₺26,27 KDV Dahil
₺28,77 KDV Dahil
%9 İndirim
%9İndirim
Yeni Ürün
₺44,49 KDV Dahil
₺48,73 KDV Dahil
₺124,79 KDV Dahil
₺136,68 KDV Dahil
%9 İndirim
%9İndirim
Ücretsiz Kargo
₺83,52 KDV Dahil
₺91,47 KDV Dahil
₺2,23 KDV Dahil
₺2,44 KDV Dahil
₺170,44 KDV Dahil
₺186,67 KDV Dahil
%9 İndirim
%9İndirim
Ücretsiz Kargo
₺128,12 KDV Dahil
₺140,33 KDV Dahil
%9 İndirim
%9İndirim
Ücretsiz Kargo
₺113,85 KDV Dahil
₺124,69 KDV Dahil
%9 İndirim
%9İndirim
Ücretsiz Kargo
₺15,12 KDV Dahil
₺16,56 KDV Dahil
Kategoriler

 

Küçük Mucitler İçin Zekâ Küpleri 

Zekâ küpleri  çocuğunuzun zihin ve beyin gelişimi açısından oldukça önem taşır. Solo test gibi oyunlar ona keyif verirken aynı  zamanda gelişimini de destekler. Bu sebeple çocuklara oyuncak yerine bazen Magnet akıl oyunları alınmalıdır.

Zira oyuncaklar hayal gücünü geliştirmesine yardımcı olurken, oyunlar beyin gelişimine etki edecektir. Zira sabır küpü gibi oyunlar çocuğun sürekli beyin egzersizi yapmasına vesile olur ki, bu da onun için istenen bir eğitim biçimidir. Bu sebeple zaman zaman oyunlar alarak onlara destek olmak gerekir. 

Öğreten Oyunlar 

Oyuncaklar genellikle çocuklara olumlu etki ederek onlarda gelişime katkı sağlar. Fakat zekâ küpleri onlara öğretir. Aynı renkleri çaba ile bir araya getireceği bir dikdörtgen sabır küpü ona sabretmeyi ve zekâsını farklı şekillerde çalışmayı öğretir.

Yine yılmadan usanmadan oyunun sonunu görmek isteyen çocuk speed megaminx ile azmi ve çalışmayı öğrenir. Bu sebeple faydaları arkaya atılmayacak kadar büyük olan zeka küpleri her çocuğun oyuncak kutusunda ya da rafında yerini almalıdır. 

Yaşa Uygun Zekâ Küpü Çeşitleri 

Her çocuk meraklıdır ve ebeveynin bu merakı fırsata çevirmesi gerekir. Eğer çocuk merak ettiğinde engellenirse öğrenemez. Fakat çocuğa öğretmeyi seven ebeveynler onun yaşına hitap etmesi gerektiğini unutmamalıdır.

3 yaşındaki bir çocuğa zekâ küpü 5×5×5 alarak ona kendisini zekâsı geri biri olarak hissettirebilir. Bu da maalesef ki amacın tam zıttını ortaya çıkarmak olur. Bu sebeple zekâ küpü stars model yaşı büyüklere alınırken, küçükler için de daha basit olanlar tercih edilmelidir. 

Dikkat Çekici Renkli Zekâ Küpleri 

Eğitici Setler, Zekâ Küpü 5,6x5,6x5,6 cm / +8 yaş dahi canlı ve renkleri içerdiği için çocukları cezbediyor. Sadece merakından ve yapabilme isteğinden ötürü değil, renklerinden hoşlandıkları için bile zekâ küpleri ile ilgilenen çocuklar da vardır.

Kendi yaşlarına uygun olan zekâ küpü ve Evcilik Oyuncakları modellerini araştırarak tercih etmeleri daima en iyi olandır. Bu sebeple ebeveyn bu tercihi yaparak, çocukları için en iyisini satın alabilirler.

Magnet ve zekâ küpleri gibi birçok oyunla, çocuğuna bir kaç yönden maddi manevi destek olabilirler.