Filtreleme
Kategoriler

Barbie Oyuncak Bebek Çeşitleri ve Fiyatları

1990’lı yılların ortalarından beri dünyanın en çok satan oyuncakları arasında gösterilen ve özellikle de kız çocuklarının sevgilisi olan Barbie, yalnızca oyuncak olarak değil, terlikten perdeye, çarşaftan pijamaya, parfümden çantaya kadar birçok ürüne imzasını atmış bir marka olarak anılır. Amerikalı iş kadını Ruth Handler’ın kızı Barbara Handler’dan esinlenilerek tasarlanan Barbie’nin tam adı Barbara Millicent Roberts’tır. Kızının ve arkadaşlarının yetişkin kadın bebekleriyle oynamasını daha çok sevdiklerini fark eden Ruth, gerçeğe çok yakın üç boyutlu bir bebek yapmaya karar verdi ve ortaya kız çocuklarının ellerinden düşürmediği Barbie oyuncakları çıktı…

Moda ve teknolojideki yenilikleri takip ederek ürünlerini sürekli güncel tutan marka, geniş ürün yelpazesiyle de kız çocuklarının dünyasını süslüyor. Markanın üç ana karakteri olan Barbie, Chealsea ve Ken, çocukların farklı oyunlar kurmasına ve hayal güçlerini geliştirmesini yardımcı oluyor. İlk başta sarışın bir bebek olarak üretilen Barbie, zamanla çeşitlenerek farklı ten renklerinde, saç şekillerinde, farklı kilolarda ve modellerde çocukların karşısına çıkmıştır. Hatta günümüzde erkek çocuk ve bebek çeşitleriyle aile olarak da raflarda yerini alıyor.

Barbie Bebek Oyuncak Çeşitleri

Her Barbie modeli farklı şeklide dizayn edilmiş ve farklı malzemelerle üretilmiştir. Barbie, Chealsea ve Ken ile çocuklar eğlenceli oyunlar oynuyor. Barbie Tatilde, Barbie Süperstar, Barbie Evleniyor ve Barbie Anne gibi konseptler ve bu konseptlere uygun; kıyafet, eşya ve aksesuarlar çocukların bebeklerini hayal güçlerine göre dizayn etmelerini sağlıyor. Barbie figürlerini taşıyan objeler arasında oyun çadırı, yemek takımları, oyun hamurları, sandalye ve salıncaklar, kalem kutuları, çantalar ve daha birçok ürün yer alıyor. Aynı zamanda Barbie figürlü halılar, perdeler, stickerlar, nevresim takımları kız çocuklarının odalarını süslüyor.

Barbie oyuncak, her yaş grubundan çocuğa hitap ediyor. Çocukların yaş gruplarına göre ürün seçmenin onların gelişimine olumlu yönde katkısı oluyor. Ebeveynlerin çocuğu için uygun oyuncağı seçerken ürün detaylarına dikkat etmesi ve özellikle de hangi yaş grubu için uygun olduğuna dikkat etmesi gerekiyor. Özellikle de küçük parçalar içeren oyuncakların belli yaşın altındaki çocuklar için tehlike arz edebileceğini dikkate alarak ona göre ürün seçimi yapmak gerekiyor.

Barbie Oyuncak Modelleri

Oyuncak, ofis, okul, kırtasiye ve kozmetik kategorilerinde farklı modelleri bulunan Barbie, ilgi çekici temalarla çocuklarla buluşuyor. Barbie bebek modellerinin kimi sadece eğlenceyi hedeflerken kiminin eğitici yönleri ön plana çıkıyor. Kimi oyuncaklar ince motor becerilerine ve zekâ gelişimlerine katkı sağlarken; golf, tenis ve basketbol gibi farklı oyun setleri de çocukları sporu sevmeye yönlendiriyor. Çocukların çok sevdiği masal karakterleri olan Denizkızı, Rapunzel gibi konseptler çocukların hayal güçlerinin gelişimine yardımcı olurken, balerin Barbieler ve müzisyen bebekler ile çocuklara sanat sevgisi aşılanıyor. Özel kıyafetleri, giyinme odaları, sportif Barbie’ler ile de çocuklara sosyal ilişkileri açısından önemli katkılar sağlanıyor. Meslek grubu temasıyla tasarlanan kariyer oyuncakları öğrenme çağındaki çocukların meslekler hakkında bilgi sahibi olmasını sağlıyor. Birçok meslek grubunu yansıtan oyuncaklar üreten Barbie ile çocuklar kuaförlükten doktorluğa, veterinerlikten astronotluğa, hemşirelikten öğretmenliğe kadar birçok meslekle ilgili bilgi sahibi oluyor. Çocuklar mutfak setleri ile mutfak gereçlerini kullanmayı öğreniyor, oyun setleri ile kıyafet kombini yapmayı, hayvan figürleri ile de hayvanlarla ilgilenmeyi öğreniyor.

Barbie Ürünlerini Kimler Kullanabilir?

Doğumdan itibaren kullanılabilen ürünleri ile bilinen Barbie oyuncaklar her yaş grubundan çocuğa hitap ediyor. Üretildiği ilk yıllar sadece kız çocuklarına hitap eden ürünler piyasaya süren marka günümüzde hem kız hem de erkek çocukları için ürünler geliştiriyor. Marka, 0-24 ay bebeklerden 12 yaş üzeri çocuklara kadar değişik yaş grupları için binlerce çeşit alternatif sunuyor. Böylece çocuklar zengin ürün çeşitleri arasında ilgi alanları ve zevkleri doğrultusunda dilediklerini seçebiliyor. Ebeveynler özellikle internet üzerinden ürünleri kategorize ederek diledikleri ürüne kısa sürede ulaşabiliyor.

Barbie Ürün Fiyatları

Barbie, son derece geniş ürün yelpazesiyle dünyanın en çok satan oyuncakları arasında yer alıyor. Barbie fiyatları da, üretim malzemesi, parça sayısı ve kullanım özellikleri bakımından farklılık arz ediyor. Her bütçeye hitap eden ürün çeşitleri bulunan Barbie oyuncak dünyasından dilediğinizi seçerek çocuklarınıza hediye edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Barbie Bebek Oyuncaklarının Faydaları Nelerdir?

  • Barbie bebek setleri ve tüm oyuncakları çocukların hayal güçlerini geliştiriyor ve daha kapsamlı düşünmesini sağlıyor.
  • Barbie oyuncaklarının farklılıklarını gören çocuklar, kendi yaşamlarında da kişilerin birbirinden farklı olabilecekleri konusunda bilinçleniyor.
  • Barbie oyuncakları sayesinde çocukların hem görsel yetenekleri hem de zevkleri gelişim kaydediyor.
  • Çocuklar, Barbie bebek çeşitleri ve aksesuarlarıyla oyunlar oynarken yaratıcılık ve sosyal becerileri gelişiyor.
  • Ürünleri kurma, kıyafet değiştirme, aksesuarları takma gibi işlemler sırasında çocukların motor gelişimlerinde ve el becerilerinde gelişim sağlanıyor.

Barbie Oyuncakları Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

  • Barbie ürünleri sağlığa zararlı boya ve hammadde içermez.
  • Barbie oyuncakları 3 yaşından küçük çocuklara tavsiye edilmez.
  • Barbie bebek aksesuarları ve eşyalarının temizliği nemli bir bezle kolayca yapılabilmektedir.
  • Barbie bebeklerin kıyafetleri üzerinde belirtilen şartlara uyularak kolay bir şekilde temizleme işlemi yapılabilir.
  • Barbie evi, seti, arabası ve benzeri tasarımların kurulum aşamaları ürünlerle birlikte gönderilmektedir.

Barbie Oyuncak Aksesuarları Nelerdir?

Barbie bebekleri gündelik hayatta karşılaşılan hemen her aksesuara sahiptir. Çocuğunuzun hayal dünyasını ve yaratıcılığını geliştirecek onlarca aksesuar ile Barbie bebekleri kılıktan kılığa bürünüyor ve böylece çocukların zevkleri de gelişim gösteriyor. Oyuncak ev sayesinde ev hayatını deneyimleyen çocuklar, farklı aksesuarlarla da kendi eğlence anlayışını benimseyebiliyor. Barbie bebekleri uyurken, yemek yerken, oynarken veya televizyon izlerken hayatın tüm anında çocuklara eşlik ediyor ve onların bağlılık duygularını geliştiriyor.

Barbie Oyun Seti Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çocuğunuz için eğitici ve öğretici bir Barbie oyuncak seti arıyorsanız Barbie evlerini tercih edebilirsiniz. Bu oyun seti çocuğunuzun gerçek hayatı gözlemleyebilmesi ve sosyalleşebilmesi adına uygun bir oyuncak türüdür. Barbie aksesuarları ise çocuklarınızın oyunlarından keyifli bir vakit geçirmesini sağlayacaktır. Barbie kıyafet kombini oyun seti ise çocukların kıyafet ve kombin becerilerini geliştirebilmektedir. Barbie oyun setleri ile çocuklar kişisel becerilerini hiç olmadığı kadar iyi bir şekilde geliştiriyor.

Barbie Oyuncak Çeşitleri Nelerdir?

Barbie oyuncakları farklı konseptlerde üretiliyor ve çocuklarla buluşuyor. Kimi yalnızca eğlenceyi hedeflerken, kimi oyuncaklar ise eğitici bir misyon üstleniyor. Çocuklarınızın zekâ gelişimi ve motor becerilerine katkı sağlayacak Barbie oyuncakları, onların eğlenirken öğrenmesine de katkı sunuyor. Golf, tenis ve basketbol gibi oyun setleri çocuklarınızın sporu sevmesine ve öğrenmesine yardımcı olurken, denizkızı, Rapunzel ve peri masalı gibi masal konseptlerine sahip bebekler de kız çocuklarının hayal dünyasını geliştirmesine destek oluyor. Balerin ve müzisyen Barbieler çocuklara sanat sevgisini aşılıyor ve özel kıyafetli giyim dolaplarına sahip oyun setleri ise çocukların sosyal ilişkileri açısından faydalı oluyor.

Barbie Oyuncak Et Bebek Çeşitleri Nelerdir?

Çocukların beğeni ve zevklerine göre farklı çeşitlerde Barbie oyuncak et bebekleri bulunmaktadır. Uzun saçlı prenses, Barbie Chelsea, peri kızı, doğum gün prensesi, pırıltılı Barbie et bebekler, Barbie pilot bebekler ve Dreamtopia Barbie deniz kızı bebekler kız çocuklarının oynayabileceği oyuncak çeşitleridir.

Erkek çocuklar için de Barbie et bebek çeşitleri bulunmaktadır. Barbie yakışıklı Ken bebekler, pilot Ken bebekler ve futbolcu Ken bebekler erkek çocuklarınız için tercih edebileceğiniz Barbie oyuncakları arasında yer almaktadır.

Barbie Oyuncak Et Bebeklerin Çocuklar Üzerindeki Faydaları Nelerdir?

Tüm Barbie oyuncak et bebeklerin çocuklar üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır. Oyuncak mutfak setleri, oyuncak ev setleri ve Barbie oyuncak et bebeklerin bir arada kullanıldığı zaman çocuklar ev sorumlulukları, aile değerleri ve iş paylaşımı gibi konular üzerinde gelişim göstermektedir. Barbie oyuncak et bebeklerinin bir diğer olumlu faydası ise onları bir araya getirmesidir. Barbie oyuncak et bebeklerle oynayan çocuklar bir yandan paylaşmayı öğrenirken bir yandan da arkadaşlık bağlarını geliştirmiş olurlar.

Barbie Oyuncak Et Bebek Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Barbie oyuncak et bebek almadan önce çocuğunuzun zevklerini ve ilgi alanlarını bilmeniz gerekir. Çocuğunuzun ilgi alanına hitap etmeyen bir Barbie oyuncak bebek almanız durumunda onunla vakit geçirmemesi olasıdır. Çocuğunuzun zevkine ve beğenisine göre bir Barbie oyuncak et bebek almanız hem onu mutlu edecek hem de onunla daha fazla vakit geçirecektir.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise Barbie oyuncak et bebeklerin içinde yer alan küçük parçalardır. Çocuğunuzun yaşı çok küçükse bu küçük parçaları yutabilme ihtimali vardır. Küçük yaştaki çocuğunuza alacağınız Barbie bebek çeşidinde küçük ve yutulabilir parçalar olmamasına dikkat etmelisiniz.

Uygun fiyatlı Barbie oyuncak çeşitleri ve daha fazlası otoys.com.tr'de.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR