Filtreleme
Kategoriler

Superman Oyuncak Çeşitleri ve Fiyatları

Oyunlar gelişim çağındaki çocuklar için oldukça önemli aktivitelerdir. Çocukların hayal güçlerini geliştiren, psikososyal gelişimine yardımcı olan, beden gelişimine katkı sağlayan oyuncaklar, çocukların okula başladıklarında sosyal ortama daha kolay adapte olabilmelerini sağlar. Oyuncakların çocuklara olan katkısının üst düzeyde olabilmesi için çocuğun yaşına uygun olması gerekir. Böylece çocuklar yeteneklerini daha kolay ortaya koyarlar ve iç dünyasını en açık şekilde yansıtırlar. Çocukların en sevdiği süper kahramanların başında gelen Superman figürleri farklı türlerle çocukların karşısına çıkıyor. Oyuncaklar, kostümler, çantalar, kıyafetler… Çocuklar en sevdikleri süper kahramanı her yere yanlarında götürüyor.

Daha çok 8 ve 12 yaş arası çocuklar tarafından tercih edilen Superman oyuncakları çocukların zekâ gelişimine ve yaratıcılık kabiliyetlerinin gelişmesine yardımcı oluyor. Çocukların hayali kahramanı olan Superman figürleri, çocukların karakter gelişiminde de önemli rol oynuyor. Çizgi dizilerden, süper kahraman filmlerinden tanıdığımız Superman oyuncakları ile çocuklar sevdiği karakterle kendi dünyasında kurduğu oyunları oynayabilir. Sevdiği oyuncaklarla oynayan çocuklar sıkılmaz ve oyun oynama süreleri uzar. Böylece hem düşünceleri ortaya çıkar hem de enerjilerini atarlar. Çocuklar kadar yetişkinlerin de hayran olduğu en ünlü süper kahraman Superman oldukça geniş bir hayran kitlesine sahiptir.

Superman’in Süper Kahraman Güçleri

Çizgi roman dünyasının en popüler karakteri olan Superman, 1933 yılında yaratılmış, hayali bir kahramandır. Tüm Super kahraman kostümleri zamanla değişirken Superman’in kostümü ortaya çıktığı günden bu yana aynı kalmıştır. Günümüzde bu kostüm özellikle erkek çocuklarının hayallerini süsler. Doğum günleri gibi özel günlerde çocukların ilk tercihi Superman konseptli bir doğum günüdür. Süper güçleri ile çocukları büyüleyen kahramanın güçleri her geçen gün artmıştır. İlk başlarda çok güçlü ve hızlı olan, çok yükseğe zıplayabilen Superman’in uçma özelliği yoktu. Daha sonra karaktere uçma özelliği verildi.  Çocukların hayran olduğu ve sahip olmak istediği Superman’ın süper kahraman güçleri, çocukların oyunlarında canlandırılır.

  • Superman su ve uzay gibi havasız ortamlarda yaşayabilir.
  • X-ray görüşü sayesinde kurşun maddesi hariç her şeyin arkasını görebilir. 
  • Teleskobik görüş özelliği sayesinde uzak mesafeleri zoom yaparak yakınlaştırabilir.
  • Mikroskobik görüş özelliği ile yalnızca mikroskopla görülebilecek cisimleri görebilir.
  • Isı saçan bakışları ile arabaları patlatabilir, ağır metalleri eritebilir.
  • Süper işitme özelliğine sahip olan Superman her şeyi duyabilir ve böylelikler tehlikelere karşı hazırlıklı olur.
  • Süper ses özelliği ile bütün insanların, hayvanların, mimiklerin seslerini taklit edebilir.
  • Süper nefes ve soğutma gücü ile rüzgâr üfleyerek hedefi dondurabilir.
  • Superman gezegenleri yerinden oynatabilecek güce sahiptir.

Çizgi romandan ya da filmlerden etkilenen çocuklar Superman Oyuncakları ile oynarken tüm bu özellikleri kullanır ve kendi hayal güçlerini kullanarak ilmi yeniden canlandırır. Süper kahraman oyuncakları çocukların hayal güçlerini harekete geçiren en önemli oyuncaklardır.

Superman Oyuncak Çeşitleri

Çocukların hayal dünyasını genişleten oyuncaklar, yaş gruplarına göre değişiklik gösterir. Küçük parçalar içeren oyuncaklar 3 yaş altı çocuklar için uygun değildir. Küçük çocukların dikkatini bir noktada kullanabilmesini sağlamak için daha çok ışıklı ve sesli modellerin tercih edilmesi önerilir. Superman oyuncak çeşitleri arasında ışıklı ve sesli modeller ön plandadır. Kolları ve bacakları oynayabilen, oturabilen, pelerinli süper kahraman çeşitli boylarda üretilmiştir. Çocuğunuza en uygun boyu alarak oyuncağını istediği yere yanında götürmesine yardımcı olabilirsiniz. Çocuğunuz için alacağınız Superman figürü onun en yakın arkadaşı olur. Superman oyuncak modelleri arasında son zamanlarda oldukça trend olan Strech Armstrong Figür Oyuncak Superman yer alır. Oldukça esnek olan bu 15 cm boyundaki mini karakter çektikçe uzar. Kendi büyüklüğünden tam 5 kat fazla esneyebilir. Süper güçleri sayesinde bıraktığınız an eski haline döner. Çocuklarınız arkadaşları ile oyuncağı çekiştirip uzatarak eğlenceli saatler geçirir.

Superman figürü sadece oyuncaklarda değil, çocukların ihtiyaç duyduğu her şeyin üzerinde kullanılır. Çocuklar Superman figürünün yer aldığı okul çantası ile okula gitmeye bayılır. Superman figürlü top ile çocuklar arkadaşları ile bahçede harika oyunlar oynar. Superman Figürlü Puzzle ile çocuklar kaliteli vakit geçirir. Puzzlelar çocukların zihin gelişimi için oldukça önemlidir. Superman çocukların en sevdiği kıyafetlerin başında gelir.

Imaginext Hall of Justice oyun seti içinde Superman ve Batman birlikte yer alıyor. Superman, Batman ve genç süper kahramanlar Adalet Sarayına saldırmaya kalkışan kötülerle savaşıyor. Batman ve Superman ile birlikte çocuklarınız Adalet Sarayı’nda hapishaneye kötü adamları atıyor, Adalet Sarayı’nın salonlarında Adalet birliği toplantılarına katılıyor. Savunmaya başlamak içim güç düğmesini döndür ve 3 fırlatıcıyı açığa çıkar. Çocuklarınızın el göz koordinasyonlarının, odaklanma yeteneklerinin, rol yeteneklerinin ve hayal güçlerinin gelişimine yardımcı olan bu oyuncak çocuklarınızın oyuncak koleksiyonunda mutlaka yer almalıdır.

Superman Oyuncaklarını Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuklarınız için oyuncak seçerken dikkat etmeniz gereken birçok konu vardır. Öncelikle çocuğunuzun yaşını göz önünde bulundurmalısınız. Küçük yaş grupları için uygun olan bazı Superman oyuncak modelleri yumuşacık yapısı ile çocuklarınıza asla zarar vermez. İstediği oyuncağı kendi seçebilecek gelişim çağındaki çocuklarınız için oyuncak seçerken çocuğunuzun fikrini almalı, neye ilgi duyduğunu dikkate almalısınız. Çocukların yaşamında oyuncakların önemli bir yeri olduğunu düşünürsek, doğru oyuncak seçimin de çocuk gelişiminde önemli katkı sağladığını görmüş oluruz. Sesli ve ışıklın oyuncaklar çocukların dikkatini bir noktada toplanmasına yardımcı olur. Ancak çok yüksek sesli oyuncaklar çocukların işitme yetilerine zarar verebilir. Sesli oyuncak tercihi yaparken bu noktaya dikkat etmek gerekir. Küçük parçalı oyuncakların çocuklarınızın boğazına kaçma ihtimali olduğu için 3 yaşından küçük çocuklar için küçük parçalı oyuncaklar tercih edilmemelidir.

3-13 yaş arası çocukların hayal dünyası ve yaratıcılık özellikleri en üst seviyededir. Bu yaştaki çocukların sevdiği oyuncaklarla oynamasının katkısı daha fazla olacaktır. Ekranlardan severek izlediği, çizgi romanlarda heyecanla okudukları Superman oyuncakları çocukların hayal dünyasını zenginleştirir. Karakterle bütünleşen çocuklar Superman’in özelliklerini kendine almaya çalışır. Bu sayede yaratıcı oyunlar oynayabilir.

Superman Oyuncak Fiyatları

Superman Filminin hayranları Superman Figürü oyuncak figürlerine ilgi duyuyor. Hem yetişkinler hem de çocukların ilgi duyduğu Superman çocukların oyunlarını yetişkinlerin de koleksiyonlarını süslüyor. Geniş bit kitleye hitap eden oyuncaklar gerçeğe yakın tasarımları ile beğeni topluyor. Her tasarım farklı bir özelliğe sahipken oyuncağın fiyatı da sahip olduğu özelliklere göre değişiklik gösteriyor. Fiyat belirlenirken kutu içeriği de oldukça önemlidir. Kutu içeriği zengin olan ürünler daha yüksek fiyata satışa sunulur. Oyuncağın yapımında kullanılan malzeme de oyuncağın fiyatının belirlenmesinde etkilidir. Her oyuncağın yapıldığı malzemenin farklı olduğunu düşünürsek fiyatların farklı olması da kaçınılmazdır. Superman oyuncak fiyatları her bütçeye hitap edecek düzeydedir. Oyuncak sayfalarında her çeşidini bulabileceğiniz oyuncaklar geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Sağlığa zararlı madde içermeyen oyuncaklar ebeveynler tarafından gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Zararlı madde içermeyen malzemelerin fiyatının yüksek olması oyuncağın fiyatını da yükseltecektir. Ancak burada önemli olan çocukların sağlığıdır. Siz de sayfamızda yer alan Superman oyuncak modellerine göz atabilir, bütçeniz ve çocuğunuz için en uygun oyuncağı seçebilirsiniz.

Superman oyuncak çeşitleri ve daha fazlası otoys.com.tr’de.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR