Filtreleme
Kategoriler

DC Comics Oyuncak Çeşitleri ve Daha Fazlası

DC Comics, Amerika’nın en eski ve en büyük çizgi roman şirketlerinden biridir. Yarattığı ünlü karakterler arasında Superman, Batman, Aquaman, Wonder Woman gibi karakterler bulunmaktadır. Dünyaca ünlü bu karakterler çocuk ve yetişkin herkesin beğenisini kazanmıştır. Çizgi romanları, filmleri ve oyuncakları rekor sayılarda izlenmeye ve satışa ulaşmıştır.

‘’DC’’ nin anlamı popüler seri ‘’Detective Comics’’in baş harfleridir. DC Comics’in en büyük rakibi Marvel Comics’tir.

DC Comics Oyuncakları

DC Comics oyuncakları A’dan Z’ye herkesin beğenisini kazanan karakterlerden oluşmaktadır ve adeta dünyayı kasıp kavurmaktadır. DC Comics Oyuncakları seçmek zor olacağından, sizlere yardımcı olacak bir liste hazırladık.

Anti-Monitor

DC Comics oyuncakları içinde süper kötü bir karakterdir. Tüm zamanların en büyük çizgi roman kötüsü listesinde 49. sırada yer alan Anti-Monitör çocukların da yetişkinlerin de dikkatini çekmektedir. Heybetli görüntüsü ve şahane kostümü ile göz doldurmaktadır.

Aquaman

Vücudu çok dayanıklı olan Aquaman için Atlantisin tek sarışını da denilmektedir. Bu nedenle Atlantis’ten kovulduğu bilinmektedir. Su altında çok hızlı hareket edebilen Aquaman, su canlıların tümüyle iletişim kurabilmektedir. Elinde tuttuğu gösterişli mızrağı en güçlü silahıdır. Aquaman’in çok çeşitli figür oyuncakları bulunmaktadır.

Atom (Ray Palmer)

Adalet Birliği (Justice League) ekibi üyesi olan Atom’un adı Ray Paalmer’dır. İsmini Atom koymasının nedeni satın aldığı laboratuarda kendine kostüm tasarlamasındandır. Atom oyuncakları, figür şeklinde Justice League Setleri içinde bulunmaktadır.

Batgirl

Batman’in kadın versiyonu olarak piyasaya sürülen bu karakterin oyuncakları, özellikle kız çocuklarının ilgisini çekmektedir. Her boyutta figür oyuncakları bulunan Batgirl ile sınırsız maceralara atılabilir, birbirinden güzel hikâyeler yazabilirsiniz.

Batman

DC Comics oyuncakları içinde en popüler olan Batman oyuncakları, özellikle koleksiyoncuların ilgi odağı olmuştur. Erkek çocuğu olan ailelerin hemen hemen hepsinin evinde bulunan Batman oyuncakları tasarımları ve aksesuarları ile oldukça dikkat çekmektedir.

Black Canary

Siyah kanarya, DC Comics’in yarattığı ilk kadın süper kahramandır. Justice League üyesi olan Black Canary, eski boks şampiyonundan çok iyi bir dövüş eğitimi almıştır. Black Canary, çok iyi dövüşmektedir ve genellikle kavgalarında yumruklarını kullanır. Çok yüksek ses dalgaları çıkarabilmektedir. Ve bu ses dalgaları ile düşmanlarını alt edebilmekte ya da cam vb. nesneleri kırabilmektedir. Black Canary oyuncakları, siyah kostümü ve olağanüstü sarı saçları ile özellikle kız çocuklarının hayran olduğu süper kahraman oyuncaklarıdır.

Captain Marvel (Shazam)

Dünyanın en güçlü ölümlüsü unvanına sahip olan Captain Marvel, aynı karakterin Marvel Comics’te de olması sebebi ile ‘’Shazam’’ ismi ile de bilinmektedir. Altı mitolojik karakterin gücüne sahiptir. Bunlar; Herkül’ün kuvveti, Atlas’ın dayanıklılığı, Solomon’un bilgeliği, Zeus’un gücü, Mercury’nin hızı ve Aşil’in cesaretidir. Shazam oyuncakları ihtişamı ve tasarımı ile çok beğenilmektedir.

Doomsday

Dünyada her şeyi yok etmek için yaratılan bir karakterdir. Dayanıklıdır, hızlı iyileşir ve yenilenebilir, her öldüğünde daha güçlü olarak tekrar doğmaktadır ve öldürülme şekline bağışıklık kazanmaktadır. Bu kurgusal kötü karaktere tüm çocuklar sahip olmak isteyecek ve hikayelerine heyecan katmak için Doomsday’i kullanacaklardır.

Flash

Çok hızlı hareket edebilen ve koşabilen Flash, bazı fizik kanunlarının da üstüne çıkabilmektedir. Kırmızı kostümü ile harika görünen Flash oyuncakları her ebatta satılmaktadır.

Green Lantern

Justice League kurucu üyelerinden olan Green Lantern, bir yüzük ile saf enerjiyi maddeleştiren süper kahramanlardır. Green Lantern kahramanları; Jessica Cruz, Simon Baz, Kyle Rayner, John Stewart, Guy Gardner, Hal Jordan ve Alan Scott’dır. Tüm kahramanların oyuncaklarında yeşil renk ve yüzük bulunmaktadır.

Harley Quinn

En çok hayranı olan kötü karakterlerden bir olan Harley Quinn, Batman’in düşmanı Joker’in yardımcısıdır. Harley Quinn bir psikologdur ve Joker de onun hastasıdır. Her seans sonrasında Joker’e daha fazla âşık olan Harley, sonunda Joker’e katılır. Kostümü ve saçları ile özellikle kız çocuklarının hayranlığını kazanan Harley Quinn oyuncakları da en çok satan DC Comics Oyuncaklarındandır.

Jason Todd

DC Comics’in yaptığı bir anketle ölsün denilen Jason Todd, Batman’in kötü karakterlerinden birisidir. Ölsün oyu verilmesine rağmen piyasada oyuncakları satılmakta ve karakter sevilmektedir.

Joker

Batman’in en büyük düşmanı olan Joker, şiddetten yana ve karanlık bir karakterdir. Palyaço Prensi olarak da anılmaktadır. Kötü karakter olmasına rağmen çok sevilmekte, oyuncakları da çok satılmaktadır. Mor takım elbisesi, yeşil saçları ve palyaço gibi suratı ile korkunç görünen Joker, çocuk oyunlarının vazgeçilmez parçasıdır.

Kedi Kadın

Batman’in süper kötü karakterlerinden birisidir. Önce Batman’in gerçek aşkı gibi yansıtılsa da sonra kötü bir karakter olduğu ortaya çıktı. Dünyada çok popüler olan Kedi Kadın oyuncakları, DC Comics oyuncakları içerisinde çok satılanlardan bir tanesidir.

Lex Luthor

Superman’in azılı düşmanı olan Lex Luthor, her zaman kel olarak canlandırılmış olsa da sonradan bunun peruk olduğu ortaya çıkmıştır. Çok şık giyinen ve karizmatik olan karakter, Batman’dan sonra en yakışıklı karakter olarak bilinmektedir. Lex Luthor oyuncakları da kel yani saçsız tasarlanmıştır.

Nightwing

Birden fazla karakter tarafından üstlenilen bu isim, önce Robin tarafından kullanıldı. Robin, Batman’in yardımcısıdır ve Batman’in yokluğunda Batman’in yerini almıştır. Nightwing, Superman filminde de görülen bir karakterdir.

Poison Ivy

Zehirli sarmaşık olarak tanınan Poison Ivy, süper kötü bir karakterdir. Batman ile tanıdığımız zehirli sarmaşık oyuncakları, yeşil renk sarmaşık kostümü ve kızıl saçları ile harika görünmektedir.

Superman

DC Comics’in en popüler ve en çok tanına karakterlerinden biridir. Yaratıldığı günden bu yana kostümü değiştirilmeyen tek süper kahramandır. Batman oyuncaklarında olduğu gibi, erkek çocuk sahibi olan ailelerin hemen hemen hepsinde Superman oyuncağı bulunmaktadır. Sadece çocukların değil, yetişkinlerin de hayran olduğu Superman oyuncakları dünyada en çok satılan oyuncaklardandır. DC Comics oyuncakları içinde de en çok satılan oyuncaktır.

Wonder Woman

Justice League’in Superman’dan sonra en güçlü üyesidir. Her türlü kurşun saldırısına karşı koyabilen ve kurşunları düşmanına geri atabilen, uçabilen bir süper kahramandır. Gösterişli siyah saçları ve özel tasarım kostümü ile kız çocuklarının hayranlığını kazanan Wonder Woman oyuncakları, set ve figür olarak satılmaktadır.

Zatanna

Sihirbaz bir süper kahraman olan Zatanna, DC Comics oyuncakları içinde en sihirli karakterdir. Sihirle uçabilir, kalkan yapabilir ve ateş yakabilir özellikleri vardır. Ayrıca bu yeteneği ile eşyaları hareket ettiren Zatanna, insanları da sihirle iyileştirebilmektedir. Harika sihirbaz kostümü ile çok güzel görünen Zatanna oyuncağı, özellikle kız çocuklarının ilgisini çekmektedir.

Zod

General Zod, Superman’in düşmanıdır. Çok yetenekli bir savaşçı olan Zod, aynı zamanda iyi bir taktikçidir.  Süper insan gücü ve hızı bulunan Zod’un işitme kabiliyeti çok iyidir. Ayrıca ısıyı görebilir, uçabilir, iyileşme yeteneği de vardır. Olağan üstü siyah kostümü ile çok beğenilen DC Comics oyuncaklarından biri olan General Zod, sizleri bekliyor.

DC Comics Oyuncakları Seçerken Dikkat Edilecekler

  • DC Comics oyuncakları, sadece iyi karakterlerden oluşmamaktadır. Özellikle küçük yaş grubu çocuklar oynadıkları süper kahraman figürlerinin kimliğine bürünürler. Bu sebeple kötü karakter oyuncakları ile oynarlarken çocukların çok iyi gözlenmesi ve bilhassa aileler tarafından rehberlik edilmesinde fayda vardır.
  • DC Comics Oyuncakları, birinci sınıf malzemeden üretilmiş, dayanıklı ve kullanışlı oyuncaklardır. Kırılmaz ve kolay yıpranmaz özelliklere sahiptir.
  • DC Comics Oyuncakları, kanserojen madde ve kimyasal madde içermeyen hammaddeler ile üretilmiştir. Sağlık açısından asla zarar verici değildir.

DC Comics Oyuncak Fiyatları

Firmamız kaliteli oyuncakları uygun fiyatlarla ailelere ulaştırmayı ilke edinmiş bir firmadır. Oyuncak piyasasında DC Comics Oyuncakları fiyatlarına bakacak olursanız, en uygun fiyatların firmamıza ait olduğunu göreceksiniz. Güvenilir ve kaliteli hizmet istiyorsanız, doğru adrestesiniz. DC Comics Oyuncakları seçimi için sitemizi inceleyin ve çocuğunuza en uygun oyuncağı Sepete Atın ve Satın Alın!

DC Comics oyuncak çeşitleri ve daha fazlası otoys.com.tr’de.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR