Kategoriler

 

Kova Setleri 

Yaz mevsimlerinde her çocuklu aile tatile gittiğinde birkaç sorunla karşılaşır. Bunlardan biri de deniz kenarında keyifli vakit geçirmek istenildiğinde çocukların güvenli bir şekilde oynayabildiklerinden emin olabilmektir. Ebeveynler güneşlenirken veya denize girerken çocuklar için deniz tehlikeli olabilir. Bu tehlikeyi önlemenin bir yolu da kova setleri ile çocukların kum ile oynayarak dikkatlerini tehlikeli olabilecek şeylerden uzaklaştırmaktır.

Bu yöntem hem çocuklar için hem de ebeveynler için güvenli ve eğlenceli bir tercihtir. Bu yöntem sayesinde anne, baba ve çocuk tatilin keyfini birlikte çıkarabilirler. Her çocuğun sevdiği karaktere uygun olarak üretilen kova setlerini tatile gitmeden mutlaka valizlerinize koymalısınız. 

Kova Setlerinin Çocuklar İçin Faydaları

Çocukların hayallerindeki kaleleri yapmaları için vazgeçilmez oyuncaklardan olan kova setlerinin çocuklar için pek çok faydası vardır. Öncelikle yapmak istedikleri kaleleri planlarken hayal güçleri gelişir.

Tasarım aşamasından itibaren her ayrıntıyı düşünmeleri analitik zekalarına fayda sağlar. Ayrıca tek başlarına kumdan kaleleri üretebildikleri gibi akranları ile de yapabiliyor olmaları sosyalleşmelerine yardımcı olur. Böylece okul öncesi çağdaki çocuklar için iletişim kurma zorlukları ortadan kalkabilir.

Açık Havanın Tadını Çıkarmak İsteyen Çocuklara Özel Oyuncaklar

Özellikle pandemi döneminde evde kalan çocuklar için hem açık havanın tadını çıkarmak hem de eğlenirken öğrenmeleri için iyi bir fırsattır. Kumları kovaya doldurmak onlar için ufak da olsa güç gerektirmesi gelişim çağında faydalıdır. Kova setleri, ebeveynlerin de çocuklarıyla bağ kurabilmeleri için mantıklı bir tercihtir. Özellikle küçük yaştaki çocuklar, emek verdikleri bir şeyi emanet ederken güvendikleri kişileri tercih ederler.

Dolayısıyla emek vererek oluşturdukları şekilleri ancak bağ kurdukları kişilere emanet ederler. Ebeveynler için de eğlenceli olabilecek bu setler, kesinlikle her çocuğun oynaması gereken oyuncaklardan biridir. Kızlar için Dede Barbie Küçük Kale Kova Set tercih edilebilir bir üründür.

En Çok Satan Kova Setleri

Çocukların yalnızca tatillerde değil artık parklarda da yer alan kum havuzlarında eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayan kova setleri, artık her çocuğun oyuncak kutusunda yer alan oyuncaklardan biridir. Renkleri ve desenleri farklı olsa da her kova seti ortak birtakım parçalara sahiptir.

Bunlardan en temel olanı çocukların kaldırabileceği hacimdeki kovalardır. Bu kovalar, çocukların ilgisini çekebilecek desenlere, çizgi film karakterlerine ve renklere sahiptir. Dede Pj Masks Büyük Kale Kova Set bu yılın çok satan modelleri arasındadır.

Kova Setleri Hangi Parçalardan Oluşur

Ardından çocukların ellerini en az kirleterek kumları almasını sağlayacak kürek ve tırmık da kova setlerinin olmazsa olmazıdır. Kumu kolay alıp şekil verebilmeleri için gerekli olan bir diğer parçası da suluktur.

Suluklar da çocukların kaldırabileceği büyüklükte olmalıdır. Ek olarak oyuncağın çeşidine göre kumda şekil vermeye yarayan aparatlar da kova setlerine dahil olabilir. Ancak tüm bu parçalarda dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Bunlardan ilki kova setlerinin parçaların plastiğinde kesici noktaların bulunmamasıdır. Böylelikle tutma aparatları yerine köşelerinden tutmak isteyen çocuklar için güvenlik sağlanabilir. Ayrıca kova setlerinin ham maddelerinde boya olmamalıdır.

Yoksa suyla temaslarında çocuklar için zararlı olabilecek kimyasallar deriye zarar verebilir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur da bu setler, 1-8 yaş arası çocuklar için tercih edilmelidir. Yaş konusu önemlidir çünkü büyük çocuklar için bir faydası dokunmayabilir. Çok küçük çocuklar için de kum yenilmeye çalışılabilir.

Kova Setlerinin Türleri

Çocukların yaşlarına, sevdikleri karakterlere göre üretilen kova setlerinin pek çok çeşidi bulunur. Çeşit, çocukların oyunla tanışma aşamalarında önemlidir. Çünkü eğer oyuncak bir çocuğun ilgisini çekmezse ne kadar faydalı olursa olsun oynamak istemeyebilir. 

Boyutlarına göre sıralayacak olursak Dede Spider Küçük Kova SetDede Spiderman Küçük Kova SetDede Frozen Küçük Kova Set gibi boyutları çocukların yaşlarıyla orantılı setler de mevcuttur.

Ancak bahsettiğimiz gibi 1 yaşından 8 yaşına kadar oynanabildiği için Dede Spiderman Büyük Kale Kova SetDede Pj Masks Orta Kova Set ve Dede Barbie Büyük Kova Set gibi de diğerlerine kıyasla büyük çocuklar için de setler bulunmaktadır. İsimlerinden de anlaşılabileceği gibi klasik parçalara sahip olan setler çoğunlukla tercih edilmektedir.

Günümüz koşullarında yenilikçi düşünceler önem kazandığı için Pilsan Hello Kitty Bultak Kova gibi küreksiz, tırmıksız setler de mevcuttur. Dolayısıyla çocukların yaşlarına ve zevklerine göre üretilen çok çeşitli kova setleri vardır. Yaz mevsimlerinde çocuğunuzla eğlenceli vakit geçirebilmek isterseniz sizler de sitedeki kova setleri kategorisini inceleyebilirsiniz. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR