Kategoriler

6-12 Ay Arası Bebekler İçin Eğitici ve Zekâ Geliştirici Oyuncaklar

6-12 ay oyuncak arayışlarınıza mutlu ve kaliteli bir son vermek için Otoys ürünlerine göz atmanızı tavsiye ederiz. Oyuncak ihtiyacınızı karşılarken bebeğinizin gelişimini en iyi şekilde desteklemek için buradayız. Duyusal yetenekleri ve hareketliliği zaman geçtikçe artan bebeklere özel bir kategori hazırladık. Seçimlerinizi hızlıca yapıp güvenli ödeme sistemi ile alışverişinizi gerçekleştirdikten sonra güne huzurla devam edebilirsiniz. Uygun fiyatlı ve kaliteli oyuncak alışverişi için her zaman bekleriz.

6-12 ay, bebekler için dönüm noktası olan aylardır. Bebeğin hızla geliştiği 6-12 ay arasında eğitici oyuncaklar ve zekâ geliştirici oyunlar seçimi çok önemlidir.

6 Aylık Bebekler İçin Eğitici ve Zekâ Geliştirici Oyuncak Seçimi

El ve parmak kaslarının çok fazla geliştiği 6. ayda bebeklere oyuncak seçimi yaparken, yumuşak toplar almak aynı zamanda zekâ gelişimine de katkı sağlayacaktır. Topu alıp bir elinden diğer eline geçirmeye çalışacak ve yuvarlayacaktır.

6 aylık bebeklere diğer aylarda olduğu gibi ses çıkaran pelüş oyuncaklar almak da zekâ gelişimlerini destekleyecektir.

Bazı bölgelerine dokunulduğunda o bölgenin ismini söyleyen oyuncaklarda bu aylardaki bebekler için oldukça eğitici olmaktadır.

7 Aylık Bebekler İçin Eğitici ve Zekâ Geliştirici Oyuncak Seçimi

Ebeveynler 7 aylık bebeklere oyuncak seçerken zihinsel gelişimlerine ve motor gelişimlerine katkı sağlayacak oyuncaklar seçmelidir. Çünkü bu ayda bebek neden-sonuç ilişkisi kurmaya yavaş yavaş başlamaktadır. Bu nedenle bu ayda bulunan bebeklere ahşap oyuncaklar alınabilir. Üst üste konulan ahşap oyuncaklar hem eğitici hem de zekâ geliştirici oyuncaklardır.

8 Aylık Bebekler İçin Eğitici ve Zekâ Geliştirici Oyuncak Seçimi

8 aylık bebeklere oyuncak seçimi yapmak diğer aylardan biraz daha zor olmaktadır. Çünkü bebeklerin seslere olan ilgisi en üst düzeydedir. Bu nedenle ebeveynler, bebeklere bu aylarda seslere olan ilgisini artırmak ve işitme yetilerini geliştirmek için oyuncak müzik aletleri alınmaya başlamalıdır. Oyuncak bebek davulları ve oyuncak piyanolar en uygun oyuncaklardır.

9 Aylık Bebekler İçin Eğitici ve Zekâ Geliştirici Oyuncak Seçimi

Oturma dönemine yeni geçiş yapan 9 aylık bebeklere oyuncak seçimi yaparken, dış dünya ile daha canlı etkileşime girebileceği oyuncaklar seçmekte yarar vardır.

Aktivite yapabileceği kitaplar 9. aydaki bebeklere seçilebilecek en uygun eğitici ve zekâ geliştirici oyuncaklardır. Çünkü bu kitaplar, bebeğin nesneleri keşfetmesine ve aynı zamanda da algılarının güçlenmesine katkı sağlamaktadır.

10 Aylık Bebekler İçin Eğitici ve Zekâ Geliştirici Oyuncak Seçimi

10 aylık bebekler artık emekleyebilmekte ve hatta yavaş yavaş ayakta durabilmektedir. Parmak kasları da oldukça gelişen 9 aylık bebeklere ahşap yapbozlar ya da karalama yapmaları için boya kitapları almak zekâlarını geliştirecek en doğru oyun seçimidir.

11 Aylık Bebekler İçin Eğitici ve Zekâ Geliştirici Oyuncak Seçimi

11 aylık bebeklere oyuncak seçimi yaparken ebeveynlerin işleri biraz daha kolay olmaktadır. Çünkü bebekleri artık daha yetişkin yeteneklerine sahiptir. Bu nedenle bu ayda bulunan bebeklere büyük parçalı Legolar alınması hem hayal güçlerini geliştirecek hem de zekâ gelişimlerine katkı sağlayacaktır.

12 Aylık Bebekler İçin Eğitici ve Zekâ Geliştirici Oyuncak Seçimi

Basit sorulara cevap verebilen 12 ay bebekleri artık daha fazla öğrenmeye açık pozisyondadır. Bu nedenle ebeveynler bebeklerine geometrik şekilleri ya da renkleri öğretebilecekleri oyuncakları tercih edebilirler.

6-12 ay arası bebeklere oyuncak seçimi yaparken, eğitici ve zekâ geliştirici oyuncaklar seçmenin yanı sıra ebeveynlerle vakit geçirmenin çok önemli olduğunu unutmamak gerekmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR