Blog Başlık

 • Ocak 03, 2022 Bebekler ile ilgili SSS

  Bebekler ne zaman emeklemeye başlar? Bebeğimiz gözünü açtığı an itibari ile birçok sorunun yanıtını ararız ve bunlardan biri de emekleme ile ilgilidir. Hareketliliği her geçen gün artan bebeğimizin bir an önce emeklemesini ve yürümesini isteriz. Ne de olsa, emeklemek yürümenin başlangıcıdır. Bugünkü yazımızda bebeklerinin emeklemesini dört gözle bekleyen sevgili annelerimiz için soruları yanıtlıyor ve emeklemenin ne zaman başlayacağı üzerinde duruyoruz.

  Bebekler ne zaman emeklemeye başlar?
 • Ağustos 25, 2022 Oyuncak Tavsiyeleri

  Bebeklerimiz, doğduğu an itibari ile onların gelişimlerine katkıda bulunmak için araştırmalar yaparız. Fiziksel ve zihinsel gelişimleri önemli olduğu gibi iletişim yetenekleri ve duygusal zekâlarına da önem vermemiz gerekir. Kendine güvenen, girişken ve yenilikten korkmayan bireyler yetiştirmek için ne yazık ki, işimiz çok zor. Teknolojinin ilerlemesi ve bitmek bilmeyen virüs problemleri nedeni ile sosyalleşme konusunda sıkıntılar yaşıyoruz. Bu nedenle çocukların ellerinden tablet ve telefonlar düşmüyor. Sonuç itibari ile aynı evde yaşayan yabancılar olabiliyoruz. Bu duruma engel olmak, teknolojik aletlere sınır koymak için çocuklarda duygusal zekâyı geliştiren oyuncaklar konusunu ele alıyoruz.

  Oyun ile öğrenmenin ne kadar etkili olduğunu bir kez daha vurgulamak ve altını çizmek için sosyal ilişkileri güçlendirmeye destek veren en iyi oyuncakları sizler için listeledik. Çocuğunuza uygun olanları seçip filtreledikten sonra tercihi ona bırakabilirsiniz.

  Çocuklarda duygusal zekâyı geliştiren oyuncaklar
 • Ocak 04, 2022 Oyuncak Tavsiyeleri

  Sekiz aylık bebekler desteksiz bir şekilde oturabilirler. Bazı bebekler emekler iken bazıları ise, emeklemeyi atlayarak yürüme yeteneğine sahip olabilir. Bu nedenle bebeğim emeklemiyor, diye endişe duyan ebeveynlere belirtmek isteriz. Her bebeğin gelişimi bir değildir. Ancak her bebek gelişimi için desteğe ihtiyaç duyar. Bu ihtiyaçları da oyuncaklar kullanarak giderebiliriz. Sekiz bebek oyuncak çeşitleri arasından seçim yapmak, sizi zorlayabilir. Zengin çeşitlilik, üretimin çok olması, markaların üretimde gösterdiği kalite farklılığı gibi pek çok sebep nedeni ile kafanız karışabilir. Bu yüzden bir liste hazırlayarak tavsiye olarak ürünler hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

  Oyuncak alışverişi yapmadan önce yazımızı okumanızı ve diğer oyuncak seçimi ile ilgili makalelerimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

  Sekiz aylık bebek oyuncak
 • Ocak 02, 2022 Oyuncak Tavsiyeleri

  Ailenize minik bir üye katılacağı haberini aldığınız ilk andan bu yana hayat sizin için epey hızlı geçti. Bebeğiniz doğru ve hatta bir aylık oldu. Anne rahminde iken bakımı çok daha kolay olan sevgili bebeklerin doğumları sonrasındaki ihtiyaçları artar. Bakımları zorlaşır ve ebeveynler için ilk aylar zorlu geçebilir. Beslenme ve uyku arasında mekik dokurken arada kalan boş zamanı en etkili şekilde değerlendirmek için anneler bir şeyler yapmak isteyebilir. Her anı dolu dolu yaşamak için bazı araç ve gereçlerden destek almaları gerekebilir. Bunlardan biri de oyuncaklardır. Bir aylık bebek oyuncakları için fazla çeşitlilik olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak aşağıdaki listeye göz attığınızda oldukça zengin bir yelpazeyle karşılaşırsınız.

  Bir aylık bebek için en iyi ve en güzel oyuncak çeşitleri yazımızda yer almaktadır. Dilediğinizi seçip bebeğinizle geçirdiğiniz zamanın kalitesini ikiye katlayabilirsiniz.

  Bir aylık bebek oyuncakları
 • Ocak 01, 2022 Oyuncak Tavsiyeleri

  Oyuncak seçimi büyük bir özen ister. Konu bebekler için olunca bu özen ikiye katlanır. Çünkü 3 yaş öncesi çocuklar için daha dikkatli seçimler yapılmalıdır. Gelişimlerini olumlu yönde etkilemeyi hedef alırken sadece bu yönde araştırma yapıp tercihlerde bulunmak, doğru olmaz. İlk olarak güvenliğe önem verilmelidir. Daha sonra eğitim ve eğlence kısmına geçilmelidir. Bu konu çok önemli olduğu için bebek oyuncaklarında nelere dikkat edilmeli sorusunu ele alıyor ve maddeler hâlinde yanıtlıyoruz. Seçimlerinizi yapmadan önce maddelere göz atmanızı tavsiye ederiz.

  Bebek oyuncaklarında nelere dikkat edilmeli
 • Ocak 01, 2022 Oyuncak Tavsiyeleri

  Bebeğimiz, doğduğu an itibari ile onunla ten temas yapar ve bir süre tenimizde uyumasını sağlarız. Çünkü bunu doktorlarımız ister. Nedeni ise, anne-bebek bağını güçlendirmektir. Bebeğimiz anne rahmine düştüğü an itibari ile aralarında güçlü bir bağ oluşur. Bu bağın doğum sonrasında devam etmesi annenin tutum ve davranışları ile alakalıdır. Doğumdan sonra annelerin psikolojisi çok fazla değişir. Bazılarının bebeği ile ilgili kaygıları oluşurken bazılarının kendi ile alakalı problemleri olabilir. Bu durumu bir an önce toparlamak ve bağı güçlendirmek gerekir. Bu nedenle yazımızda anne bebek bağını güçlendirecek oyunlar konusunda öneriler sunmaya çalışacağız.

  Anne bebek bağı ne kadar iyi olursa, bebeğin gelişimi ve sosyal ilişkileri de aynı oranda iyileşir. İletişim yetenekleri ve daha pek çok şey bu bağ ile doğrudan orantılıdır. Bebeğimize olan sevgimizin büyüklüğünü kelimeler ile ifade etmemiz imkânsızdır. Ancak bunu ona başka yöntemler ile hissettirebiliriz. Bu yöntemlerden biri de oyun oynamaktır. İşte anne bebek bağını güçlendirmeye destek veren oyunlar…

  Anne bebek bağını güçlendirecek oyunlar
 • Ocak 01, 2022 Oyuncak Tavsiyeleri

  Bebeğinizin hareketliliği arttıkça çevreyi keşfetme istekleri de aynı oranda artar. Görüş mesafeleri artık çok daha fazladır. Ellerini ve kollarını diledikleri gibi yönlendirebilir ve birkaç kelime konuşabilirler. Oturabilen ya da emekleyebilen bebekler için oyuncak seçmek, biraz daha zor olabilir. Çıngırak ve dişlik gibi ürünleri satın almak için birkaç özelliğe bakmak yeterli iken 9 aylık bebek için oyuncak seçimi, ürünlerin ve özelliklerin çoğalması nedeni ile zaman gerektirir. Bu zaman dilimini bebekler ile geçirmek çok daha keyifli olacağı için size özel bir liste hazırladık.

  9 aylık bebek için eğitici ve eğlenceli oyuncak çeşitleri aşağıda sıralanmıştır. Dilediğinizi tercih edip bebeğinizin sosyal, duyusal, fiziksel ve zekâ gelişimini destekleyebilirsiniz.

  9 aylık bebek için oyuncak
 • Aralık 30, 2021 Oyuncak Tavsiyeleri

  İlk üç yaş zeka gelişimi için en etkili zaman olduğunu öğrendiğimiz an itibari ile bebeğimiz için bu zaman dilimini çok iyi bir şekilde desteklemek isteriz. Üç yıl uzun gibi görünse de çok çabuk geçer. Bu nedenle her anı dopdolu yaşamak için plânlar yaparız. Ancak ne kadar aratırsak ve plânlı olsak da bizi destekleyen yakınlarımıza ve bazı araçlara ihtiyaç duyarız. Bu araçlardan biri de oyuncaklardır. Her yaşa ve gelişime göre uygun olarak üretilir ve kategorilere ayrılırlar.  0-6 ay için ayrı ve 1 yaş için ayrı reyonlara bakmak gerekir. Oyuncak seçimi için temel madde güvenliktir. Bebeğinizin gelişimine uygun olmayan bir seçim yaparsanız, onu riske atarsınız. Bunun olmasını da asla istemeyiz. Çünkü biz anneyiz!

  Bebeğimizi dünyaya getirmeden önce onun için hazırlıklar yapmaya çalışırız. Eşya ve beslenme gibi konularda işimiz oldukça basit iken iş oyuncak seçimine gelince zorluk yaşayabiliriz. Çünkü ne alacağımızı ve nasıl kullanacağımızı bilmemiz gerekir. Yazımızda 0-6 ay arası bebekler için gelişimlerine katkı sağlayan, onlara uygun olan ve ilgi çekici olan oyuncak önerileri konusunu ele alacağız. Daha kolay seçim yapmak ve oyunca faydalarına göz atmak için yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

  0 6 ay oyuncak önerileri
 • Aralık 29, 2021 Oyuncak Tavsiyeleri

  Oyuncak seçimi ile ilgili çok sayıda yanıtlanması gereken soru olduğunu biliyoruz. Çocuk ve bebek gelişiminde oyuncakların ne kadar etkili olduğunu araştırıp öğrenen bilinçli ebeveyn sayısı oldukça fazladır. Bizler de bu gelişime ortak olmak için kolay seçim ve alışveriş yapmalarına destek olmak istiyoruz.

  Oyuncak almak kolay gibi görünür. Ancak tecrübeli anneler, çocukların ilgisini çekmeyen oyuncakların ne kadar kaliteli ya da eğitici olsalar da bir köşede yığılacaklarının farkındalar. Çünkü çocuklar oyuncak yerine tablet ve telefonu seçerler. Teknoloji bağımlığını başlamadan önlemek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

  oyuncak seçimi
 • Aralık 29, 2021 Oyuncak Tavsiyeleri

  Sosyalleşmek, hem yetişkin hem de çocuklar için oldukça önemlidir. Okul, iş ve aile içerisinde iletişimimiz ne kadar etkili olursa, kendimizi bir o kadar iyi anlatır ve başarılara bir adım daha yakın oluruz. Çünkü sosyal kişiler özgüven sahibidir. Karşısındaki kişilere ne istediğini kolayca dile getirebilir. Yanlış anlaşılmaktan korkmaz ve çok iyi empati kurarlar. Bu nedenle bebeğimiz doğduğu an itibari ile ona sosyalleşme konusunda destek vermek isteriz. Peki, bunu nasıl yapabiliriz? Elbette oyuncaklarla! Eğlenceli ve kalıcı bir eğitimin yolu oyunlardan geçtiği için bebeklerin sosyal ilişkilerini güçlendirecek oyuncaklar seçmek gerekir.  

  Bebeklerin sosyal ilişkilerini güçlendirecek oyuncaklar
 • Aralık 28, 2021 Oyuncak Tavsiyeleri

  Şirinler karakter olarak isimleri gibi sevimli canlılardır. Şarkısında ise, iyi bir çocuk olduğumuz zaman onları görebileceğiz söylenir. Alında, bu bir gerçektir. Çünkü biz, onları bilgisayar, tablet, telefondan TV’den izleyerek istediğimiz zaman görebiliriz. Şirinler ilk çıktığında onları kaçırmamak için saate bakar ve belirli kanalları açardık. Şimdi ise çocuklar oldukça şanslı. Şirinler oyuncaklarını diledikleri yerden alabiliyor ve onlarla uyuyabiliyorlar.

  şirinler karakter isimleri
 • Aralık 27, 2021 Oyuncak Tavsiyeleri

  Megatron, Transformers film serisinde yer alır. Kullanılan ses tonu, büyüklüğü, yetenekleri ve daha birçok özelliği nedeniyle sevilen kahramanlar arasındadır. Üstelik o kötü karakterlerden biridir. Küçük bir oyuncak figürü iken daha sevimli gözükse de filmlerinde öne çıkartılan sahneleri sayesinde herkes Megatron hakkındaki bilgileri merak eder. İşte Megatron ve onun hakkında aranılan önemli yanıtlar..

  megatron
 • Ocak 01, 2022

  Ron Weasley, Harry Potter film serisinin en sevilen karakterlerinden biridir. O, akıllı ve yetenekli olmasına rağmen geçmişinde yer edinmiş olan nedenlerden dolayı birçok korkuya sahip olmuş ve korkularının arkasına saklanmıştır. Ailesinin beşinci ve erkek çocuğu olduğu için yeterince itibar görmemesi de bu korkuların altında yatan nedenlerden biridir. Üstelik aile üyeleri Ron’u çok sever. Ancak Ginny’nin doğması ile Ron’a olan ilgileri azalır. Bu nedenle çok yalnız kaldığını hisseden Ron, maddi sıkıntıların verdiği rahatsızlığı da içine atar ve bu şekilde yaşamayı seçer.

  Harry Potter ile tanışana dek hayatı olağan bir şekilde geçer. 9 ¾ trenine bindikten sonra değişen hayatı ile birlikte yetenekleri de tek tek ortaya çıkar. Yine de bazı konularda korkuları onun peşini bırakmaz. Ta ki Harry’yi öldürmek için uğraşan bir kötülüğün varlığından haberdar olana dek! “Benim en büyük korkum sınavlardan kalmak, senin ise hayatta kalmak” diye de belirtir. Yazımızda Harry Potter filminin işleyişinde büyük rolü olan Ron karakterinin en büyük korkularından bahsedeceğiz. İşte Ron Weasley ve 10 büyük korkusu…

  Ron Weasley’nin en büyük korkuları
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR