Kategoriler

 

Sanat-Bilim-Beceri Oyuncakları

Sanat- bilim -beceri oyuncakları  çocuklara birçok yönden katkı sağlıyor. Çocuklar eğlenirken öğreniyorlar, bu oyunlar sayesinde çocukların sosyal, bilişsel ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlıyor. Sanat- bilim -beceri oyunlardan olumlu etkilenen çocuklar daha özgüvenli ve mutlu çocuklar oluyorlar.

Oyuncakların Eğitici Olması

CA Games Quido Oyuncağı 7 ile 12 yaş arasındaki çocukların oynayabileceği eğitici bir oyuncaktır. Genel kültür sorularından oluşan oyuncakla çocuklar öğrenirken eğlenme imkanına sahip olacaklar.

Burada amaç çocukların bilgilerini test etmek değil, bildiklerinin farkına varmak ve bilmediklerini öğrenmelerini sağlamaktır. CA Games İpuçları ile Deyim Bende Oyuncağı da çocuklara deyimleri öğretiyor. Dilimizde yer alan deyimleri çocuklar bu oyuncak sayesinde eğlenceli bir şekilde tanıyıp öğreniyorlar.

Eğitici olan bir başka oyuncak ise CA Games Sağlıklı Besinler Oyuncağıdır. CA Games Sağlıklı Besinler Oyuncağı ile çocuklar sağlıklı besinlerin neler olduğunu öğrenebiliyor. Aynı zamanda bu oyuncak çocukların algılama, karar verme ile deneme-yanılma becerilerini geliştirmekle beraber zihinsel gelişimlerine de fayda sağlıyor.

 Çocuklarınızın sıkılmadan eğlenerek bir şeyler öğrenmesini istiyorsanız onlara eğitici oyuncaklardan satın alabilirsiniz. Böylece oyun oynarken farkında olmadan pek çok yeni bilgi öğrenecekler.

Aile İle Zaman Geçirme Keyfi

Sanat-bilim-beceri oyuncakları ailelerin ve çocukların beraber vakit geçirmelerine olanak sağlıyor. Bu oyuncaklardan biri de Uno Flip Kartlar oyuncağıdır. Uno Flip Kartlar oyuncağı rekabete girerek oynanabilen zevkli bir oyundur. Çocuklar oyunu kazandıklarında “Uno” diye bağırmayı çok seviyorlar.

Aileler çocuklarıyla enerjili bir oyun oynamak istiyorlarsa Twister oyuncağını tercih edebilirler. Bu oyun 6 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

Evde sıkılan çocuklar için bu oyun onların enerjilerini arttıracaktır. Twister oyununda oynayanlar devrilmeden ellerini ve ayaklarını matın farklı yerlerine koyarak birbirlerine dolanıyorlar, devrilmeden kalan ise oyunu kazanıyor. Ailecek doyasıya eğlenmek isteyenleri bu oyunu denemeliler.

Oyunlar Güven Arttırıyor

Sanat-bilim-beceri oyuncakları çocukların kendilerine olan güvenini geliştirebiliyor. 

Thinkfun Chocolate Fix bu türden bir oyuncaktır. Sudoku’ya benzer bir yapısı olan bu oyunda çocuklardan ipuçları yardımıyla çikolataları tepsiye doğru bir biçimde dizmeleri isteniyor. Her aşamayı geçtikçe çocukların güvenleri artıyor. Çocukların özgüvenlerinin gelişmesinde tercih edilebilecek bir oyuncaktır.

Eğlenme İmkanı

Çocuklar oyuncaklarla oyun oynarken eğlendikçe mutlu oluyorlar. Scrabble Junior Türkçe oyuncağı çocuklara eğlenme imkanı sunan bir oyuncaktır. Çocuklar kısa kelimeler ve renkli resimleri, dizme tahtasındaki harf taşlarıyla eşleştirmeleri onlara büyük bir keyif veriyor. Bu oyuncağı 6 yaş üzeri çocuklarınıza alabilirsiniz.

Eğer çocuklarınız yetenek, gizem, kahkaha ve şans içeren oyunlardan hoşlanıyorsa Jenga oyuncağı tam onlara göre. Jenga’yı çocuklarınız tek başına oynayabileceği gibi arkadaşları ile beraber de oynayabilir.

Bu oyunda amaç tahta blokları çekerek kuleyi devirmeden kulenin üzerine koymaya çalışmaktır. Bu oyuncak çocuklarınızın zeka gücünü arttıracaktır. Tabi kazanabilmek için belli oranda yetenek ve şans da gereklidir. Fakat bol kahkahayla oynayıp keyif alacakları bir oyuncak olacaktır.

Sosyal Etkileşim Artıyor

Tabu XL 12 yaş ve üzeri çocukların en az 4 arkadaşı ile birlikte oynayabilecekleri eğlenceli bir oyundur. Bu oyunla çocuklar çizerek, klasik yolla,  Tabu kuklasıyla anlatarak veya en çok 15 kelime kullanarak oynama imkanına sahip oluyorlar. Tabu Junior oyunu da 8 yaş ve üzeri çocukların beraber eğlenerek oynayabilecekleri zevkli bir oyundur.

Bu oyunda yasak kelimeler oluyor ve çocuklar bu yasak kelimeleri kullanmadan birbirlerine anlatmaya çalışıyorlar. Arkadaşlarına en çok kelimeyi anlatan kişi de oyunu kazanmış sayılıyor. Çocuklar oyunu kazanmaya çalışırken aşırı derecede eğlenebiliyorlar.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR