Kategoriler

Yaşa Göre Oyuncak Çeşitleri ve Fiyatları

Yaşa göre oyuncak seçimi yaparken çocuğunuzu gelişimini en etkili şekilde desteklemek ve eğlenceye ortak olmak için buradayız. Bebeklerin gelişimlerine özel olarak seçip hazırladığımız aylara özel kategorilere bakarak eğitici ve öğretici oyuncakları en uygun fiyatlarla sunuyoruz. Oyuncak için en doğru seçim Otoys! Çocuğunuzun yeteneklerini sergilemesine destek verecek ve hayal gücünü geliştirecek oyuncaklar burada.

Çocukların dili tarif edildiğinde genellikle oyun dili kullandıkları belirtilir. Fakat her ne kadar çocuklar bilgiyi ve kültürü oyun aracılığı ile öğrenseler de yaşa göre oyuncak tercih ederek gelişimlerine daha çok katkı da bulunabilirsiniz. Mesela neşeli tembel hayvan tavşan ya da kedi gibi hem sesli hemde hareketli oyuncaklar daha çok 1 yaşının altındaki bebekler için idealdir.

Onun sesi onları etkiler ve konuşmalarına, ses çıkarmalarına yardımcı olur. Yine aynı şekilde eğitici bultak küp oyuncağı büyük çocuklarda zaten gelişmiş olan motor becerilerine bir katkı sağlamayıp onların vakitlerini zayi etmesine sebebiyet vereceğinden, motor becerisi geliştirmeye ihtiyacı olan 9 ay ve üstü çocuklar için ideal bir tercih olur.

 

Çocuk Her Yaşta Çocuktur 

Yaşa göre oyuncak almanın en güzel semeresi çocuğa değer verdiğini ve onun isteklerine özen gösterdiğini belirtmektir. Çocuklar artık iyice konuşup rahatça kendi işlerini görebildikleri vakitte çocukluktan çıkmış olarak muamele edilmemeli ve onlara renkli kask gibi oyuncaklar alınarak hayal kurmalarını sağlamalı ve istedikleri oyun için fırsat tanınmalıdır.

Her ne kadar 4 yaşını geçse de kız çocuklarının bebeklere olan hevesleri bitmeyeceği için onlara club bebek ve hayvanlı oyun setleri hediye edilebilir. Ya da kız ve erkek çocuklarının zekâlarını geliştirmesine yardımcı olmak için küp puzzle ideal bir tercih olacaktır. 

Bebeklere Özel Oyuncak Türleri 

Yaşa göre oyuncak tercih etmek isteyen ve bu hususta isabetli karar vermek isteyenler için çok ideal seçenekler vardır. Sevimli gezgin kirpi bebekler açısından oldukça idealdir. Yine aynı şekilde müzik sever geyik sesiyle bebeklerin dikkatini cep edecektir. Yaşa göre gelişim eğitici köpekçik oyuncakları da onların hayvanları tanımasına yardımcı olacaktır.

Biraz daha büyüyüp artık öğrenme merakı artınca ve el becerileri gelişince ilk bilgisayarım oyuncağı onlar için tercih edilebilir. Hayvanlardan korkmasının önlemini almak için de mini hayvancıklar hediye alarak onları mutlu edebilir ve daha minicikken genel kültürlerine katkıda bulunabilirsiniz.

Böylelikle her çocuğun içinde bulunduğu yaşın hakkını vermesine ve gelişimini sağlıkla tamamlamasına da aracı olmuş olursunuz. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR