Peluş Oyuncak Modelleri ve Fiyatları

Kategorimizde birbirinden farklı figürlerde peluş oyuncak modelleri yer almaktadır. Çocukların uyurken yanlarından ayırmayacağı bu ürünler kendi başlarına oynarken eğlenebilmeleri adına faydalı oyuncaklar arasında yer almaktadır. Örneğin sarı ve siyah karışımı renklerden oluşan peluş arılar... Bu oyuncağı satın alarak çocuklarınıza arı kovanlarındaki dayanışmayı anlatabilir, onların da aynı dayanışma ve işbirliğini sağlamalarını isteyebilirsiniz. Küçük yaşta eğlenerek öğrenilen bilgiler çocukların kalıcı belleğine yerleşmekte ve bir ömür kullanımını sağlamaktadır.

Peluş oyuncak kedi modelleri ile çocuklarınızın kedilere karşı olan korkusunun kolay bir şekilde yenebilmesine yardımcı olabilirsiniz. Son derece sempatik olan kedi peluş oyuncak modelleri, çocukların kucaklarına alması ve onlara sarılması için %100 pamuktan üretilmektedir. Farklı boyutlarda üretilebilen bu peluş oyuncaklar, kimi zaman yetişkin bir insan boyunda kimi zamansa ortalama bir bardak boyutundadır. Kedi sesi çıkaran modelleri, ilkokul çağındaki çocukların oldukça ilgisini çekmektedir. Çoğu zaman bir kurdele ile süslenen kediler; beyaz, siyah, tekir, Van kedisi, siyam kedisi ve buna benzer modellerden oluşmaktadır. Çocuklarınıza küçük yaşlarda hayvan sevgisini aşılamak ve onlara daima sahip çıkmak gerektiğini göstermek için bu oyuncaklardan satın alabilirsiniz. Ayrıca evde gerçek bir evcil hayvanınız varsa çocuklarınıza önce oyuncak olanı göstererek evcil hayvanınız ile daha kolay iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz.

Peluş Oyuncakların Çocuklar Üzerinde Etkisi

Minion peluş oyuncak modelleri arasından dilediğini seçerek oynamaya başlayan çocuklarda kaygının ve stresin düzenli şekilde azaldığı görülmektedir. Özellikle bebekler için dünya bazen korkutucu ve belirsiz bir hal almaktadır. Bu durumda peluş oyuncaklar onlara arkadaşlık sunmakta ve güven temsil etmektedir. Peluş oyuncaklar sayesinde bebekler, ebeveyn yardımı olmadan yavaş bir şekilde sakinleşme yeteneği kazanmaktadır. Peluş oyuncaklar ile oynayan çocuklar üzerinde yapılan birtakım araştırmalar, peluş oyuncakları kucaklamanın çocuklar üzerinde bir rahatlama hissi oluşturduğunu kanıtlamaktadır. Bağımsızlığa atılan ilk adımda akla gelen peluş oyuncaklar, çocuklarınız için yakın bir arkadaş, sırdaş ve güvenebilecekleri bir liman olacaktır.

Peluş oyuncaklar ile oynayan çocuklarda merhamet duyma ve empati yeteneği gelişmektedir. Peluş bir oyuncağa bakmak çocuğunuzun başkaları ile bağlantı kurmasına yardımcı olmaktadır. Çocukların peluş oyuncakları ile oynadığı rol yapma oyunu sırasında iletişim yetenekleri de gelişebilmektedir. Rol yapma oyunu aynı zamanda başkalarını anlamayı ve onlara yardımcı olmayı da içerir. Araştırmacılar, sevgi ve ilgiye ihtiyaç duyan çocuklara birer peluş oyuncak alınması gerektiği ve bu oyuncağın şefkat duygusunu destekleyeceğini öne sürer. Gözünüzden sakındığınız çocuklarınızın sosyal becerilerini geliştirmek ve motor kaslarını harekete geçirmek için de peluş oyuncaklardan yararlanabilirsiniz. Okulda öğrenilmesi zor olan sosyal kurallar ve normlar peluş oyuncaklar kullanılarak çocuklara eğlenceli şekilde anlatılabilmektedir.

Peluş Oyuncak Fiyatları

Peluş oyuncak goril gibi daha pek çok peluş oyuncağın yer aldığı sitemizde çocuklarınız için tam olarak isteyebilecekleri her türlü modeller bulunmaktadır. Peluş oyuncaklarının tasarımları, modelleri, renkleri, üretiminde kullanılan malzemeleri ve boyutları peluş fiyatları üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Çocuklarınızın evde sıkılmadan vakit geçirmesini ve sizlerle yeni oyunlar keşfederken güvenli bir oyuncak ile oynamasını isterseniz peluş modelleri tam size göredir. Çocuklara zarar vermeyen doğal malzemeler kullanılarak üretilen bu oyuncaklar herhangi bir kimyasal madde içermemektedir. Çocukların sosyal becerilerinin yanı sıra dil gelişimi konusunda da teşvik eden bu oyuncak ile çocuklarınız hayvan seslerinin nasıl olduğunu eğlenceli şekilde öğrenecektir. Peluş goril oyuncaktan çıkan goril sesi, peluş kedi oyuncaktan çıkan miyav sesi ve daha pek çok ses çocukların işitsel hafızasını da kuvvetlendirecektir.

Kategoriler