Kategoriler

3-6 Ay Bebek Oyuncakları ve Fiyatları

Hareketlenen ve uyku süresi azalan 3 -6 ay arasındaki bebekler için oyuncaklar zekâ ve fiziksel gelişimlerini olumlu yönde etkiler. Elbette bu doğru seçimler ile gerçekleşir. Otoys ve ailesi olarak en doğru seçimleri yapmanız ve alışverişinizi bütçenizi sarsmadan gerçekleştirmeniz için buradayız.

Oyuncakların bebeklerin ve çocukların dünyasında ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. Okula gidecekleri döneme kadar yoğun bir şekilde oyunlar oynarlar. Elbette bu dönemde doğru, eğitici ve faydalı oyuncaklar seçilmesi çok mühimdir. Oyuncaklar, onların fiziksel, zihinsel ve bilişsel dünyalarını zenginleştirir.

Gün içinde minimum iki saatini oyun oynamaya ayıran bebek ve çocukların bu süreçte zamanla el becerileri, hayal güçleri ve yaratıcılıklarının gelişimi, dikkat ve odaklanmaları, göz koordinasyonu, bilişsel durumları gelişmeye başlar. Özellikle 3-6 ay bebek oyuncakları bebeklerin gelişimlerinde önemli bir yere sahiptir.

Siz ebeveynler de değerli bebeklerinizin bu süreçlerini eğitici oyuncaklar ve zekâ geliştirici oyuncaklar ile destekleyebilirsiniz. Şimdi hep birlikte 3. aydan 6. aya kadar bebeğinizin gelişimi nasıl ilerlemektedir ve bu süreçte 3-6 ay bebek oyuncak seçimleri nasıl olmalıdır inceleyelim.

3 Aylık Bebek Oyuncakları

Bebeklerinizin en hızlı ve en çabuk gelişme gösterdikleri evrelerden biridir 3-6 ay dönemi. 3. ayda bebekleriniz sesin geldiği yöne döner, iki elini birleştirebilir, kafasını dik tutabilir. Çevresine daha çok ilgi göstermeye başladığı bir dönemdir diyebiliriz.

 3-6 ay bebek oyuncakları açısından gelişimlerine katkı sağlayacak dönemlerin başında geliyor. O yüzden dikkatli oyuncaklar seçilmesini öneririz.

Bu ayda çok karışık olmayan renkli ve bebeğinizin ilgisini çekici oyuncaklar kullanabilirsiniz.

Kavrayabileceği dişlikler, yumuşak pelüş bebekler, hayvanlar, renkli ve üç boyutlu figürler örnek olarak verilebilir.

4 Aylık Bebek Oyuncakları

4 aylık bebekleriniz artık bu ayda kol ve bacaklarını hızlıca hareket ettirebilir adeta bir yüzme hareketi yapabilir. Başını rahat bir şekilde dik tutabilir. İnsanlarla etkileşimden çok hoşlanır ve ilgi alaka severler.

Bu ayda bebeğinizin dikkatini çekici Cee-eee! oyununu oynayabilir, onunla konuşabilir, bol bol mimik hareketleri yapabilirsiniz.

Oyuncaklardan bahsetmek gerektiğinde; ritimli sesli nesne ve oyuncaklardan, üç boyutlu kitaplardan, kuklalardan ve minik toplardan çok hoşlanırlar.

5 Aylık Bebek Oyuncakları

Bu ayda bebeğiniz başını, boynunu ve gövdesini rahatlıkla kontrol edebilir, destek sağlandığı takdirde oturur, sese tepki verir, nesneleri ağzına götürmeye başlar, değişik pozisyonlarda yatıp oturabilir ve yuvarlanmaya başlayabilir.

 Peki, bu ayda oyuncak seçimi nasıl olmalıdır? Görme ve duyma duyularını kullanabileceği nesneler ve oyuncaklar seçin. Ses ve ışık veren, yansıtma yapan eğitici oyuncaklar ve zekâ geliştirici oyuncaklar seçmeye çalışınız.

6 Aylık Bebek Oyuncakları

Bu ayda bebekler yuvarlanabilir, desteklenmediğinde kısa bir süre oturur pozisyonda kalabilir, nesnelere uzanır, sesleri taklit eder, aynada kendini tanır ve gülümser, eşyaları kaybettiğinde aramaya başlar.

3-6 ay bebek oyuncak aşamasının son ayı olan altıncı ayda küpler, sesli ve ritimli oyuncaklar, emekleme oyuncakları, parmak oyuncakları, toplar, araba, bebek gibi oyuncaklar verilebilir.

Ayrıca bu ayda yüzünüzde değişik mimiklerde eğlenceli hareketler yapmanız onların çok hoşuna gidecektir.

Bebeğiniz ile bol bol konuşun şarkılar söyleyin ve masallar okuyun. Zekâ gelişimleri açısından çok faydalı olacaktır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR