Bebeklerin hassas ciltlerine uygun tulum, patikli alt, uzun kollu body gibi ürünleri ile yeni doğan bebekler Fisher Price ürünleri ile tanışır. Peluş yastıklar, uyku arkadaşları, minik battaniyeler gibi çocukların dokunma duyularını uyaran yumuşacık ürünler bebeklerin büyümesine eşlik eder. Bebekler yumuşacık Fisher Price ürünleri ile kendilerini güvende hisseder.

Eğitici köpekçik, sürpriz toplar, yürüteç gibi ürünler ile yürümeye başlayan çocukların hem fiziksel gelişimine destek olur hem de bebekleri eğlenceli bir maceraya davet eder. Sirk çadırı ve oyun havuzunda çocuklar arkadaşları ile eğlenceli vakitler geçirir.

Çocukların gelişim basamakları dikkate alınarak üretilen Fisher Price ürünleri çocuklar yürümeye başladığında da onların hayatında olur. İlk bisikletim, ilk motorum gibi ürünler çocukların hareket etmelerine yardımcı olarak; dengede durma ve pedal çevirmeyi öğretir. Tuvalet eğitimindeki çocukların bu süreci eğitici eğlenceli tuvalet ile eğlenceli hale gelir. Renkli bloklar, köpekçiğin dünyası, şekil eşleştirme, arkadaşım kelebek gibi oyuncaklar çocukların merak duygularını geliştirirken; sesli kitaplar ve masal anlatan oyuncaklar ile çocuklar kitap okuma alışkanlığı kazanır. Masal anlatan peluş oyuncak hem çocuğunuza eğlenceli hikâyeler anlatır hem de yumuşacık dokusu ile ona çok iyi bir uyku arkadaşı olur.

Çocukları için bir şeyler alırken ebeveynlerin üzerinde durduğu en önemli konu şüphesiz sağlıktır. Tüm ürünlerinde çocukların sağlığını düşünen Fisher Price, ebeveynlerin ilk tercihidir. Çocukların konforunu sağlayan, eğlenirken öğreten ve çocukların hayal dünyasını geliştiren Fisher Price bebeklerin neşesine neşe katar.

Fisher Price oyuncak çeşitleri ve daha fazlası otoys.com.tr'de.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR