Filtreleme
Kategoriler

1963’den Bugüne Clementoni’nin Eğitici Oyuncaklarının Avrupa’dan Dünyaya Uzanan Öyküsü

Clementoni markası 1963 senesinde İtalya’da faaliyete başlayan ve halen ürünlerinin kalitesi ve sağlamlığıyla ebeveynler tarafından sıkça tercih edilen bir oyuncak markası. Çocuklar için ürettiği parçalar gerek plastik gerekse diğer üretim malzemeleri bakımından çocuk sağlığına uygun ve Avrupa standartları uyarınca düzenlenmiş yönergelere uygun olarak hazırlanmakta.

Bu da Clementoni bilim ve oyun setlerini anne babalar için daha da güvenle tercih edilen seçenekler olarak öne çıkarıyor. Her yaş grubu için özel olarak hazırlanan ve satışa sunulan Clementoni markası oyuncakları, farklı öğrenme düzeyleri ve gelişim dönemleri dikkate alınarak tasarlandığından ötürü her çocuk için ihtiyaca özel olarak bir Clementoni bilim ve oyun seti bulmak mümkün.

Clementoni Bilim ve Oyun Setleri

Clementoni bilim ve oyun setleri konusunda uzmanlaşmış seçkin bir marka olmakla beraber, aslında 0-3 yaş, 3-6 yaş, 12 yaş ve üzeri gibi çocuklar için psikososyal gelişimlerini ve zihinsel gelişimlerini de dikkate alarak pedagojik incelemeden geçirilmiş düzeylere ayrılarak farklı seçenekler ortaya koyuyor. Özellikle çok küçük yaştaki minikler için hareketli ve sesli eğitici olarak sevimli oyuncaklar, konuşan robotlar, eğitici görsel ve müziklerle miniğin daha da dikkatini cezbedecek ve öğrenme isteğini kamçılayacak şekilde tasarlanmış çeşitli ürünlerle Clementoni, oyuncak tercihi yapan yetişkinlerin seçmekte çok da zorlanmadan tercihlerini Clementoni bilim ve oyun setlerinden yana kullanmalarını sağlıyor.

Clementoni oyuncakları bilime giriş seviyesinde eğitim veren eğitsel atölyelerde fizik atölyelerinde, biyoloji ve fen derslerinde öğretmen eşliğinde basit deneyler yapılırken de kullanılıyor. Çocukların problemleri algılama ve çözme konusundaki yeteneklerinin sıkça pratik yaptırılarak pekiştirilmesi ve geliştirilmesi gerektiğinin oldukça farkında olan Clementoni ürettiği oyuncaklarda da bunu baz alıyor ve ürünlerinin çizgisini bu yönde standart bir kalitede müşterilerine sunuyor.

Clementoni Eğitim Setleri

Clementoni bilim ve oyun setleri yalnızca bununla da kalmayıp, arkeoloji gibi pek bilinmeyen ve küçük yaşlarda merak duyulan bir alana başlamak isteyen çocuklar için de oldukça güzel bir fırsat sunuyor. Clementoni bir çocuğa hediye almak konusunda zorlanan kişiler içinde eğitici bir seçenek olarak imdada yetişiyor ve bir oyuncakta bulunması gereken temel özellikleri yani eğitici ve öğretici olarak çocuğun gelişimine katkı sağlamayı da barındırdığından dolayı gönül rahatlığıyla hediye edilebiliyor.

Clementoni bilim ve oyun setiyle küçük yaşlarda tanışan bir çocuk bu konudaki becerilerini geliştirerek ileride bilim dünyasına olan hevesinin tohumları küçük yaşlarda atıldığından ötürü akranlarından çok daha hızlı bir şekilde yeni gelişmelere adapte olabiliyor ve gelişme kaydediyor. 

Oyuncaklarda İtalyan Kalitesi: Clementoni

Ünlü İtalyan markasının pek çok farklı oyun atölyesi, anaokulu, ilk ve orta dereceli okullarla beraber çocuklar için faaliyet gösteren eğitim kurumları ve kurslarda sıkça tercih edildiği ve ürünlerinin de çocukların kullanımına sunulduğu biliniyor. Eğitmenler tarafından güvenle tercih edilen Clementoni, odaklanılmak istenen eğitim alanında pratik eğitim tabanlı ürettiği setleriyle çocukların gelişimini destekliyor ve bilişsel öğrenimleri ve ince motor becerileri konusunda onlara destek oluyor.

 Clementoni oyun ve deney setlerinin sıkça tercih edilmelerinin bir diğer sebebi de bilimsel faaliyetlere teşvik eden yapıdaki set içeriklerinden kaynaklanıyor. Eğitmenler ve pedagoglar eşliğinde öğrenim öncesi ve öğrenim çağındaki çocuklara özel hazırlanan Clementoni oyun ve deney setleri farklı gruplara ayrılıyor.

Clementoni Puzzle Setleri ve Arkeoloji Seti

Clementoni markası ile ünlenen oyuncaklardan biri de Clementoni puzzle setleridir. Bunun yanı sıra Clementoni oyun ve deney setleri de biyoloji, fizik ve kimya gibi temel bilimler konusunda eşsiz içerikleriyle bilime ve deneye karşı küçük yaşlardan itibaren ilgi duyan çocuklar yetiştirmek isteyen yetişkinler için ideal seçimler oluyor. Clementoni oyuncaklarının bir diğer seti ise Arkeoloji alanına ve arkeolog olmaya hevesli küçükler için hazırlanmış.

 Bu sette arkeolojik kazılara ve tarihe meraklı miniklerin ilk deneyimlerini yaşamalarına olanak sağlayan kaliteli malzemeden imal edilmiş basit arkeoloji bilim setleri yer alıyor. Clementoni oyun ve deney setleri yalnızca bu alanlarla sınırlı olarak üretilmemiş. Markanın en bilinen ve tercih edilen ürünlerinden biri de mikrobiyoloji üzerine tasarlanan ve içerisinde bir mikroskop da yer alan seti.

Clementoni Mikrobiyoloji Seti

Clementoni mikrobiyoloji seti daha az parça içeren giriş seviyesi için tasarlanmış bir ürünle de satışa sunulmuş durumda ancak bilim sever küçükler için çok daha detaylı düşünülmüş kapsamlı bir set daha mevcut. Clementoni’nin muadilleri arasından kolaylıkla sıyrılarak öne çıkmasının ardında bir de bu sebep yatıyor.

Clementoni oyun ve deney seti tercih etmek isteyenler için seçkin oyuncak mağazalarında ve eğitsel içerikli ürünler satan sitelerde markanın diğer ürünlerine de bir göz atmak mümkün. Çeşitli ihtiyaçlara ve beklentilere cevap veren Clementoni uzman pedagoglar eşliğinde hazırlanan içerikleriyle güvenle seçilebilecek ürün yelpazesine sahip. Birçok okulda ve eğitim kurumunda Clementoni oyun ve deney setlerinin kullanılması da bundan ileri geliyor.

Çocuklara Bilimi Sevdiren Ürünleriyle Clementoni

Fizik, biyoloji, kimya, mikrobiyoloji ve matematik alanlarında çocuğunun severek ilerlemesini isteyen bilinçli ebeveynler sıkça Clementoni logosuna güvenerek alışveriş yapıyor. Ünlü İtalyan oyuncak üreticisi de bu güveni boşa çıkarmayarak 1963 yılında başlayan hikâyesini büyük bir özenle hala sürdürüyor.

Aynı zamanda farklı ülkelerde bilime ve eğitime destek projelerinde de destekçi olarak katılan ve sosyal sorumluluk projelerine de sıcak bakan Clementoni oyun ve deney setleri markası, bu girişimlerinin meyvelerini de ileride bilime daha bağlı ve hevesli genç yetişkinlerin gelişmesine ve öğrenmesine katkıda bulunmuş olarak fazlasıyla topluyor. 

Clementoni ve Matematiksel Öğrenim Becerileri

Clementoni’nin matematiksel öğrenim becerilerine odaklanan oyuncaklarıyla ilerideki eğitimlerinde çok daha kolay bir öğrenme süreci yaşayan minikler, zekâ gelişimlerini destekleyen bilim setleriyle eğlenirken öğreniyorlar. Clementoni oyun ve deney setleriyle bilim dünyasına giriş yapan çocuklar, küçük yaşlarda başlayan bu bilim sevgisini ilerleyen dönemde de sürdürüyorlar.

Ünlü İtalyan markası Clementoni uzman pedagoglara emanet ederek hazırlanmasını sağladığı setleri gerek fizik, biyoloji ve kimya gibi alanlarda gerekse arkeoloji alanında daha üst bir yaş grubuna hitap ediyor gibi görünse de Clementoni markası ürettiği setlerde çocukların yaş düzeylerine göre gelişimlerindeki farklılıkları da oldukça iyi bir şekilde hesaba katarak bu titizliği oyuncaklarına da yansıtmış.

Clementoni Astronomi ve Uzay Setleri

Örneğin astronomi ve uzay bilimlerine başlangıç seviyesinde üretime sokulan Clementoni oyun ve deney setleri içerisinde barındırdığı teleskop ve diğer gökbilim malzemeleriyle bu alana ilgi duyan ve ebeveynleri ya da yer aldığı eğitim kurumu tarafından astronomiye temel seviye de ilgi duyması beklenen çocuklar için eşsiz bir seçenek sunarken çok daha küçük yaşlarda olan minikler için el kol ve göz koordinasyonunu sağlamaya ve pekiştirmeye yönelik eğitici ve sevimli robotları piyasaya sunmuş durumda.

Clementoni oyun ve deney setleri görüldüğü üzere yalnızca belli bir yaş grubuna hitap etmiyor. Her yaştan çocuğu eğitsel olarak destekleyen oldukça yararlı ürünleriyle daima birinci tercih olmayı sürdürüyor.

Clementoni oyun ve deney setlerinin çeşitli bilimsel faaliyetlere başlangıç seviyesinden başlatarak bilimi sevdirip tanıtan ve kendileri için kabiliyetleri ve yatkınlıklarını keşfetmelerini sağlayan özellikleri sayesinde yıllardır pek çok çocuk bilimi severek ve zihinsel gelişimlerini erken yaştan itibaren destekleyerek büyüyor. Sadece bununla da kalmayan Clementoni ile bilime çocukluk çağının ilk zamanlarında adım atan minikler gelecekte yönelecekleri alanları da önceden tanımış ve sevmiş oluyorlar.

Clementoni oyuncak çeşitleri ve daha fazlası otoys.com.tr’de.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR