Filtreleme
Kategoriler

Lego Oyuncak Çeşitleri ve Fiyatları

1932 yılında Danimarka merkezli bir oyuncak markası olarak piyasaya sürülen LEGO, hem çocukların hem de yetişkinlerin eğlenceli vakit geçirmeleri için oyuncaklar üretiyor. Klasik tek parça oyuncaklardan farklı olarak birbirine eklenerek yeni şekiller üretmeyi amaçlayan LEGO, çocukların hem el becerilerini hem de zihinsel yeteneklerini geliştiriyor. Çocuklar tek başlarına oynayarak bir şeyler başarma hissini yaşarken, ebeveynleri ile de oynayarak kaliteli vakit geçiriyor. Günümüzde oyuncak denince akla ilk gelen markalardan biri olan LEGO çocukların severek oynadıkları oyuncakların başında geliyor. Çocuklara hem eğitici hem de eğlendirici oyuncaklar sunan Lego ailelerin en çok yöneldiği oyuncakların başında geliyor.

Çocukların Gelişimine Katkı Sağlayan Oyuncaklar

Yapı oyuncakları kategorisinde bulunan LEGO, Çocukların hem motor yeteneklerini hem de hayal güçlerini aynı anda geliştiren nadir oyuncaklardan biridir. Oyun oynarken çocukların el-göz koordinasyonları, ince ve kaba motor becerileri ve dikkatini toplama yeteneği gelişir. Parçadan bütüne gitme mantığı ile oynanan oyunlar ile çocukların yaratıcı özellikleri gelişir. Çocuklar LEGO parçalarıyla oynarken; sayı saymayı, toplama- çıkarma yapmayı ve aynı zamanda renkleri de öğrenir. Parçaları dengede tutmaya ve düşürmemeye çalışırken yerçekimi gibi kavramları öğrenir. LEGO bloklarını birleştirerek araba, uçak, ev gibi parçalar üreten çocuklar bir şeyler üretebilmenin keyfini yaşıyor.

Okul öncesi ve okul çağı çocukların gelişimine en çok katkı sağlayan oyuncakların başında gelen LEGO, her yaş grubuna hitap eden modelleriyle en çok tercih edilen oyuncaklar arasında yer alıyor. 80 yılı aşkın tecrübesiyle dünyanın her köşesinde sayısız çocuğa ulaşan LEGO’nun geliştirdiği oyuncaklar 0-1 yaş ve 16 yaş ve üzerine kadar farklı kategorilerde hazırlanıyor. Çocukların gelişimine olumlu yönde katkı sağlamak için yaş grubuna uygun model tercih etmek büyük önem taşıyor. Örneğin; küçük çocuklar için üretilen oyuncaklar çocukların yutma riskine karşı daha büyük boyutlarda üretiliyor. 4 yaş ve üzeri çocuklar için LEGO Classic setleri üretiliyor. Daha ileri yaşlar için ise daha fazla beceri isteyen, daha küçük ve çok parçalı setler üretiliyor. Çocuklarına en uygun LEGO setini almak isteyen ebeveynler, oyuncak kutusu üzerinde hangi yaş grubuna uygun olduğu ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirler.

Plastik Tuğlalarla Kendi Dünyanı Yarat

Üzerindeki girinti ve çıkıntılar aracılığıyla hayal edilen birçok şeklin oluşturulabildiği oyuncak setleri üreten LEGO, çizgi film karakterleri ve şehirlerden, ünlü dünya şehirlerinde yer alan tarihi binalara kadar pek çok şeyi konsept olarak kullanır ve en az çocuklar kadar yetişkinleri de cezp eder. Birbirinden eğlenceli temalarla çocukların karşısına çıkan LEGO, klasik LEGO’lara yeni bir boyut kazandırıyor. LEGO, son yılların popüler bilgisayar oyunlarına ve süper kahramanlara temalarında yer veriyor. LEGO, çocukların en çok sevdiği bilgisayar oyunu Minecraft temasına sahip… Dijital ve gerçeği bir araya getiren marka, çocukların oyun oynarken yaşadığı heyecanı, oyuncak parçalarını birleştirerek gerçek hayatta da yaşamalarını sağlıyor. Aynın zamanda LEGO süper kahraman temalı oyuncaklarıyla hem çocuklara hem de büyüklere hitap ediyor. Çocukların hayal güçlerinin sınırlarını zorlamayı amaçlayan LEGO Ninjago setleriyle birbirinden heyecanlı maceralara atılabilir, savaşçı Ninja figürleri ile eğlenceli oyunlar oynayabiliyor. Batman, Avengers, Spider-Man, Hulk gibi karakterlerin yer aldığı LEGO Marvel serisi, çok parçalı oyuncaklarıyla yetişkinlerin ve çocukların eğlenceli vakit geçirmelerini sağlıyor.

Birbirinden Farklı Temalarla Çocukların Hayal Güçleri Gelişiyor

Çocukların hem bireysel olarak hem de arkadaşlarıyla eğlenceli vakit geçirmelerine ortam hazırlayan LEGO, farklı temalarla çocukların karşısına çıkıyor. Çocukların hayal güçlerini geliştirmeye yönelik temaları piyasaya süren firma, kurulduğu günden bu yana uzay, robot, korsan, tren, dinozor, su altı keşifleri gibi sayısız temayı piyasaya sürmüştür. Kimi tema sadece çocuklara hitap ederken kimisi de her yaş grubuna hitap ediyor. Özellikle de markanın en çok sevilen temalarından biri olan LEGO Classic,  bir yandan yetişkinlerin eğlenceli vakit geçirmelerini sağlarken bir yandan da çocukların hayal dünyalarının gelişimine katkı sağlıyor. LEGO tutkunları ister hayal güçlerini kullanarak kendi tasarımlarını oluşturuyor, ister kutu içerisinde çıkan talimatlara uyarak birbirinden farklı tasarımlar ortaya çıkarıyor.

Markanın bir diğer öne çıkan teması da LEGO City! Tren, itfaiye, polis, ambulans, uzay gibi setlerle zenginleştirilen tema ile çocuklar şehirlerle ilgili bilgi sahibi olacak. Kutu içerisindeki figürlerin görevlerini ve araçların ne iş yaptığını öğrenecek. Dış ortamı konu alan bu tema ile çocuklar dış dünya ile ilgili bilgi sahibi olacak. Yeni nesil teknolojileriyle paralel olarak tasarlanan LEGO Classic çatısı altındaki ürünler, tablet ve cep telefonlarına yüklenen uygulamalarla çocuklara farklı bir oyun deneyimi yaşamalarını sağlıyor.

Çocukların çok sevdiği bir diğer tema da özellikle kız çocuklarına hitap eden LEGO Friends… Andrea, Emma, Mia, Olivia ve Stephanie adlı beş arkadaş ve bu arkadaşları konu eden oyuncaklar kız çocuklarının evcilik oyunlarına eşlik ediyor. Her biri birbirinden farklı karakterler ve hayal güçlerine sahip olan oyuncak karakterler, müzik, bilim, spor ve doğadan hoşlanıyor. Şarkıcılık ve dansçılık yapan Andrea kendinden emin ve karizmatik bir karakterken, Emma korkusuzluğu ve yaratıcılığı ile ön plana çıkıyor. Tam bir kamp tutkunu olan Mia’nın ilgi alanı hayvanlar ve doğa iken, Olivia bilim alanında başarılı işlere imza atıyor. Stephaie ise tam bir spor tutkunu…

Lego Ürün Çeşitleri Ve Fiyatları

Oldukça geniş bir ürün yelpazesi ile her yaştan kullanıcıya hitap eden LEGO modelleri farklı temalarla kullanıcıların karşısına çıkıyor. Hem oyuncak hem de hobi kategorisinde bulunan modellerin birbirinden farklı özellikleri bulunuyor. LEGO fiyatları da bu özelliklere göre değişiklik gösteriyor. Örneğin; büyük boy oyuncakların kutuları içerisinde daha fazla küçük girintili çıkıntılı parçalar yer alıyor ve bu oyuncak setlerinin fiyatları set halinde satılmayanlara göre daha yüksek oluyor. Aynı zamanda ürünlerin içerisindeki elektrikli ve pilli oyuncaklar da setlerin fiyatının artmasına neden oluyor. Aynı zamanda, robot, itfaiye istasyonu, araba gibi lisanslı ürünlerin fiyatları da normal setlere göre daha yüksek olabiliyor.

Çocuklarınızın yepyeni maceralara atılmasını sağlayan LEGO setlerini satın alırken çocukların ilgi alanları doğrultusunda ürün seçimi yapmak, çocuğunuzun hayal gücünün ve yaratıcılığının gelişmesinde önemli katkı sağlar. Küçük çocukların motor becerilerini ve pratik zekâlarını geliştirmek için daha büyük parçalı; tatil, ambulans ya da itfaiye temalı ürünler seçmek gerekirken, hobi meraklıları daha büyük parçalı modelleri seçebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

LEGO Oyuncakları Hangi Maddeden Üretilmektedir?

LEGO imzası taşıyan tüm oyuncak modelleri ilk olarak ahşap malzemelerden üretilirken, daha sonra dayanıklı plastik malzemeyle üretilmeye başlanmıştır. Bugün ise tüm LEGO oyuncakları, çevre duyarlılığı gözetilerek geri dönüştürülebilen, çevreye zarar vermeyen plastik malzemelerden üretilmektedir.

LEGO Oyuncakları Kaç Yaş Aralığı İçin Uygundur?

Tüm LEGO oyuncakları geniş bir yaş aralığına hitap etmektedir. 1-2 yaş grubundaki çocuklar için, yutma riskini tamamıyla ortadan kaldıran büyük parçalardan oluşan oyuncak modelleri mevcuttur. 3-5 yaş aralığı için ise nispeten daha küçük boyutlarda parçalar içeren oyuncak modelleri bulunmaktadır. 5 yaş üzeri çocuklar için ise ebeveynlerinin gözetiminde oynamaya uygun küçük parçalardan oluşan oyuncak modelleri bulunmaktadır. Bununla birlikte 5 yaş grubunun üzerinde her bireye hitap eden oyuncaklar da mevcuttur. LEGO, bugün her yaştan çocuk ve yetişkine hitap eden çok çeşitli modellerde oyuncaklara sahiptir.

LEGO Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

LEGO oyuncakları hem küçük yaştaki çocuklara hem de yetişkin bireylere hitap eden onlarca oyuncak çeşidine sahiptir. Küçük çocuklar ve bebekler için yaşlarına uygun ve yutma riskini de ortadan kaldıracak büyük Legolar üretilirken, daha büyük yaş aralığındaki çocuklar için ise küçük Legolar üretilir. Tüm LEGO oyuncaklarının ambalajlarında ürünün hangi yaş grubuna uygun olduğu yazmaktadır. LEGO oyuncakları satın alınırken dikkat edilmesi gereken ve en önemlisi kalite ve sağlık standartlarına uygunluğudur. Piyasada LEGO taklidi zararlı plastik maddelerden üretilmiş ürünlerle karşılaşabilmek muhtemeldir. Çocuğunuzun sağlığı için LEGO oyuncakları satın alırken nerede ve nasıl üretildiği paket üzerinde açıkça yazılmamış ürünleri satın almaktan kaçınınız. Oyuncak yapımında kullanılan malzemenin kaliteli olması oldukça önemlidir. Çabuk kırılabilir ve uygun olmayan parçalar, çocuğunuzun oyun esnasında yaralanmasına neden olabilir. Bu nedenle orijinal LEGO ürünleri tercih etmek gerekir. Bununla birlikte soyulan, dökülen, bulaşan boya içerikli oyuncaklar da çocuklar için risk teşkil etmektedir. Tüm bu özelliklere dikkat etmenizi önemle hatırlatmak isteriz. Otoys.com.tr’de yer alan tüm LEGO oyuncakları orijinaldir.

LEGO Oyuncaklarının Çocuk Gelişimine Katkıları Nelerdir?

Oyun oynamanın çocukların bedensel, zihinsel ve duygusal gelişimleri için önemli olduğu uzmanlar tarafından sıklıkla dile getirilmektedir LEGO, çocuklarda hem motor yetenekleri hem de hayal gücüyle yaratıcı düşüncelerini geliştirebilmeleri adına katkı sunan oyuncak modellerinden oluşmaktadır. Yapı oyuncakları, el-göz koordinasyonunu, ince ve kaba motor becerileri geliştirme ve dikkat arttırma gibi faydalar sağlar. Ayrıca LEGO parçalarının açık uçlu oluşu bu anlamda çocuklara yaratıcılıklarını geliştirme konusunda da büyük bir özgürlük sunmaktadır. Tüm bunlarla birlikte LEGO oyuncakları çocukların sayı sayma, toplama-çıkarma yapma ve renkleri öğrenme becerilerine de destek oluyor.

Uygun fiyatlı Lego oyuncak çeşitleri ve daha fazlası otoys.com.tr'de.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR