Kategoriler

6 Yaş Çocuklar İçin Eğitici ve Zekâ Geliştirici Oyun ve Oyuncaklar

7/24 açık olan oyuncakçınız Otoys, 6 yaş oyuncak arayışlarınıza, en kaliteli ve en uygun fiyatlı ürünleri sunarak bir son vermek istiyor. İlkokul çağındaki çocuklara oyuncak seçmek sizleri zorlayabilir. Bu zorluğu aşmak için ürünlerimize göz atmanız yeterli olacaktır. Fiyatlarımızı gördüğünüzde hızlı bir seçim yapıp alışverişinizi tamamlayacağınıza eminiz. Fiyat ve kalite konusunda karşılaştırma yapıldığında daima ilk sıralardayız.

En kritik dönemlerden biri olan 6 yaş çocuklar için eğitici ve zekâ geliştirici oyun ve oyuncaklar hakkında ebeveynler çok dikkatli olmalıdır. İlkokula başlanılan bu dönemde, çocuklar oyun döneminden çıkıp ilk çocukluk dönemine geçiş yapmıştır. Sorumlulukları artan çocuklara, ebeveynlerin oyun ve oyuncaklar konusunda tutum ve davranışları çok önemlidir.

Okuma yazmayı öğrenecekleri bu dönemde çocuklara oyuncak seçimi yaparken daha eğitici ve daha okula yönelik oyuncaklar seçilmelidir. Çocuğun kendine güvenini sağlayacak bu oyun ya da oyuncaklarla vakit geçirmesi başarı duygusunu da tetikleyecektir.

6 Yaş Çocuklara Alınması Gereken Oyuncaklar

6 yaş çocuklara oyuncak seçimi yaparken bu yaş grubu çocukların dikkat sürelerinin uzadığı unutulmamalıdır. Daha çok aktiviteli oyun ve oyuncaklar bu yaş grubu çocukların hem okul başarısını arttıracak hem de keyifli vakit geçirmesini sağlayacaktır.

Detaylar üzerinde çalışıp ortaya ürünler çıkarabilen 6 yaş çocukları daha fazla materyal kullanmaya başlamıştır. Bu yaş grubunda çocuklara bir müzik aleti alınıp, nota öğrenmesi ve şarkı söylenmesi sağlanabilir. Ama burada unutulmaması gereken bir husus vardır. Eğer çocuğunuzun müziğe ya da enstrümana ilgisi yoksa kesinlikle baskı yapılmamalıdır.

Zihinsel becerilerini en yoğun kullandığı bu dönemde hafıza etkinlikleri yapmak, bu yaş grubu çocuklar için çok faydalı olacaktır. Örneğin, küçük bir skeç çalışması yapılabilir ya da hafıza oyunları oynatılabilir.

6 yaş çocuklarına oyuncak seçimi yaparken okuma yazma ya da basit matematik işlemlerini destekleyecek oyun ve oyuncaklar alınabilir. Bu yaş grubu okuma-yazmayı öğrendiğinden renkli ve resimli kitaplar da onları çok mutlu edecektir. Çocuklar kitabı okuduktan sonra yapılacak soru-cevap etkinliği çok hoş vakit geçirmelerini sağlayacağı gibi okuduğunu anlayıp anlamadığını öğrenmek için yapılmış çok güzel bir çalışma olacaktır.

Bu yaş grubu çocukları artık aileleri ile strateji gerektiren masa oyunlarını oynayabilir. Ailece oldukça keyifli vakitlerin geçirilmesini sağlayan bu masa oyunları aynı zamanda çocukların zihinsel gelişimlerini de en üst düzeyde desteklemektedir. Satranç ya da dama gibi daha kompleks masa oyunları da bu yaş grubu için çok ideal oyunlardır.

6 yaş çocuklarına oyuncak seçimi yaparken çocuğu hem eğlendirecek hem de spora yönlendirecek oyuncaklar seçmekte fayda vardır. Örneğin, paten, badminton ya da kaykay gibi hem çocukların eğlenmesine neden olacak hem de farkında olmadan spor yapmalarını sağlayacaktır.

Bu yaş grubu aynı zamanda evcilik oyunlarına da inanılmaz ilgi duymaktadır. Özellikle sevilen film kahramanlarının oyuncakları ile oynamak çocukları çok mutlu etmektedir. Kendilerini sevdikleri kahramanların yerine koyan çocuklarını gözlemleyen ebeveynler çocuklarının olumlu ya da olumsuz davranışlarını gözlemleyebilirler. Bu nedenle 6 yaş çocuklarına oyuncak seçimi yapmak oldukça önemlidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR