Filtreleme
Kategoriler

Disney Prensesleri Oyuncak Çeşitleri ve Fiyatları

Disney Princesses yani Disney Prensesleri, Walt Disney Company’nin yarattığı markalardan bir tanesidir. Geçmişten günümüze en çok sevilen filmlerin prenses karakterlerini bizlerle buluşturan Disney, ürün yelpazesinin çeşitliliği ile göz doldurmaktadır. Aklınıza gelen ya da gelmeyen tüm prensesler Disney Prensesleri Oyuncak serisinde bulunmaktadır. Özellikle kız çocuklarının hayran olduğu ve kendilerinde olması için sabırsızlandığı prensesler, sadece çocukların değil yetişkinlerinde ilgisini çekmiş ve beğenisini kazanmıştır. Birbirinden güzel, alımlı ve harika kıyafetleri içinde olağanüstü görünen Disney Prenseslerini gelin birlikte tanıyalım.

Disney Prensesleri Oyuncak Çeşitleri

Pamuk Prenses (Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler)

1812 yılında Alman Grimm Kardeşler tarafından derlenen ve basılan bir halk masalı olan Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, hemen hemen bütün dünya ülkelerinde tanınmaktadır. Kıskanç ve kötü kalpli üvey annesinin ona yaptığı zulümler nedeni ile herkesin çok acıdığı ve sevdiği Pamuk Prenses, özellikle kız çocuklarının en çok sevdiği prenseslerin başında gelmektedir. ‘’Ayna ayna söyle bana, bu dünyada benden daha güzeli var mı?’’ repliği ile hafızalara kazınan Pamuk Prenses’in çok fazla filmi yapılmıştır. Filmi yapılan her karakter gibi Pamuk Prenses’in de birçok oyuncağı bulunmaktadır.

 • Disney Prensesleri Pamuk Prenses Oyuncak Bebek
 • Disney Prenses Işıltılı Prensesler- Pamuk Prenses
 • Disney Prensesler Pamuk Prenses Oyun Seti
 • Disney Prensesler Pamuk Prenses Mini Figür

Külkedisi (Cinderella)

Cinderalla, Avrupa halk masalının başkahramanıdır. Kıskanç üvey annesi ve üvey kız kardeşleri tarafından sürekli kötü davranılan Külkedisi’nin hayatına bir perinin girmesi ile tüm hayatı değişir ve bir prens ile tanışır. Avrupa ülkelerinde 550’ü aşkın farklı versiyonu bulunan Cinderalla, ülkemizde de çok sevilen bir prensestir.  Cinderalla’nın da oyuncakları özellikle kız çocukları tarafından çok sevilmekte ve çok satılmaktadır.

 • Disney Prensesleri Sindirella Oyuncak Bebek
 • Disney Prenses Işıltılı Prensesler- Sindirella
 • Disney Prensesler Sindirella Oyun Seti
 • Disney Prensesler Sindirella Mini Figür

Prenses Aurora (Uyuyan Güzel)

Klasik bir Avrupa masalı olan Uyuyan Güzel, yüz yıllık uykuya dalan bir prensesin öyküsüdür. 1812 yılında bu masalı da Grimm Kardeşler yazıya almıştır. 1959 yılında Walt Disney tarafından filmi yapıldı ve 2014 yılında Malefiz isminde bir film ile tekrar izleyici ile buluştur. Genç ve yakışıklı bir prensin öpücüğü ile hayata dönen ve laneti kalkan Prenses Aurora’nın hikâyesi hemen hemen herkes tarafından bilinmektedir. Disney Prensesleri oyuncakları serisi ile bizlerle buluşan uyuyan güzel bebekleri tasarımları ve güzelliği ile oldukça dikkat çekmiştir.

 • Disney Prensesleri Prenses Aurora Oyuncak Bebek
 • Disney Prenses Işıltılı Prensesler- Prenses Aurora
 • Disney Prensesler Prenses Aurora Oyun Seti

Prenses Ariel (Küçük Deniz Kızı)

1837 yılında Danimarkalı Hans Christian Andersen tarafından kaleme alınmış bir halk masalıdır. Avrupa’da çok yaygın olarak bilinen Prenses Ariel, ülkemizde de tanınmaktadır. Disney Prensesleri serisi ile hayatımıza giren Prenses Ariel, görüntüsü ile çocukları büyüleyecek.

 • Disney Prensesleri Prenses Ariel Oyuncak Bebek
 • Disney Prenses Işıltılı Prensesler- Prenses Ariel

Prenses Belle (Güzel ve Çirkin)

Fransız yazar Gabrielle-Suzanne Barbot de Villeneuve tarafından yazılan geleneksel bir masal olan Güzel ve Çirkin’in operası bile yapılmıştır. Disney Prensesleri ile hayatımıza dahil olan Belle’nin bi kaç çeşit oyuncağı ülkemizde satılmaktadır.

 • Disney Prensesleri Belle Oyuncak Bebek
 • Disney Prenses Işıltılı Prensesler- Belle

Prenses Jasmine (Alaaddin)

Agrabah Sultanının kızı olan Prenses Jasmine, Alaaddin’e âşık olmuştur. Ülkemizde de gösterimde olan Alaaddin’in Sihirli Lambası çizgi filminin prenses karakteri olan Prenses Jasmine, çocuklar tarafından çok sevilmektedir. Çok güzel olan Prenses Jasmine harika kostümü ile sizleri beklemektedir.

 • Disney Prensesleri Prenses Jasmine Oyuncak Bebek
 • Disney Prenses Işıltılı Prensesler- Prenses Jasmine
 • Disney Prensesler Prenses Jasmine Mini Figür

Prenses Pocahontas (Pocahontas)

Algonkin Kızılderilisi olan Prenses Pocahontas, Algonkinlerin şefinin kızı olduğu için prenses unvanını almıştır. Pocahontas’ın kelime anlamı ‘’Şımartılmış’’ tır. İlk defa Kızılderili bir şefin kızı İngiliz birisi ile evlenmiştir ve evliliğinden sonra Pocahontas, Rebecca Rolfe ismini almıştır. İlginç karakteri ile filmlere konu olan Pocahontas’ın filmleri de çekilmiştir. Özellikle çizgi filmlerinin ardından oyuncakları da popüler olan Prenses Pocahontas, Disney Prensesleri oyuncakları ile tekrar hayatımıza girmiştir.

 • Disney Prensesleri Prenses Pocahontas Oyuncak Bebek
 • Disney Prenses Işıltılı Prensesler- Prenses Pocahontas
 • Disney Prensesler Prenses Pocahontas Mini Figür

Fa Mulan (Mulan)

1998 yılında Walt Disney tarafından yapılan Amerikan animasyon filminin karakteri olan Mulan isimli bir genç kızın maceraları anlatılmaktadır. Mulan Çin’de yaşamakta olan kızlardan çok farklı bir kızdır. Onun için en önemli şey özgürlüktür ve özgürlüğü için sonuna kadar mücadele edecektir. Disney Prensesleri oyuncakları ile hayatımıza giren Mulan, uzun saçları ve ışıltılı elbisesi ile göz kamaştırmaktadır.

 • Disney Prenses Işıltılı Prensesler- Prenses Mulan
 • Disney Prensesler Prenses Mulan Mini Figür

Prenses Tiana (Prenses ve Kurbağa)

Prenses Tiana, 2009 yılında Walt Disney tarafından yayınlanan fantastik, romantik ve komedi türü bir film olan Prenses ve Kurbağa filminin başkarakteridir. Bu film Kurbağa Prens kitabından filme uyarlanmıştır.

 • Disney Prensesleri Prenses Tiana Oyuncak Bebek
 • Disney Prenses Işıltılı Prensesler- Prenses Tiana
 • Disney Prensesler Prenses Tiana Mini Figür

Rapunzel (Tangled)

Güzeller güzeli Alman Prenses Rapunzel, aslında bir peri masalıdır. 2010 yılında Walt Disney tarafından filme uyarlanmış ve çocukların beğenisini kazanmıştır. Ardından oyuncakları yapılmış ve yok satılmıştır. Özellikle kız çocuklarının upuzun saçları nedeniyle çok beğendiği Rapunzel oyuncakları da çok ilgi görmüştür.

 • Disney Prensesleri Rapunzel Oyuncak Bebek
 • Disney Prenses Işıltılı Prensesler- Rapunzel
 • Disney Prensesler Rapunzel Mini Figür
 • Disney Prensesler Rapunzel ile Saç Tasarımı

Prenses Merida (Brave)

Söz dinlemez Prenses Merida, harika bir okçudur ve krallığın geleneklerine karşı çıkmaktadır. Muhteşem kızıl saçları ve cesareti ile çocukların hayran olduğu Prenses Merida oyuncakları ile çocuklar maceradan maceraya koşacaklar.

 • Disney Prenses Işıltılı Prensesler- Prenses Merida
 • Disney Prensesler Prenses Merida Mini Figür

Prenses Elsa (Frozen)

Dünya çapında izlenme rekorları kıran Karlar Ülkesi filminin başkarakterlerinden biri olan Prenses Elsa, harika saçları ve kostümleri ile tüm dünya ülkelerinde satış rekorları kırmaktadır. Disney animasyonun ürettiği en iyi sinema filmi olan Karlar Ülkesinin Prensesi Elsa’nın oyuncaklarından bazıları;

 • Disney Prenses Işıltılı Prensesler- Prenses Elsa
 • Disney Prensesler Prenses Elsa Mini Figür
 • Disney Prensesler Prenses Elsa ile Saç Tasarımı

Prenses Anna (Frozen)

Karlar Ülkesi filminde Prenses Elsa’nın kız kardeşi olan Prenses Anna da en az ablası kadar çok sevilmektedir. Disney prensesleri oyuncakları Prenses Anna’nın da çeşitli oyuncaklarını üretmiştir. Bu oyuncaklardan bazıları;

 • Disney Prenses Işıltılı Prensesler- Prenses Anna
 • Disney Prensesler Prenses Elsa Mini Anna

Prenses Moanna (Moana)

Antik Polenezya’da doğan ve büyüyen Prenses Moana, bir kabile şefinin kızıdır. Doğa içinde büyüyen Moana, çok güçlü ve korkusuz bir kızdır. Cesareti ile çocukların hayran olduğu Prenses Moana oyuncaklarından bazıları;

 • Disney Prenses Işıltılı Prensesler- Prenses Moana
 • Disney Prensesler Prenses Moana Mini Figür

Disney Prensesleri Oyuncakları Alırken Dikkat Edilecekler

Çocuklar için oyun ve eğlence aracı olan oyuncak bebekler, aynı zamanda çocukların sosyal, bilişsel, duygusal ve dil gelişimleri açısından da önemli bir yere sahiptir.

Cardiff Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada; 4-8 yaş arası çocukların oyuncak bebekler ile oynadıkları esnada beyin fonksiyonları incelenmiştir. Araştırma sonucunda bebeklerle oynamanın çocuklarda özellikle empati duygularını ve sosyal becerilerini inanılmaz düzeylerde geliştirdiği gözlenmiştir. Üstelik bu gözlemler tek başına oynayan çocuklarda yapılmıştır.

Bu nedenle çocukların oyuncak bebeklerle oynamasına fırsat yaratılmalıdır. Disney prensesleri bunun için çok uygun oyuncaklardır. Çocuklarınızın en yakın arkadaşı olacak Disney Prensesleri oyuncakları çok fazla seçeneğe sahiptir ve çocuğunuz dilediği prenses karakterini seçebilir.

Disney prensesleri oyuncakları ile oynamak çocuklarınıza gelecekteki başarıları için gerekli sosyal becerileri ve empati yeteneğini kazandıracaktır. Yani bu oyuncaklarla oynarlarken bir nevi hayatın provası yapmış olacaklardır.

22 ülkede 15 bin aile ile yapılan bir anket sonucuna göre ebeveynler en çok çocuklarında empati duygusunun gelişmesini istemektedir. Özetle, öfke, sevinç, pişmanlık ve mutluluk gibi duyguları çocuğa en iyi anlatmanın yolu bu oyuncaklardır. ‘’Bebeğin nasıl mutlu olur? Bebeğin şu an ne hissediyor?’’ gibi sorular yönelterek çocuğunuzun ufkunu genişletmeye başlayabilirsiniz.

Disney Prensesleri Oyuncak Fiyatları

Firmamız her markada olduğu gibi Disney Prensesleri oyuncak fiyatlarını da piyasanın en uygun fiyatları ile sizlere sunmaktadır. Sizde bu fiyat avantajından faydalanmak ve çocuğunuza eşsiz faydalar sağlayacak, mutlu edecek Disney Prensesleri Oyuncakları satın almak için sitemizi incele ve çocuğunun beğendiği prensesi Satın Al!

Disney Prensesleri oyuncak çeşitleri ve daha fazlası otoys.com.tr’de.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR