Kategoriler

Aktivite Oyuncakları

Bebekleri ile aktivite yapak isteyen anneler için en güzel oyun ve oyuncak çeşitleri uygun fiyatlarla Otoys’da! Her aya göre bebek oyuncakları eğitici ve oldukça eğlenceli. Hangisini seçerseniz seçin daha ucuza aldığınızdan emin olabilirsiniz. Sevilen oyuncak sitesi olarak aradığınız oyuncakları çizgi karakter ve kahramanları son model ve farklı çeşitlerle satışa sunmaktayız.

Aktivite, Son yıllarda oyuncak çeşitliliğinde ciddi bir artış gözlemlenmiştir. Oyuncakların böylesine fazla olması ebeveynlerin kararsızlık yaşamasına neden olur.

Bu kararsızlığın yaşanmaması için en eğitici ve öğretici aktivite oyuncaklarının tercih edilmesi onlara büyük kolaylık sağlar. Aktivite oyuncakları bebeklerin ve çocuklar duyusal ve bilişsel zekâlarına olumlu yönde etki ederek onları eğlendirir.

Aktivite oyunları beynin çeşitli bölgelerine hitap ederek çocukların duygularını ve kavramlar arasında bağ kurma yeteneklerine etki eder. Bu oyuncakların tercih edilmesi bebek ve çocukların ileriki yaşamlarında da onlara pozitif yönde etki edecektir.

Özellikle Baby Clementoni Alfabe Tablet +3 yaş çocukların daha şimdiden alfabeye aşina olmasını ve öğrenmesini sağlar. Bunun yanı sıra Baby Clementoni İlk Tabletim oyunu da daha küçük yaş bebeklerin gelişimine destek olacaktır.

Eğitici ve Öğretici Aktivite Oyuncakları

Eğitici ve öğretici aktivite oyunları denince akla ilk gelen oyun Kiki Geometrik Şekiller Bulmaca oyunudur. Çocukların görsel zekâlarının gelişmesine ve gördükleri arasında anlam kurmasına destek olan bu oyun seti +2 yaştan itibaren çocukların oynaması için verilebilir.

İlk zamanlar doğal olarak bu oyuncağı tanıma içerisine giren çocuklar zaman geçtikçe ve yaşları ilerledikçe oynayabiliyor hale gelirler.

Eğitici aktivite oyuncaklarından bir diğeri de Hayvanlar ile İngilizce Öğreniyorum oyunudur. Bu oyun sayesinde çocuklar hem hayvanları tanır hem de eğlenceli bir şekilde İngilizceyi öğrenir.

Çok erken yaşta İngilizceye yapılan yönelim ileriki yaşlarda bu dilin çok daha kolay kavranmasını sağlayacaktır. Aynı şekilde Eşyalar ile İngilizce Öğreniyorum oyun seti de çocuklarda benzer etkiyi yaratacaktır.

Çocuklar Tarafından En Çok Sevilen ve Tercih Edilen Aktivite Oyunları

Çocuklar tarafından en çok sevilen ve onlara en çok hitap eden aktivite oyunlarında biri olan Fisher Price Köpekçik Doktorda oyunu uzmanlar tarafından çokça tavsiye edilir. Çocukta hem meslek aşkını hem de yardımseverlik duygusunu körükleyen bu oyuncak onun oldukça eğlenceli vakit geçirmesine yardımcı olacaktır.

Görsel açıdan da başarılı duran bu oyuncak +4 yaş çocuklar için ideal bir oyun setidir. Çocuklar tarafından en çok sevilen diğer bir oyun seti ise Fisher Price Eğitici Masalcı Tırtıl oyunudur. Kitap şeklinde olan bu oyun içerinde pek çok hayvanı barındırır. Tırtıl görünümüne sahip olan bu kitap çocukların uyumadan önce bir numaralı arkadaşı olacaktır.

Aktivite Oyuncaklarının Çocuklara Sağladığı Yararlar Nelerdir?

Aktivite oyuncaklarının çocuklara birçok yarar sağladığı kanıtlanmış gerçeklerdendir. Onların görsel, işitsel, duyusal, sezgisel ve daha pek çok zekâ yönüne etki edebilen aktivite oyunları kız veya erkek çocuklar için ideal oyuncaklardandır. Özellikle Büyük Küçük Hayvan Oyunu çocuklara hayvanları sevdiren ve öğreten mükemmel oyuncaklardandır.

Kartlar üzerinde hayvanların şekillerini koyarak onları tanıtan bu oyunda çocuklar hem yeni bilgiler öğrenir hem de hayvan sevgisi küçük yaşta aşılanmış olur.

Çocuklara yarar sağlayan oyuncaklardan bir diğeri de Smartland Eğitici Aktivite Masası oyun setidir. Çocukların masa üzerinde eğitici oyunlar oynamasını sağlayan bu oyun seti +3 yaş bireyler için oldukça uygundur.

Aktivite Oyunları Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Aktivite oyunlarını seçerken ebeveynler öncelikle aldıkları oyuncağın kaç yaş aralığına hitap ettiğini bilmelidirler. Aksi takdirde çocuk çok küçükse oyuncağı oynayamaz veya çok büyükse oyuncak zekâ gelişimine etki edemez. Bu yüzden doğru yaş aralığına sahip oyuncakların alınması ilk önceliktir.

Örneğin Zuzu Halka Geçirme Oyunu 2 yaşını doldurduktan sonra uzun bir süre çocukların oynamaktan zevk alacağı oyuncaklardandır.

Ayrıca bu oyuncakları alıp direkt çocuklara vermekten ziyade onlarla oturup oyunu öğretmek ve oynamak çocukların gelişimi için çok önemlidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR