Kategoriler

1 Yaş Bebek Oyuncakları (12-18 ay Bebek oyuncakları)

Otoys, yürüme döneminde olan bebekleri desteklemek için onlara en uygun oyuncakları sunuyor. İlk yaş hediyesi olarak bizi seçerek bebeğinize harika bir anı bırakmak ister misiniz? Bilinçli oyuncak alışverişi için en doğru seçim karşılaştırma yaparak almaktır. 12 – 18 ay arası için zengin ürün yelpazemiz ile buradayız.

Bebeklerin bu dönemlerinde çıkardığı sesler zamanla daha da fazla anlam kazanmaya başlar. Bundan ötürü bebeğin gelişimine uygun, zekâ gelişimini destekleyecek 1 yaş bebek oyuncakları ve oyunları ile bebeğinizin dil gelişiminde ki ilerlemeye destek olabilir, kendini daha iyi ifade etmesinde katkıda bulunabilirsiniz. Bir bebeğin en önemli ihtiyaçlarından birisi de iyi anlaşılmak ve anlaşıldığını kendisinin de hissetmesidir. Daha iyi anlaşıldığını hisseden bebek kendini huzurlu ve güvende hissedecektir.

12-18 ay arası bebeklere oyuncak seçimi yaparken gelişimine uygun ve zekasını geliştirebilecek oyuncaklar seçmek önemlidir. Zekâ gelişimine uygun iyi bir oyuncak onu iletişime hazır hale getirebilir. Bebeğin dil gelişimini desteklemek için onunla iletişim kurmak, objeleri isimlendirmek gibi bu tür eğitici aktiviteleri sıkça yapmak önemlidir.

12-18 Ay Arası İçin Eğitici Oyuncaklar ve Zekâ Geliştirici Oyunlar

Bu aylarda bebek, duyu becerilerini geliştirmek amacıyla şekil, ses ve renklere karşı ilgilidir. Bu sebeple bebeklerin ilk aylarındaki oyuncak seçimlerini, işitsel ve görsel duyularına dokunan oyuncaklar oluşturur.

Ses çıkartan ahşap ya da dişini kaşıyabileceği 1 yaş bebek oyuncakları, plastik yapılı oyuncaklar, müzik sesi çıkaran oyuncaklar, çevirmeli veya elektronik ufak müzik kutuları, büyük ve renklendirilmiş küpler, rüzgâr çanları, yatak üzerine asılabilen oyuncaklar ve renkli çıngıraklar bu dönemde bebeklerin ilgisini çeker.

12, 13 ve 14 aylık bebeklere oyuncak seçimi yaparken, oyuncaklar yumuşak, emniyetli, esneyen ve kırılmayan, tercihen yıkanabilir türlerde seçilmelidir. Bu dönem içerisine girildiğinde evde bulunan eşyalara karşı ilgi artar. Su şişeleri, tahta çubuk ve kaşıklar, ufak kaplar gibi tehlike yaratmayan ev eşyaları da 12, 13 ve 14 aylık bebeklere oyuncak seçimi yaparken kullanılabilir.

Resim bulunan kitaplara ilgi duyulur. Dişlikler, kırılmaz özelliği bulunan aynalar, resimli basit hikâye kitapları, iç içe geçirilen kuleler, sıkılınca ses çıkaran oyuncaklar ve toplar, renkli yüzebilen banyo oyuncakları, itme-çekme oyuncakları, üst üste istif yapılan geniş oyuncaklar, renklendirilmiş halkalar, sebep-sonuç ilişkisini gözlemleyebileceği kolay düzenekli oyuncaklar tercih edilebilir.

Renkli objelere ve boyamaya merak arttığı için, sulu boyalardan ziyade pastel yapılı boyalar da bu yaşa uygun oyuncaklardır.

16, 17 ve 18 aylık bebeklere oyuncak seçimi yaparken tükenmeyen bir enerjilerinin var olduğunu unutmayın. Taşıyabildiği eşya, araç ve gereçleri bir yerden bir yere taşıması, bazılarını ittirip bazılarını ise çekmesi, zıplayıp koşması ve buna benzer sizin yönlendirmeniz neticesinde yapabileceği birçok daha aktivite çocuğunuzun zihinsel ve bedensel gelişimine önemli katkılarda bulunacaktır.

Bu dönemde bebekler kendi başına yemek yiyebilme, su içebilme, el ve yüz yıkama, diş fırçalama konularında ebeveynlerini taklit etmekten hoşlanırlar. Bu konularda seçim yapması için bebeğinize fırsat tanımak, kendisinin yapabileceği şeyleri onun yerine yapmamak, çocuğunuzun gelişimine fırsat sağlar. Ayrıca bebeğin dil gelişimine destekte bulunmak için her zaman düzgün cümleler kurun. Onu dinleyin ve çıkardığı kelimeler yanlış ise hep doğru söylenişlerini tekrarlayın.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR