Filtreleme
Kategoriler

Mattel Oyuncak Çeşitleri ve Fiyatları

Mattel oyuncak, oyuncak çeşitlerine zenginlik katan, farklılık getiren ve kalitesini arttıran bir firmadır. Mattel oyuncak çeşitlerini en uygun fiyatlara almak için en doğru adrestesiniz. Oyunların eğlencesini ikiye katlamak için en ucuz fiyatları sunuyoruz. Güvenli ödeme, hızlı kargo, 7/24 açık bir oyuncak satış sitesi olarak müşteri memnuniyetini ilk sırada tutuyoruz. Çocuğunuzu mutlu etmek için bizi seçin.

Mattel, dünyada en güçlü çocuk-aile eğlence, oyun ve oyuncakları üreten şirketlerinden biridir. Şirketin tüm dünyada çok geniş bir hayran kitlesi bulunmaktadır. Birçok tanınmış markayı bünyesinde barındıran Mattel, Kaliforniya merkezli bir oyuncak üretim şirketidir. 1945 yılında kurulan şirket, şirketi kuran Harold Matt Matson ve Elliot Handler’in isimlerinden oluşturulmuştur. Daha sonra Handler’in karısı olan Ruth Handler şirketin başına geçmiş ve 1959 yılında Barbie ürününün doğmasına öncülük etmiştir. Barbie bebeklerin çıkmasından sonra, kendi konuşan bebekleri ile devrim yaratmışlardır. Amerika’nın bir numaralı oyuncak üreticisi olması ise, 1960 yılında konuşan Chatty Cathy bebeği ve 1965 yılında See ‘N Say oyuncağı ile olmuştur.

Mattel Markaları Hangileridir?

 • Barbie
 • Hot Wheels
 • Fisher-Price
 • Thomas ve Arkadaşları
 • Mega Bloks
 • Polly Pocket
 • EnchanTimals
 • Uno
 • Scrabble
 • Bounce-Off
 • Gas Out
 • Blokus
 • Disney PIXAR Cars
 • Batman
 • Jurassic World
 • MatchBox
 • Minecraft

Barbie

1990 yılından itibaren dünyanın en çok satan oyuncağı olan Barbie, perde, çarşaf, terlik, çamaşır, parfüm vb. birçok ürün üretmiştir. Barbie, Amerikalı iş kadını Ruth Handler’in kızı Barbara’dan esinlenerek tasarladığı bir bebektir. Ruth Handler, kızı ve arkadaşlarının kartondan yapılan oyuncak bebeklerle değil, gerçek bebeklerle oynamayı daha fazla sevdiğini gözlemlemiştir. Bu sebeple gerçeğe yakın üç boyutlu bebek yapmaya karar vermiş ve 1959 yılında ilk Barbie bebeklerini piyasaya sürmüştür.

Barbie bebekler kendi aralarında kategorilere ayrılmaktadır. Bu kategoriler;

 • Barbie ve Ailesi
 • Barbie’nin Hayatı
 • Ben büyüynce
 • Moda ve Güzellik
 • Hayaller Ülkesi

Hot Wheels

Mattel tarafından 1968 yılında üretilen kalıp döküm ile oyuncak araba üreten markadır. Hot Wheels başlangıçta çocuklar ve gençler için tasarlanmış fakat sonra yetişkin koleksiyoncuların dikkatini çekmiş ve popüler hale gelmiştir.

How Wheels oyuncak arabaların da kategorileri bulunmaktadır. Bunlar;

 • Model Arabalar ve Araçlar
 • Oyun Setleri
 • Yarış Setleri
 • Garajlar

Fisher-Price

1993 yılından bu yana Mattel şirketine ait olan, küçük çocuklar için eğitici oyuncaklar üreten bir Amerikan markasıdır. 1930 yılında Herman Fisher ve Margaret Evans Price’ın soyadlarından oluşan markanın ilk oyuncağı 1931 yılında üretilen ‘’Dr. Doodle’’ dır.

Fisher-Price ürün kategorileri;

 • Anne-Bebek Ürünleri
 • Yeni Doğan Oyuncakları
 • Dişlik ve Çıngıraklar
 • Jimnastik Merkezleri
 • Projektör ve Dönenceler
 • Yürüteç ve Aktivite Masaları
 • Eğitici Tuvaletler
 • 6-36 Ay Bebek Oyuncakları
 • Türkçe Konuşan Eğitici Oyuncaklar

Thomas ve Arkadaşları

Başkahramanımız Thomas, yaramaz, telaşlı ve oldukça sevimli bir trendir. Uzak mesafelere önemli yükler taşımaktadır. Aslında çok çalışkan bir tren olan Thomas, yaramazlıkları nedeniyle zaman zaman başını derde sokmaktadır. Cartoon Network’te yayınlanan Thomas ve Arkadaşları, ülkemizde de Minika Çocuk kanalında yayınlanmaktadır.

Renk renk, çeşit çeşit trenleri ile bütün dünyanın beğenisini kazanan Thomas ve Arkadaşları, çocuklarınız için farklı bir deneyim olacaktır.

Mega Blocks

Mattel’in sahip olduğu Kanadalı bir çocuk oyuncak şirketi olan Mega Blocks’un inşaat seti oyuncakları en popüler ürünüdür. Lego tuğlaları ile uyumlu olan Mega Blocks, aslında bu firmaya rakip olarak üretime başlamıştır. Lego oyuncaklarını küçük çocuklar için tasarlamıyordu ve bu açığı kapatma fikri ile işe atılan Mega Blocks, gerçekten bu açığı kapattı. Hatta Lego firmasının açtığı davayı bile kazandı.

Mega Blocks Kategorileri;

 • Büyük Bloklar
 • Hikâye Temalı Bloklar

Polly Pocket

Oyuncak bebeklerden ve renk renk, çeşit çeşit aksesuarlardan oluşan bir oyuncak serisidir. Polly Pocket, 1983 yılında Chris Wiggs tarafından kızı Kate için tasarlandı. Minik bir oyuncak bebek için küçük bir ev yaptı ve bu ev konsepti lisanslandı. 1998 yılında Mattel şirketi, Polly Pocket’i tekrar tasarladı ve bebekleri daha gerçekçi bir görünüme sahip oldu. 2012 yılında Polly Pocket oyuncakları Amerika’da kullanımdan kaldırıldı.

EnchanTimals

2017 yılında Amerikan oyuncak şirketi Mattel tarafından piyasaya sürülen bir oyuncak serisidir. İnsan-hayvan melezlerinden oluşan bu oyuncak serisinin bir web dizisi, dört bölümlük bir kitabı ve bir televizyon programı bulunuyor. Enchantimals, kız ve erkek çocuklardan oluşan, hayvan özelliklerine sahip insansı varlıklardır.

Uno

Amerika’da ortaya çıkan bir kart oyunudur. Amacı elde bulunan kartları herkesten önce bitirmek olan uno kart oyunu, en az iki kişi ile oynanır. Uno kart oyununda sarı, mavi, yeşil ve kırmızı renklerde, toplam 108 adet kart bulunmaktadır. Her kartın üzerinde 0’dan 9’a kadar rakamlar bulunmaktadır. Her oyuncu bir kart çeker ve en yüksek sayıyı çeken oyuncu kartları dağıtır. Her oyuncuya 7 kart dağıtılır. Kalan kâğıtlar yüzü görünmeyecek şekilde masaya konulur. Çekme kartlarının en üstündeki kart açılır ve ortaya konur. Kâğıt dağıtan kişinin solunda oturan oyuncu oyuna başlar. Attığı kart alttaki kartla sayı, renk ya da sembol olarak eşleşmelidir. Eşleşme yok ise desteden bir kart çeker. Ve oyun kurallarına uygun şekilde oynanır. Tüm yaş grubunun severek oynadığı bu oyun, arkadaş toplantılarının vazgeçilmez oyunudur.

Scrabble

Alfred Mosher Butts tarafından 1943 yılında tasarlanan bu oyun, bir kelime oyunudur. İki, üç ya da dört oyuncu ile rastgele çekilmiş 7 harfle oluşturulan anlamlı kelimelerin 15’e 15 özel tasarım bir oyun tahtası üzerine yerleştirilmesi ile oynanır.  29 farklı dil seçeneği bulunmaktadır. Amerikan evlerinin üçte birinde bulunan Scrabble oyunu, dünyada yaklaşık 150 milyon adet satmıştır.

Bounce Off

Rakipten önce seçilen karttaki şekli tahtanın üzerinde oluşturmak amacı ile oynanan Bounce Off, bir aile kutu oyunudur. Ailenizle keyifli bir akşam geçirmek için oynayabileceğiniz bu oyunda rakibin seçtiği karttaki şekli oluşturamaması için önüne engeller koymalısınız.

Gas Out

İçinde 56 adet kartı bulunan Gas Out oyunu oldukça eğlenceli ve yeni bir oyun. Oyuncuların kart çekerek gaz bulutunu kartın üzerindeki sayı kadar sıkmaları gereken bir oyun. Guster’ın gaz çıkarmadığı oyuncu ise oyunu kazanır.

Blokus

Blokus, stratejik bir tahta oyunudur. Fransız matematikçi Bernard Tavitian tarafından tasarlanan oyun, 2009 yılında Mattel’e satılmıştır. Mattel’in bu oyunu satın alma sebebi, oyunun birçok ödül kazanmasıdır.

Disney PIXAR Cars

Cars, 2006 yılında yayımlanan Amerikan komedi-macera ve animasyon filmidir. Ana karakteri Şimşek McQueen’in maceralarını konu alan film, sadece çocukların değil yetişkinlerin de beğenisini kazanmıştır. Tüm dünyayı kasıp kavuran film sonrasında, çocuklar için cars temalı bir sürü ürünün üretimi ve satışı yapılmıştır. Film karakterlerinden oluşan oyuncak koleksiyonu renkleri ve tasarımları ile oldukça dikkat çekici ve koleksiyon yapılır niteliktedir.

Batman

İlk defa 1939 yılında mayıs ayında Detective Comics’in 27. sayısında çizilen çizgi roman kahramanı olan Batman, Bob Kane ve Bill Finger tarafından yaratılmıştır. Dünya çapında tanınan en ünlü süper kahramandır. Dünyada bu kadar sevilen bu süper kahramanın elbette oyuncakları da üretilmiştir. Lisanslı Batman oyuncakları üretimi yapan Mattel şirketi, diğer markalarında olduğu gibi Batman oyuncaklarında da kalite ve tasarımda göz doldurmaktadır.

Jurassic World

Dinozorlar dünyası anlamına gelen Jurassic World, adından da anlaşılacağı gibi dinozor oyuncakları üreten bir markadır. Ürettiği dinozorlar o kadar gerçekçidir ki bu sebeple çocuklardan çok koleksiyoncuların dikkatini çekmektedir.

Matchbox

Matchbox, kibrit kutusu büyüklüğünde kutularda satılan oyuncak arabalardır. 1953 yılında tasarımcı Jack Odell, kızı için döküm bir oyuncak üretir. O yıllarda İngiltere’de çocukların okula oyuncak götürebilmesi ancak kibrit kutusuna sığabilen oyuncaklarla sınırlandırılmıştır. Bu sebeple üretilen oyuncaklar kibrit kutusu anlamına gelen Matchbox ismini alır.

Minecraft

Dünyayı kasıp kavuran Minecraft oyununun figürlerini sürpriz paketlerde satan Mattel şirketi, bu alanda da büyük bir başarı sağlamıştır. Özellikle oyunun hayranları tarafından koleksiyon yapmak için alınan bu sürpriz kutular, sadece çocukların değil yetişkinlerin de ilgisini çekmektedir.

Mattel Oyun ve Oyuncakları Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mattel oyun ve oyuncakları uzman kişiler tarafından tasarlanmıştır. Bu sebeple oyuncağı alırken mutlaka üzerinde yazan yaş kısmına dikkat etmek gerekmektedir. 2 yaşında bir çocuğa 4+ yazan bir oyuncağı almanın ne gibi sonuçlar doğuracağını önceden kestirmek gerekmektedir.

Mattel kutu oyunları, sadece çocuklar için değil aynı zamanda yetişkinlerin de kullanımı için tasarlanmış ve satışa sunulmuştur. Unutmayalım ki oyun sadece çocukların oynaması gereken bir etkinlik değildir. Çocukların kendilerini en iyi ifade ettikleri ortam olan oyun, biz yetişkinlerin de günün yorgunluğunu atmak, aile ya da arkadaşlarımız ile keyifli saatler geçirmemiz adına oldukça önemlidir.

Mattel Oyun ve Oyuncaklarının Fiyatları

Mattel oyuncakları, oldukça çeşitli markaları bünyesinde barındıran, tamamen orijinal yani lisanslı ürünleri ile her yaş grubuna hitap etmektedir. Lisanslı ürünler olması ürünün ne kadar yüksek kalitede üretildiğinin de bir etiketidir. Yüksek kaliteli malzemelerden üretilen Mattel oyuncakları, fiyatları konusunda da her kesime ve her bütçeye hitap etmektedir.

Mattel oyuncakları ve daha fazlası otoys.com.tr’de.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR