Kategoriler

Eğitici Ahşap Oyuncak Modelleri

Çocukların eğlenceli ve faydalı vakit geçirmesi ebeveynleri şüphesiz en mutlu eden şeylerden biridir. Çocuklar eğlenirken öğrenmeyi de gerçekleştirmeli. Bu nedenle onların zekâ gelişimine katkı sağlayacak oyuncaklarla vakit geçirmesi mümkün olduğunca sağlanmalıdır. İşte tam da bu noktada ahşap eğitici oyuncak modelleri çocukların gelişimi adına önem arz eden ürünlerdir. Çocuklar üzerinde etkili pek çok faydası olan bu ürünler ebeveynler tarafından da sıklıkla tercih ediliyor.

Neden Ahşap Oyuncaklar Tercih Edilmeli?

Plastikler, özellikle de plastikler üzerinde kullanılan kalitesiz kimyasal maddeler çocuklarınızın sağlığı için büyük tehlike arz eder ve kansere kadar giden çeşitli hastalıklara sebebiyet verebilir. Çocuklarımızı eğlendirirken ve onların vakitlerini verimli kılmayı isterken en değerli varlıklarımızı böyle bir tehlikenin içine atmayı hiçbirimiz istemeyiz. Bu yüzden kalitesiz plastiklerden yapılmış oyuncakları ucuz diye tercih etmekten her anne-baba kaçınmalı, hediye bile gelse etiketini düzgün bir biçimde incelemeden çocukların eline vermemelidir. Eğitici ahşap oyuncak ürünlerinin fiyatları plastiğin içeriğine göre bazen biraz daha maliyetli olsa bile çocuklarınızın sağlığından daha önemli değildir. Ayrıca çoğu ahşap oyuncağın fiyat-performans ölçütüne göre değerlendirildiğinde fiyat-performans ölçütünün değeri plastik oyuncaklara nazaran çok daha fazladır.

Eğitici Ahşap Oyuncak Modelleri

Otoys’da satışa sunulan ahşap oyuncak ürünleri sağlığa zararlı hiçbir madde içermemektedir. Oyuncakların kaliteli malzemelerden üretilmiş olmasının yanı sıra oyuncakların çocukları eğlendirirken öğretebilme amacı da olmalıdır. Çünkü insanların beyin gelişimi en çok çocukluk döneminde gelişmekte ve çocukluk döneminde öğrendiği bilgiler hafızasında daha çok yer etmektedir. Hem zekâ hem de hafıza gelişiminde büyük yer kaplayan çocukluk dönemi bu yüzden çok önemli olup verimli geçirilmesi çocuğun hayatı boyunca çok daha başarılı olmasına yardımcı olmaktadır.

Eğitici ahşap oyuncak modelleri ise çocuklarınızın zekâ ve hafıza becerisini geliştirmek üzere pedagoglar tarafından özenle hazırlanmış, yapım aşamaları çeşitli testlere tabii tutulmuş ve çocuğunuzun zekâsı ve hafızası için en verimli hale gelmesi için üzerinde çalışılmıştır. Otoys’da satışa sunulan eğitici ahşap oyuncak modelleri bu şartlarda üretilmiş olup tamamen çocuklar için dizayn edilmiştir.

Beyin gelişimi açısından oldukça önemli olan eğitici oyuncaklar çocuklarınıza sayıları, şekilleri, harfleri öğretirken aynı zamanda psikomotor becerilerini kazanmasına da yardımcı olur. Kısaca faydalarını sıralamak gerekirse; çocukların reflekslerini ve analitik düşünme yeteneğini geliştirir ve ona aklı ile motor becerilerini aynı anda kullanma becerisini kazandırır.

Çocukluk çağından itibaren eğitici ahşap oyuncaklar sayesinde bu becerilerini doğru kullanmayı öğrenen çocuklar, okul çağında geldiklerinde okumayı yaşıtlarından çok daha hızlı kavrar ve okuduğunu yaşıtlarından çok daha kolay anlar. Ayrıca eğitim sistemimizde çok önemli bir yere sahip olan matematik dersine de çok daha fazla katkı sağlayıp, çocukların analiz becerisini geliştirdiği için problemleri çözme noktasında çocuklar daha başarılı olurlar. Bu da lise ve üniversite derslerine etki etmekle kalmayıp iş hayatında da analitik ve problem çözebilme becerilerine sahip olmasına neden olacaktır.

Çocuğunuza Ne Tür Eğitici Ahşap Oyuncak Alabilirsiniz?

Eğer tamir işlerine meraklı bir çocuğunuz varsa ahşap montaj seti, odasına hem eğlenebileceği hem de güzel bir dekor ürünü olabilecek sofa renklerde boyanmış ahşap gökkuşağı, yeni tasarımlar yapmayı seven bir çocuğunuz varsa tasarımlarını kolayca yapabileceği renkli ahşap blok seti, ahşap küp puzzle seti, ahşap bul-tak oyuncak seti, ahşap küp bloklu oyuncak seti, ahşap meyve-sebze kesme seti, ahşap hayvan setleri, ahşap figürler seti, "meyveleri öğreniyorum" temalı ahşap ağaç seti, ahşap tangramlar, ahşap notalı selefon, evcilik oynamayı seven çocuklarınıza ahşap bebek evi seti, eğitici ahşap saat modelleri, ahşap koordinasyon oyunu helezon yay seti, eğitici ahşap terazi seti ve daha nicelerini satın alabilirsiniz.

Ahşap eğitici oyuncak modelleri yukarıda saydığımız ürünlerden çok daha fazlasıdır. Hepsi de çocuklarınızın sağlığına ve beyin gelişimine katkı sağlamak amacıyla üretilmiş olan oyuncaklardır.

Eğitici ahşap oyuncak modelleri ve daha fazlası uygun fiyatlarla Otoys.com.tr’de.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR