Kategoriler

Oyuncak Bebek Modelleri ve Fiyatları

Oyuncak bebekler çocukların en çok oynamayı tercih ettiği oyuncakların başında geliyor. Oyuncak bebekleri en çok kız çocuklar sevse de artık erkek çocuklar için de erkek oyuncak bebekler piyasaya sürülüyor. Oyuncak bebek modelleri sürekli yenilenen tasarımlarıyla sayfamızda geniş bir yelpazede sizlere sunulmaktadırlar.

Birçok oyuncak firması plastik, pelüş, silikon gibi malzemelerden oyuncak bebek üretimi yapıyorlar. Doğal maddelerden üretildiği için aileler de rahatlıkla oyuncak bebekleri tercih etmekteler. Büyük ve 100 cm civarında boyu olan oyuncak bebek modelleri ise çocuklar tarafından en çok beğenilen ürün çeşitleri arasında yer almaktadır. Daha çok dikkat çeken ve konuşan, ağlayan, su içen oyuncak bebekler ise okul öncesi çocukları için daha fazla tercih ediliyor.

Oyuncak bebekler artık son teknolojilerle üretildiği için daha sağlıklı içeriklere sahip olmaktadır. Birçok ebeveynin çocukları için sıklıkla tercih ettiği bu oyuncak bebekler, çocukların hayal dünyasını da geliştiriyor. Oyunlarında oyuncak bebeklerle oynayan çocukların bilişsel gelişiminin daha hızlı olduğu da pedagojik açıdan kanıtlanmıştır. Kıyafet değiştirme, altını bezleme ve yemek yedirme işlevlerini oyuncak bebeğiyle oynayan çocuğun annesiyle iletişimi de daha sağlıklı oluyor. Yetişkinler bile oyuncak bebeklere son derece ilgi gösteriyorlar. Oyuncak bebek modelleri kategorimizde cinsiyet olarak da farklı seçenekler bulunmaktadır. Geçtiğimiz yıllara göre bu günlerde erkek oyuncak bebekler de ebeveynler tarafından büyük bir rağbet görüyor. Minyatür boyutlardaki bu oyuncak bebekler uzun bir süre daha çocukların ve ebeveynlerin vazgeçilmezi olacak gibi duruyor.

Her Yaşa Uygun Oyuncak Bebek Modelleri

Oyuncak bebek modelleri yaştan yaşa da farklılık gösterebiliyor. Üç yaşından küçük çocuklar için daha sağlıklı ve farklı bebekler bulunuyor. Yutma ihtimaline karşı küçük parçaları olmayan ve tüysüz olan oyuncak bebekler, üç yaş ve altı çocuklar için daha uygun tasarımlardır. Fakat konuşan, ağlayan, gülen ve şarkı söyleyen oyuncak bebekler her yaştan çocuğun ilgisini çekiyor. 7-8 yaşındaki çocuklar daha çok küçük, minyatür bebeklerden hoşlanıyorlar. Oyuncak bebek modellerinden ev ve eşyalarıyla birlikte satılan bebekler bu çocuklar için daha dikkat çekici oluyor. Gerçeğe en yakın bebekler, çocukların sıklıkla tercih ettiği olup, onların gelişimi için daha sağlıklı ürünler olmaktadır. Son zamanlarda oyuncak bebeklerin dokusu da gerçek et ve deri gibi, saçları ise tıpkı gerçek saç gibi üretilmeye başladı. Haliyle çocukların ve ebeveynlerin ilgisini bu bebekler son zamanlarda daha çok çekmeye başladı.

Oyuncak Bebek Fiyatları

Oyuncak bebek modelleri sayfamızda oldukça uygun fiyatlarla sunulmaktadır. Çok fazla özelliği olan ve boyut olarak büyük olan oyuncak bebek modellerinde fiyatlar farklılık gösterebiliyor. Ancak yine de bilmeniz gerekir ki, çok fonksiyonlu, kaliteli bir oyuncak bebeği bile Otoys’da bütçenize uygun olarak satın alabilirsiniz. Anne ve babaların uygun fiyatlı bebeklere yönelmesindense, çocuklarının yaşına göre en faydalı olacak olan tasarımı tercihte bulunmaları daha doğru olur. Bez bebek modelleri en uygun oyuncak bebek modellerinden biridir. Klasik bir oyuncak bebek modeli olduğu için bazı çocuklar bu modelden vazgeçemiyor. Günümüzde son teknolojiyle üretilen, hareket edebilen oyuncak bebekler de seri üretime geçmiştir. Bu bebeklerin fiyatları da diğer bebeklere göre daha maliyetli olabileceği gibi, çocuklarınıza göstereceği faydayı da göz önünde bulunduracak olursanız bir tane edinmekten çok da memnun kalacağınıza eminiz.

Oyuncak Bebek Kıyafetleri Yapımı

Oyuncak bebekler kıyafetleriyle beraber satılıyorlar. Fakat çocuklar kendi isteklerine göre farklı eşyalardan oyuncak bebeklere kıyafet oluşturmak istiyorlar. Bunun için farklı kumaş almanıza gerek yoktur. Evdeki herhangi bir eski eşyadan oyuncak bebeklere kıyafet yapabilirsiniz. Eski bir çorap veya gömlek gibi eşyalardan kolaylıkla kıyafet yapabilmek söz konusudur. İnternette "kendin yap" sitelerinde özellikle oyuncak bebek ürünleri yapılıyor. Buralardan da örnek kıyafet yapımlarına göz atabilirsiniz. En çok tercih edilen ürünler olan çoraplar, kıyafet yapımı için çok uygundur. Herhangi bir dikiş olmadan kolaylıkla kıyafet yapabileceğiniz çoraplar ile çocuklar süreci severek deneyimliyorlar. Boncuk, pul gibi eşyaları da üstüne dikerek alımlı kıyafetler yaratabilmeniz mümkündür. Sayfamızdan edineceğiniz oyuncak bebekler ucuz ve kaliteli ürünler olup, satın alacağınız bebeklere kıyafetler tasarlayarak çocuklarınızı hiç olmadığı kadar mutlu edebilirsiniz. Sizler de çocuklarınız için hemen şimdi bir oyuncak bebek siparişi verin.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR