Kategoriler

Stres Oyuncakları Yay & Topu Oyuncak Çeşitleri ve Fiyatları

Çocuklarda ellerin ve parmakların kullanılmasında büyük ölçüde önemi olan stres oyuncakları yapıları itibari ile el-motor gelişimine katkı sağlarken göz koordinasyonunu da güçlendirir. Çeşitli modelleri bulunan yaylar ve toplar stres atıcı özelliğe sahiptirler. Bu şekilde anılmalarının sebebi yapılarından kaynaklanmaktadır. Stresi azaltmadan ziyade yapıları ile keyif veren bu oyuncakların birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. En çok tercih edilenleri ise stres yayları ve stres toplarıdır. Bu oyuncaklar hem büyükler hem de çocuklar için el, parmak ve göz koordinasyonu geliştirmede önemli bir rol oynarlar. Aynı zamanda konsantrasyon da sağlamaktadırlar.

Stres Oyuncakları Ne İşe Yarar?

Stres oyuncaklarının piyasaya girdiği ilk günden bugüne kadar amacı, elleri ve parmakları çalıştırmaktır. Çocukların bu oyuncakları kullanmalarının nedeni parmaklarını daha iyi kullanabilmek içindir. Parmak kas yapıları çocukluk döneminden itibaren geliştirilmeli ve her yönü ile kullanılabilmelidir. Çünkü günümüz dünyasında enstrüman çalımı, klavye kullanımı ve daha birçok şey parmakların doğru kullanımına bağlıdır. Bu sebeple küçük yaşlardan itibaren parmakları, bilekleri tamamen çalıştıran bu oyuncaklar tercih edilmektedir ve oldukça olumlu sonuçlar sağlamaktadırlar.

Stres Yayı

Stres oyuncaklarının içerisinde en çok dikkat çekenlerden bir tanesi olan stres yayı, aşağı yukarı hızlı hareketleri sayesinde hem eğlendirici hem de öğreticidir. Stres yayı oldukça ilgi görmektedir ve çocukların oyuncaklar ile ilk oynamaya başladığı andan itibaren kullanabilecekleri bir oyuncak türüdür. Tek parçadır ve boğaza kaçma riski taşımazlar. Küçük parçaları yoktur. Ayrıca renkleri ile de ilgi çekicidirler. Bu sebeple birçok farklı modelde üretilmektedir. Yayların hareketi çocukta bazı gözlemler yapabilmeyi de sağlamaktadır. Kolay taşınabilen bir oyuncak olmasıyla da ebeveynleri sevindirmektedir. Her yerde rahatlıkla oynanabilmektedir. Uzun ömürlü bir oyuncaktır ve çok fazla çektirilmediği sürece yapısı bozulmadan uzun süre boyunca kullanılabilmektedir.

Stres Topu

Bir diğer stres oyuncağı ise enstrüman çalanlar için de büyük bir kurtarıcı olan stres topudur. Stres topu oyuncak modelleri küçük olması sebebi ile çocukların rahatlıkla oynayabilecekleri bir oyuncaktır. Yumuşaktırlar ve çocukların bilekleri, avuçları, parmakları, parmak uçları, avuç içi kasları ve bilek içleri aynı anda çalışmış olur. Bu sebeple özellikle yürümeye başlayan ve bir şeylere dokunarak keşfetmeye girişen çocuklar için mutlaka alınması gereken bir oyuncaktır. İlerisi için çocukta el ve bilek kaslarının tamamen gelişmesine yardımcı olur. Aynı zamanda farklı renkleri ve modelleri ile de göze hitap eder ve çocukta görsel anlamda da bir farklılık oluşmasını sağlar. Koordinasyon çalışması için oldukça önemli bir oyuncaktır.

Stres Yayı ve Stres Topu Fiyatları

Stres oyuncakları, yapıları, yumuşaklıkları ve çalıştırdıkları kaslar ile fiyat bakımından farklılık göstermektedir. Stres yayları ve stres topları en uygun fiyatlarla sitemizde satışa sunulmaktadır. Fiyatları etkileyen unsurlar içerisinde yaylar için; yayın uzunluğu, rengi, şekli, modeli ve deseni bulunmaktadır. Aynı şekilde stres topunda fiyatları belirleyen unsurlar ise; topun büyüklüğü, rengi, üzerinde bulunan deseni ve yumuşaklığı gibi faktörlerdir. Stres oyuncakları çok küçük yaştan itibaren çocuklarla tanıştırılmalıdır. Çocuk bu oyuncaklar ile oynayarak kendi el ve göz koordinasyonunu geliştirebilir.

Sizler de en uygun fiyatlar ile sahip olabileceğiniz bu stres oyuncaklarını şimdi farklı ödeme seçenekleri ile satın alabilir ve hızlı kargo imkânı ile hemen sahip olabilirsiniz. İstediğiniz modeli hemen seçin ve siparişinizi verin.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR