Kategoriler

Çocuklar İçin Eğitici Oyun Setleri ve Fiyatları

Eğitici oyun seti çeşitleri, çocuklardaki bilişsel yeteneklerin geliştirilmesi ve artırılması yönünde oldukça etkili bir öneme sahiptir. Çocuklar dokunarak, gözlemleyerek, nesneleri ağızlarına götürüp tadarak onların kullanım amaçlarını keşfederler. Bu durum bir yandan IQ seviyelerine katkı sağlarken, diğer yandan duyularının gelişimini de arttırır. Tek başına problem çözebilme, strateji geliştirme gibi konularda kazanım sağlar. Ayrıca birtakım oyuncakları birleştirme, tamamlama gibi faaliyetler el becerisi açısından da oldukça faydalıdır. Otoys’da sizlere sunmakta olduğumuz oyuncaklar da farklı niteliklerde ve çocuklarınızın çok seveceği özelliklerde ürünler olmaktadır.

Geniş bir kategoride sizlere sunulan bu eğitici oyuncaklar, küçük çocuklarda sınıflandırma, sıralama, eşleştirme, farklı olanı bulma ve sayma gibi beceriler kazandırmayı hedeflemektedir. Bu ürünler, deneyip yanılarak keşfetme ve el-göz koordinasyonu sağlama gibi katkılar sağlar. Bu tür oyuncaklar için eğitime yardımcı faydalı birer yan ürün demek yanlış olmayacaktır. Bununla birlikte ilerleyen yaşlarda çocukların resim çizebilme, boyama yapabilme, yazı yazabilme gibi yeteneklerinin temellerini atmaya da yardımcı nitelikte oyuncaklar olduklarını söylemek doğru olacaktır. Bu oyuncaklar eğitimi tam anlamıyla klasik yöntemlerin dışına taşımaktadır. Öğrenmenin yanı sıra keyifle geçirilen kaliteli vakit de çocuklar için çok önemlidir. Sizinle veya tek başına eğlenerek yeni şeyler öğrenmeleri, onları çok keyiflendirecektir. Bir başka önemli kazanım ise, hedefe yönelik olmasıdır. Otoys’da çocuklarımızın beğenisine sunulan her bir eğitici oyun seti onlarda ilerleyen yaşlarda ortaya çıkması muhtemel olan dikkat dağınıklığının da önüne geçer. Birçok genç, sınavlarında ve derslerinde odaklanma problemi yaşar, fakat henüz küçüklükten bu oyuncakları deneyimlemeleri ile dikkat eksikliğinin erken yaşlarda önlenmesi mümkün kılınabilir.

Başlıca Eğitici Oyuncaklar

Bu tür eğitici oyuncaklara örnek olarak; büyük parçalı yapbozlar, oyun hamurları, bul-tak oyuncaklar, legolar, müzik aletleri, boyamalar, aktivite masaları ve çeşitli ahşap eğitici oyun seti gibi ürünlerini söyleyebiliriz.

Çocuklarınızın ahşap oyuncakların dokusunu incelemesini, yapbozlarla görsel zekâsını geliştirmesini sağlayabilirsiniz. Oyun hamurlarıyla, bul-tak oyuncaklarla ve legolarla el becerisi kazanmasını sağlayabilirsiniz. Yine boyama etkinlikleri ile el becerisine, görsel zekâsına katkıda bulunabilirsiniz. Yazı tahtasında çizeceği resimler, yazmaya çalışacağı kelimeler parmak kaslarını geliştirecektir. Bu durum yazı yazmasını kolaylaştırmakla kalmaz aynı zamanda okuma becerisini de daha kolay geliştirmesini sağlar. Örneğin, çocuğunuza alacağınız bir puzzle görselini, ondan tamamlamasını istemeniz ile hafızasını geliştirmesine yardımcı olabilirsiniz. Çeşitli müzik aletleriyle (davul gibi) işitsel zekâsını geliştirebilirsiniz. Rengârenk aktivite masaları ilgisini çekecek olup, birden çok çocukla oynanabilirliği sayesinde arkadaşlık ilişkilerini de geliştirecektir. Bu durum, aynı zamanda olası özgüven eksikliğinin de önüne geçecektir.

Küçük yaştaki çocuklar için okul bir oyun alanlarıdır. Söz konusu eğitici oyuncaklar seti onlara her şeyi oyunlar ile eğlenerek öğrenme deneyimi sunar. Böylece gelecekteki hayatında da bilgiye, öğrenmeye açık birer birey olmalarını sağlayabilirsiniz. Çocuklarda doğru bir öğrenme süreci ancak içine oyuncakların ve eğlencenin katılmasıyla devam eder. Kaliteli vakit, onları depresyon olasılıklarından ve asosyallikten alıkoyar.

Eğitici Oyuncakların Özellikleri

Eğitici bir oyuncak seçerken, oyuncağın hitap ettiği yaş aralığına, dikkat çekici renklere sahip olmasına ve üretilirken kimyasal malzemelerin kullanılmamış olmasına dikkat etmek gerekir. Ayrıca çıkardığı ses, çocuklar için oyuncağı daha da dikkat çekici hale getirir.

0-6 ay bebekler için; çıngıraklar ve az parçalı birbirine geçirmeli oyuncaklar son derece idealdir.

6 ay-1 yaş için; duyularına hitap edecek, motor gelişimine katkı sağlayacak ve zekâsını geliştirecek oyuncaklar ideal ürünlerdir. Bu ürünlere örnek olarak ise bul-tak oyuncaklar ve davul gibi müzik aletleri verilebilir.

2 yaş grubu çocuklar için; basit ve büyük parçalı yapbozlar, dokun-hisset-tanı kitapları, büyük parçalı legolar ve eşleştirme oyuncakları onlara etkili kazanımlar sağlayabilir.

3-5 yaş grubu çocuklar için ise oyuncaklar daha bilimsel ve hayatın içinden bilgilerle dolu olmalıdır. Örneğin; vücudumuzu tanıtan oyuncaklar ve dokunarak algılayabileceği 3 boyutlu oyuncaklar bu gruba dâhil olabilir. Matematiğe adım atabileceği rakam eşleştirme kartları, tuşlu ve sesli oyuncaklar da alınabilir. Renkleri tanıyıp hayal dünyasına ait nesneler oluşturabileceği oyun hamurları da bu yaş grubu çocuklar için tercih edilebilir.

Eğitici Oyun Seti Fiyatları

Eğitici oyun seti fiyatları modelden modele ve detaydan detaya farklılık gösterebilir. Bu ürünlerin arasından her bütçeye uyan faydalı oyuncak çeşitlerini Otoys’da bulabilirsiniz. Kimyasal hiçbir madde içermeyip kaliteli malzemelerden üretilmiş olan eğitici oyun setlerini uygun fiyatlara şimdi sipariş verebilirsiniz.

Eğitici oyun setleri ve daha fazlası Otoys.com.tr’de.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR