₺203,97 KDV Dahil
Kategoriler

 

En Keyifli Kutu Oyunları

Kutu Oyunları ile çocuklarınız ve aileniz ile en güzel oyun çeşitlerinin tadını çıkarabilirsiniz.

İnsanlar uzun yıllardan bu yana hem kendileri hem de çocukları vakit geçirsin diye çeşitli oyun modelleri üretmiş ve oynamışlardır. Bu oyun modellerinin arasında başı çeken kutu oyunları kişilerin bilişsel zekâlarına eğitici yönde etki ettiğinden dolayı özellikle ebeveynler tarafından sıklıkla tercih edilir.

Çocuk küçük yaşta kutu oyunu oynamaya başladığında kavramları kavrama bilgisi, ayırt etme yeteneği, görsel ve işitsel zekâsı normalden daha hızlı gelişecektir. Bu nedenle uzmanlar tarafından da kutu oyunlarının hem büyükler hem de küçükler tarafından oynanması gerektiği savunulur.

Kutu oyunları arasında bulunan Dönence Beceri Oyunu en eğitici oyuncaklardan biridir diyebiliriz. Dikkat ve konsantrasyonun maksimum düzeyde olduğu bu oyun dikkat dağınıklığı olan çocuklar için tercih edilebilir.

Çocukların En Sevdiği Kutu Oyunları Nelerdir

Çocukların en sevdiği kutu oyunlarının başında Dedektif Jungle oyunu yer alır. Görsel olarak direkt çocuklara hitap edebilen bu oyun türü onların hem eğlenmesini hem de öğrenmesini sağlar.

Çeşitli maceralara girerek ormandaki hayvanları tanıtan bu oyuncak 3 yaş civarı bebekler için de oldukça ilgi çekicidir. Logo İngilizce Öğreniyorum kutu oyuncağı ise 5-8 yaş aralığındaki çocuklar için mükemmel bir eğiticiliğe sahiptir.

Hem oyun oynatan hem de İngilizce öğreten bu kutu oyunları aynı zamanda çocuğun beyninin farklı loblarının gelişmesini sağlayarak İngilizce diline karşı onu yatkınlaştırır. Böylelikle yeni bir dil öğrenmenin de temeli atılmış olur. Bunun yanı sıra Mistakos Oyun ürünü de çocukların severek oynayabileceği kutu oyunlarındandır.

Yetişkinlerin Oynayabileceği Kutu Oyunları

Kutu oyunları dendiğinde akla her ne kadar çocuklar gelse de yetişkinler için de eğitici ve eğlendirici kutu oyunları bulunur. Bu oyunların ilk sırasında şüphesiz Jenga yer alır.

Grupla oynanan Jenga oyunu dikkat ve beceri istediğinden ötürü hem zorlar hem de oldukça eğlendirir. Aynı zamanda Star Anlat Bakalım Kelime Oyunu da grupla oynanan oyunlardandır.

İçerisinde kartlar bulunan ve yasaklı kelimeler olan bu oyun kişinin anlatım becerilerini geliştirir. Monopoly Y Kuşağı oyunu hemen hemen herkesin bildiği ve oynamaktan zevk aldığı kutu oyunlarındandır.

Hayal gücünü geliştirmeye ve karar verme becerisine katkı sağlayan bu oyun yetişkinlerin zevkine hitap eder.

Kutu Oyunlarının Çocuklara Sağladığı Yararlar Nelerdir?

Çocuk Kutu Oyunları çocuklara ve hatta yetişkinlere sağladığı yararlardan en önemlisi zekalarını geliştiriyor olmasıdır. Görsel, işitsel, duyusal zekalarına etki eden ve hafızayı geliştiren Ahşap Satranç gibi oyunların daha pek çok yararı bulunur. Özellikle Rubiks Flip Strateji Oyunu büyükler tarafından oynanan mükemmel oyunlardan biridir.

Bunun yanı sıra ucuz Yetişkin Kutu Oyunları oyunuyla da hem büyükler hem de küçükler zevk alarak birlikte vakit geçirebilirler. Kutu oyunları bu ve daha pek çok nedenden ötürü uzmanlar tarafından önerilmekte ve çocukların beyin gelişimine yakından etki etmektedir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR