Kategoriler

Play-Doh Oyun Hamurları ve Fiyatları 

Oyun hamuru denilince akla gelen ilk marka olan Play Doh’un ürünleri en uygun fiyatlarla Otoys’da! Çocukların motor gelişimlerini destekleyen ve oyunlarına renk katan oyun hamuru çeşitlerini en ucuza ve stoklar tükenmeden satın almak için sitemize davetlisiniz. Çeşitli kalıpları ve setleri ile oyunlarınıza renk katmak için bizi seçin.

Farklı renkleriyle en güzel oyunları ortaya çıkaran ve oyun hamuru denince akla ilk gelen marka olan Play-Doh, uzun yıllardır çocukların en sevdiği oyuncakların başında geliyor. Uzun yıllardır sektörde yer alan ve güvenilir bir marka olduğunu her kesime kanıtlayan Plah Doh, titizliği ve yenilikçi fikirleri ile piyasanın en iyisi olarak gösteriliyor. Yıllar içerisinde çocukların dikkatini kendine çekebilmeyi başarmış, renk renk kurumayan oyun hamurları ve yaratıcı oyun hamuru setleri ile çocuklara birçok faydası olmuştur. 

Neden Play-Doh?

Bir ebeveyn çocuğu için oyun hamuru almaya karar vermişse öncelikle oyun hamurunun üretildiği malzemelere göz atmalıdır. Yoğun kimyasal içeren oyun hamurlarından uzak durmalıdır. 

Seçilecek oyun hamurunun kıvamı da içeriği kadar önemlidir. Bir oyun hamuru ne çok yapışkan ne de çok sert olacaktır. Çocukların zorlanmadan oynayabilmesi için kolayca şekil alabilmeli ve çok çabuk kurumamalıdır.

Avrupa Birliği ve Türkiye'nin güvenlik ve standart kurallarına uyulduğunu gösteren CE işareti oyun hamuru kutusunun üzerinde olmalı. Eğer CE belgesi yoksa o oyun hamuru sağlıksız ve kalitesiz demektir. Bütün bu olması gereken özellikler Play-Doh Esnek Kum Tekli Hamur ürünlerinde de mevcuttur.

Dolayısıyla eğer bir ebeveyn, çocuğu için oyun hamuru alacaksa yıllardır güvenilirliğini kanıtlamıs, doğal malzemeler kullanılarak üretilen, CE belgesine sahip olan, kolaylıkla şekil alabilen ve kimyasal içermeyen Play-Doh oyun hamurlarını ve setlerini tercih etmelidir.

Play-Doh'un Çocuk Gelişimine Faydaları

Çocukların oynamaktan büyük zevk aldığı Play-Doh, ebeveynlerin bazı zamanlarda şüpheyle yaklaştığı bir oyundur. İçeriğini bilemeyen ve çocuklara faydası olmasından emin olamayan ebeveynler, çocukları reyonlarda görüp istese bile bu oyundan uzaklaşıyorlar.

Ancak korkulanın aksine oyun hamurunun çocukların gelişimine birçok katkısı vardır. Öncelikle Play-Doh Işıltılı Hamur farklı renk çeşitleri ve desen yapabilme şansları nedeniyle çocukların hayal gücünü geliştirir. Ayrıca yaptığı figürler çocukların iç dünyası hakkında bizlere ipuçları sunar. Her yeni figür çocukları teşvik eder ve yenisini yapmak ister. Bu durum da girişkenliği artırır.

Oyun hamurları çocukları üretmeye ve düşünmeye teşvik eder. Oyun hamurlarıyla bir şeyler yapmaya çalıştıkça el kasları güçlenir, el-göz koordinasyonu pekişir. Dokunmaya dayalı olan çeşitli oyunlarla duyu organları gelişir.

Ayrıca okul öncesi eğitimde çocuklara renkleri, şekilleri, rakamları ve harfleri öğretebilmek için güzel bir yöntemdir. Günümüz şartlarında sosyalleşemeyen çocuklar için bir grup halinde oynanabilen oyun hamurları, çocukların sosyal olarak gelişmesine yardımcı olur. Ayrıca temizliği de oldukça kolaydır. Bulaştığı alanda kuruduktan sonra soğuk su ve sabun ile kolayca temizlenebilir.

Play-Doh Setleri 

Çocuğunuzla eğlenceli bir vakit geçirirken onlara pek çok şey öğretebileceğiniz Play-Doh ile çok farklı oyunlar üretebilirsiniz. Örneğin yapımı oldukça basit olan köpekbalığı ile denizdeki canlıları öğretebilirsiniz. Trafik kurallarını öğretebilmek için araba ve otobüsleri istediğiniz renklerde zararsız bir şekilde yapabilirsiniz. 

Play-Doh Sayılar ve Rakamlar Seti ile okul öncesi eğitim çağındaki çocuklara eğlenirken rakamları öğretebilirsiniz. Dahası Play-Doh Harfleri ve Kelimeleri Öğreniyorum Seti ile iki yaşından itibaren çocuklara onlar daha fark edemeden harfleri tanıtabilirsiniz. Play-Doh Çılgın KuaförPlay-Doh Çalışkan İtfaiye ArabasıPlay-Doh Renkli Dondurma Dükkanım ve daha nicesine sahip olan Play-Doh'un meslek öğreten, tanıtan setleriyle çocuklarız öğrenirken eğlenebilir. Hayal gücünü geliştirecek ve yemeğe olan ilgisini arttıracak Play-Doh Pankek Oyun Seti ile belki de bir aşçıyı keşfedeceksiniz. 

Çocukların sağlığına zararı dokunmayan aksine çocukların gelişimine pek çok faydası olan Play-Doh her bütçeye uygun paketler halinde satılır. Sizler de bütçenize ve çocuğunuzun ihtiyacına, yaşına uygun olan Play-Doh setlerini siteden inceleyebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR