Kategoriler

4 Yaş Bebek & Çocuk Oyuncakları, Doğru Oyuncak Seçimi

4 yaş grubu için oyuncak arayanlar için en uygun fiyatlar ve kaliteli ürünler ile buradayız. Çocukların sosyal ilişkilerini güçlendiren bir yandan onları güldürüp eğlendiren en güzel oyuncakları sizlere sunuyoruz. Kreşe giden çocukları ana okul ve ilkokula hazırlamak için eğitici oyuncak çeşitlerini başka bir yerde aramanıza gerek yok. Hafıza güçlendiren, odaklanmayı arttıran ve dikkat eksikliği gibi sorunların çözümüne destek olan yüzlerce oyuncak çeşidi sitemizde yer almaktadır.

Bebeklerde doğru oyuncak seçimi, her bebeklik dönemi için farklılıklar arz etmektedir. Örneğin 48 aylık bir çocuk ile 36 aylık bir çocuğun kullanacağı oyuncaklar ve yapacağı aktiviteler arasında ciddi farklar vardır.

4 yaş bebek oyuncağı seçimi yaparken, çocukların bu dönemde makas kullanabilecek, kabaca insan resmi yapabilecek seviyede olduklarını unutmayın. Bebeklerde doğru oyuncak seçimi kriterlerinize açık havada kullanılabilen oyuncakları da eklemenizde fayda var. Zira çocuklar bu dönemde en çok açık havada özgürlüğü tatmayı, bisiklet, zıpzıp at, pedallı ya da akülü araba, yük arabası gibi dış ortamlarda kullanabileceği oyuncakları severler. Ebeveynlerini taklit edebilecekleri set oyuncaklar bu yaş için fazlasıyla uygundur. Kâğıt biçme, yapıştırma ve boyama etkinlikleri yine bu yaş grubuna uygundur.

4 Yaş Bebek İçin Eğitici Oyuncaklar ve Zekâ Geliştirici Oyunlar

Bu dönemde ince motor becerileri gelişmiş durumdadır. Hızlıca koşma, top atma, atılan topları yakalama becerileri oturur. Artık yalnız başına merdiven inip çıkabilir. Tek ayak üzerinde bir süre kalabilir. Dikey çizgiler üzerinde yürümeyi deneyebilir.

Bedenen fazlasıyla aktiftir. Kendisini zorlayan fiziksel bir aktiviteyi başarmaktan gururlanır.

İnce motor eylemlerinde ise iki parmağı ve başparmağı ile kalem tutabilir, ipe boncuk dizebilir, bebeklerini giydirebilir, mantıklı bir amaç doğrultusunda çizim ve boyama yapabilir.

Hayali oyunlar kurabilir. Hayali oyunlar bazen tek başına, bazense 2-3 kişilik arkadaş gruplarıyla oynanır. Oyunlar hem sosyal hem de sözel etkileşim sağlar. Bu oyunlarda gerekli objeler değişebilir, örneğin; telefonu kumandanın temsil etmesi gibi…

Canlandırdıkları karakterler, günlük hayatlarında yer alan bireyler ve olaylar olabileceği gibi TV ve kitaplarda karşılaştıkları karakterler de olabilir.

Yaratıcı ve farklı oyunlardan hoşnut olurlar. Bu yaşlarda ki minikler artık renk ayrımlarını rahatlıkla yapabilir. Tebeşir, parmak boyaları, boncuklar ve oyun hamurları kullanabilecek seviyede ince motor hareket kabiliyetine sahip olurlar. Aynı zamanda kendileri bir ürün ortaya çıkarmaktan çok mutlu olurlar. Müzik olarak herhangi bir melodiyi tanıyabilir, eşlik edip şarkı söyleyebilirler. Ksilofon, kayıt cihazları gibi yaşına uygun aletleri deneyimleyebilir. Ayriyeten bu yaş çocukları birkaç basit kurallı ve strateji istemeyen, şans odaklı masa oyunlarını da deneyimleyebilir.

4 Yaş İçin Uygun Oyuncak Seçimi & Tavsiye

Bebeklerde doğru oyuncak seçimi konusunda 4 yaş, çeşitliliğin fazla olduğu bir yaştır. Kaykay, paten, basket potası, ufak bebekler ve doktor gereçleri ilgilerini çeker. Polis, ambulans, yarış arabaları, itfaiye aracı, kamyon, tren, uçak benzeri oyuncaklara çok ilgili olurlar. Süper kahramanlar, anne ve baba olarak kullanılabilecek oyuncak objeler, 4 yaş için uygun parça adedinde yapbozlar ve oyun hamurları ilgi alanına girer. Boncuklar, pullar, çubuklar, labirentler ve legolar, eşleştirme, fark bulma gibi yaşa uygun aktivite kitaplarıyla da keyifli vakit geçirirler.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR