Kategoriler

Oyun Hamuru Modelleri ve Fiyatları

Çocukların keyif alarak oynadıkları farklı renklerde oyun hamurları, çocuklar üzerinde pek çok katkıya sahiptir. Oyun oynayarak eğlenen ve öğrenen çocuklar aynı zamanda hayata da hazırlanmaktadır. Oyun hamurları ile oynamak, çocuklara ayrı bir zevk vermektedir. Mavi, yeşil, sarı, kırmızı, mor ve daha pek çok renge sahip olan bu hamurlar, çocukların hayal gücüne etki ederek yaratıcılıklarını geliştirmektedir. Çocukları tüketime değil üretime teşvik eden hamur oyununda herhangi bir kural bulunmamaktadır. Bu durum çocukların onlara çizilmiş çerçeveler dışına çıkmasını sağlamakla kalmaz aynı zamanda yeni fikirler üretmesine de olanak sunar. Farklı oyun hamuru modelleri ile oynayan çocuklar hayal güçlerini aktif bir şekilde kullanarak akıllarından geçen hayali karakterleri dış dünyaya yansıtır. Bu eğlenceli oyun hamuru ürünlerini daha fazla tanıyalım…

Oyun Hamurunun Çocuklar Üzerindeki Olumlu Etkisi

Hazır oyuncaklardan sıkılan ve kendi oyuncağını yapmak isteyen çocuklar için oyun hamurları birebirdir. Oyun hamurları ile tasarlanan her şekil, çocuğun iç dünyasını yansıtmaktadır. Ebeveynler çocukların tasarladıkları hamurdan şekillere bakarak çocukların neler hissettiği ve neler istediği konusunda bilgi sahibi olabilmektedir. Bu durum çocukları eğlendirip mutlu etmenin yanı sıra ebeveynleri de çok memnun eden bir durum olmaktadır. Ayrıca bilinmelidir ki yaratıcılığının farkına varan çocuklarda özgüven artmaktadır. Çocuklarının el becerilerini ve motor kaslarını güçlendirmek isteyen aileler, oyun hamurlarından yardım alabilmektedir. Çocukların hamuru yoğurması ve hamura parmakları ile bir şekil vermesi el kaslarını ve el becerilerini büyük ölçüde geliştirmektedir. Bu nedenle oyun hamuru modelleri ile uğraşan çocukların okul çağında çok daha rahat kalem tuttuğu da gözlemlenen durumlar arasındadır.

Oyun hamuru ile oynayan çocuklarda el ve göz koordinasyonu gelişmektedir. Aynı zamanda bu çocukların diğer çocuklara göre bir bilgiyi daha hızlı öğrendikleri dahi görülmektedir. Renkleri, harfleri, şekilleri ya da rakamları oyun hamuru kullanarak çocuklara öğretebilirsiniz. Bunun yanı sıra çocuğunuz ile birlikte renkleri birbirine karıştırabilir ve yeni renk keşifleri yapabilirsiniz. Renk karıştırarak eğlenen çocukların yeni şeyler denemesi onları problem çözmeye teşvik etmektedir. Farklı oyun hamuru parçalarının birleştirilerek bir bütün yapılması, basit bir matematiğin çocuklar tarafından yapılmasını sağlamaktadır. Bu sayede çocukların farkındalıkları artmakta, dikkat dağınıkları büyük ölçüde azaltılmaktadır. Arkadaşları ile beraber oyun hamuru oyunlarını deneyimleyen çocukların paylaşım duygusu da gelişmektedir.

Oyun Hamuru Özellikleri

Çocuklarınız için alacağınız her model oyun hamurunda CE işareti yer almaktadır. CE işareti, Avrupa Birliği ülkelerinin standart ve güvenlik konusunda ortak kurallarına uyulduğunu göstermektedir. CE belgesine sahip olan hamurlar hem kaliteli hem de sağlıklıdır. Sizler için son derece değerli olan çocuklarınızın sağlığı her şeyden önemlidir. Bu nedenle hamurlar kimyasal madde içermemekte ve yalnızca doğal gıda bileşenlerinden oluşmaktadır. Küçük yaşta çocukların hamuru yemeyi denemesi durumuna karşın çocuğa zarar vermeyecek içeriklerde imal edilmektelerdir. Hamurların, içerdikleri bileşenler bakımından çocuklar için elverişli olmalarının yanı sıra fiziksel olarak da onların minik ellerini yormayacak nitelikte kolay şekil almaktadırlar. Çocuklarınızın ellerinde rahatlıkla şekil alabilen hamurlar aynı zamanda zemin üzerinde leke de bırakmamaktadır. Tüm bunlara ek olarak bu her bir kaliteli oyun hamuru ucuz olması ile de dikkatleri üzerine çekmektedir.

Oyun Hamuru Fiyatları

Oyun hamurları; kullanılan malzeme, tasarım ve renklerine bağlı olarak farklı fiyatlarda satışa sunulmaktadır. Kıymetli çocuklarınızın küçük yaşlardan itibaren gelişmesi için önemli bir yere sahip olan oyun hamurlarında her bütçeye uygun bir model vardır. Beğendiğiniz ve çocuklarınızın hoşuna gideceğini düşündüğünüz her renk oyun hamurunu detaylıca inceleyebilir, dilerseniz hemen sipariş oluşturabilirsiniz. Oyun hamuru özellikleri, oyun hamuru fiyatları ve daha pek çok merak edeceğiniz bilgileri sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR