Kategoriler

0-3 Ay Arası Bebekler İçin Eğitici ve Zekâ Geliştirici Oyuncaklar

0-3 ay arası bebeklere uygun oyuncak çeşitleri bütçe dostu fiyatlarla Otoys’da. Markalı ve kaliteli oyuncakları en uygun fiyatlarla almak için ürünlere göz atmalısınız. Dişlik, çıngırak, oyun minderi ve bebeğinizin gelişimini en etkili şekilde destekleyen oyuncak çeşitleri burada yer almaktadır.

0-3 ay arası bebeklerin öğrenmelerinde oyuncakların katkısı herkes tarafından bilinmektedir. Yaratıcılık ve zekâ gibi faktörlerin bebekliğin ilk aylarından itibaren oyun ile şekillenmesi gerekmektedir. Burada da doğumdan itibaren bebeğin belli bir yaşa gelmesine kadar ebeveynlere büyük bir görev düşmektedir. Bebeğin her alanda gelişimi için ayına ve gelişim özelliklerine uygun oyuncak seçimi çok önemlidir. Bu nedenle 0-3 ay arası eğitici oyuncaklar ve zekâ geliştirici oyunlar seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

1 Aylık Bebekler İçin Eğitici ve Zekâ Geliştirici Oyuncak Seçimi

Yeni doğandan 1. aya kadar bebekler belli bir mesafe kaydetmiştir ve bu süre zarfında 15 santimetre kadar yakını görebilmektedir. Bu nedenle 0-1 ay arası bebeklere oyuncak seçimi konusunda bazı hususlara dikkat etmek gerekmektedir.

  • 0-1 ay bebekler yavaş ritimlerden, seslerden ve müzikler hoşlanmaktadır. Anne sesine alışkın olan bebeğin ihtiyacı olan tek şey, annesinin sesine yakın olan sesleri duymaktır. Bu nedenle özellikle bu dönemde anne ile oynanan oyunlar güven duygusunun gelişimi açısından çok önemlidir.
  • 0-1 aylık bebeklere bu dönemde alınabilecek en güzel eğitici ve zekâ geliştirici oyuncaklar şüphesiz dönencelerdir. Hem ışıklı hem de müzikli olan bu oyuncaklar bebeklerin yataklarının başına asılmaktadır.
  • Çıngıraklar da 0-1 aylık bebeklere alınabilecek oyuncaklar arasındadır.
  • Eğer 0-1 aylık bebeklere ana kucağı satın alınacaksa, kesinlikle sallanan ve titreşimli ana kucakları tercih edilmelidir.

2 Aylık Bebekler İçin Eğitici ve Zekâ Geliştirici Oyuncak Seçimi

Bebekler doğum anından itibaren sürekli olarak bir gelişim içerisindedir. 2.ayına ulaşan bebekler daha fazla tepki vermeye ve anlamaya başlarlar. Gösterilen nesneleri artık takip etmeye başlamaktadır. Ayrıca 2.ayından itibaren bebekler gösterilen nesnelere gülmeye de başlamaktadırlar.

2 aylık bebeklere oyuncak seçimi yaparken zekâ geliştirici oyuncakların yanı sıra, daha çok duyma yetilerini ve fiziksel gelişimi destekleyici oyuncaklar seçilmelidir. Kavrama yeteneklerinin yavaş yavaş başladığı bu dönemde alınan oyuncaklar bebek arabasına ya da ana kucağına takılmalıdır.

0-1 ay bebeklerde olduğu gibi dönenceler ve çıngıraklar da yine bu dönem bebeklerine alınması gereken oyuncaklardandır.

Ses çıkaran müzikli oyuncaklar bu ay grubu bebeklerin gelişimlerini her alanda desteklemektedir.

3 Aylık Bebekler İçin Eğitici ve Zekâ Geliştirici Oyuncak Seçimi

3 aylık bebeklere oyuncak seçimi yaparken ebeveynlerin artık yavaş yavaş pelüş oyuncaklara geçmesi gerekmektedir. Çünkü bu ay grubu çocukların, pelüş oyuncaklar çok fazla dikkatini seçmektedir. Özellikle ses çıkaran pelüş oyuncaklar, bebekler tarafından çok fazla sevilmektedir ve çıkarılan seslere karşılık vermeye çalışmaktadırlar.

Oyun halıları da 3. aydan itibaren bebeklere alınması gereken eğitici ve zekâ geliştirici oyuncaklardandır. Bebeklerin vücut kaslarının gelişimini destekleyen oyun halılarının özellikle müzikli olanlarının tercih edilmesi gerekmektedir.

Özetle, 0-3 ay arası bebeklere oyuncak seçimi konusunda, gelişimlerine en katkı sağlayan oyuncaklar, sesli ve renkli oyuncaklardır. Ebeveynlerin bu özellikteki oyuncakları seçmeleri oldukça önemlidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR