Filtreleme
Kategoriler

Yerli Bir Marka Olarak Oyuncak Piyasasında Yer Alan Öncü Bir Marka: Pilsan Oyuncak

Bugün yetişkinlik çağında olan birçok insanın dahi çocukluk günlerine dair anımsadığı güzel hatıralar arasında Pilsan’ın akülü arabaları, plastik oyuncak atları ve çocukların rüyalarını süsleyen diğer oyuncakları yer alıyor. Kuruluşu ve hikâyesi 1940’lı senelere dayanan Pilsan Oyuncak piyasada kalitesi ve güvenilirliğiyle daima bir adım önde olan bir yerli firma aynı zamanda.

Oyuncak üretimi gibi çocuk sağlığını doğrudan etkileyen ve ilgilendiren bir konuda güvenilir ve kalitesi tescilli bir yerel firmanın bulunuyor olması gerek ebeveynler için gerekse çocuklarla etkileşimde bulunan yetişkinlerin seçimlerinde daha güvenle alışveriş yapmalarını da sağlıyor. Pilsan Oyuncak’ın bir diğer özelliği de birçok oyuncağının ömürlük denebilecek kalitede olması ve aynı aile içerisinde dahi pek çok farklı yaşta kardeşin farklı senelerde oynadığı hatıralarla dolu parçalar olmaları. Pilsan markasıyla üretim hayatına devam eden firmanın geçmişi ise biraz eskiye dayanıyor.

Pilsan Oyuncakları

İlk adıyla Kezlev Oyuncak aslında 1940’da ticari faaliyetlerine başlamış bir girişim. Yakup Çetinalp ve oğlu Hasan Faruk Çetinalp’in ortak çabaları ile ilerleyen Pilsan, hâlihazırda ülkenin en önde gelen ve en büyük oyuncak imalatçısı olarak bilinir halde geldi. Pilsan Oyuncak’ın bu başarısı aslında bir tesadüfe dayanmıyor. Zira arkasında büyük bir ihtiyaca cevap vermiş olmanın, doğru zamanda doğru hamleler yapmış olmanın getirdiği sağlam adımlar ve strateji yatıyor.

Pilsan’ın bu alandaki girişimlerinden en bilinenleri arasında akülü arabaları, salıncak ve park oyuncakları ile lego setleri yer alıyor. Özellikle çeşitli yaş gruplarının zekâ ve oyun gelişimlerine yönelik olarak farklı ebat ve boyutlardaki parçalardan oluşan bu setlerin ülke genelinde de sıkça tercih edildiği biliniyor. Pilsan Oyuncak marka adı altında üretilen oyuncaklar özellikle plastik ürünler olmaları sebebiyle benzer oyuncaklara göre kullanılan malzemenin sağlık açısından güvenilirliği ile ve malzeme yapısının çocuklara özel olarak tasarlandığı dikkate alındığında da öne çıkıyor.

Pilsan Oyuncak Neden Çocuklar İçin İdeal Bir Ürün Kalitesi Sunuyor?

Bir çocuğun gelişiminde en önemli paya sahip olan oyuncakların bilinçli bir şekilde seçilmesi gerekiyor. Bu nedenle oyuncak tercihinde anne babalar ve çocuk gelişimiyle ilgilenen kimselerin ince eleyip sık dokumaları gerekmekte. Pilsan kalitesi, konu çocuklar olduğunda güvenilecek ve alışveriş yapılırken gönül rahatlığı duyulacak bir marka olarak oyuncak piyasasında yer alıyor. Pilsan Oyuncak ürünlerinin uzun yıllardır bu kadar sevilen ve önerilen oyuncaklar olmaları da ödün vermedikleri değerlerden ileri geliyor. Pilsan kurulduğu günden beri oyuncaklar konusunda çocuklara güvenli ve sağlıklı ürünler sunarak onların ilerlemesine katkıda bulunuyor.

1940’larda ithal ürünlerin ve çok da kaliteli olmayan ufak yerel girişimlerin olduğu bir piyasada öncü bir marka olarak yer alan Pilsan bu özelliğiyle yoğun bir ihtiyaca cevap vermekle kalmayıp piyasada kendine sağlam bir yer de edinmiş. Oyuncakların yanı sıra çocuklar için mama sandalyeleri, park alanları için minyatür oyun setleri ve bebeklere özel eşyalar da üreten Pilsan Oyuncak üretimde bulunduğu diğer alanlarda da oldukça kaliteli ürünler sunuyor ve müşteriler tarafından uzun yıllar sağlam bir şekilde kullanılabilen ürünleri ile çok daha fazla ailenin evinde yer almaya, okullar ve anaokullarında kullanılmaya devam ediliyor.

Park ve Bahçe Oyuncaklarında İlk Tercih

Pilsan bu plastik oyuncak ve eşyalarda üstün bir malzeme kalitesi ve sağlık standardı sunuyor. Pilsan Oyuncak’ın ayrıca çeşitli lisanslı markalarla da anlaşmaları bulunduğundan lisanslı ürünleri de kataloglarda ve internet sitesinde görmek mümkün. Sevilen çizgi film karakterleri ve çizgi kahramanların yer aldığı figürlü ve desenli oyuncaklar, sahilde oynamak için elverişli kum ve kova setleri, plastik salıncak, kaydırak ve diğer park aletlerini içeren ve sıkça çocuk atölyelerinde kullanılan setler üzerinde görülebiliyor.

Park ve bahçe yani outdoor etkinlikleri için bisikletlerin patenlerin yanında scooterlar da artık oldukça rağbet görüyor. Bunun bilincinde olan Pilsan sık sık scooter ürünlerini yeniliyor ve minikler için konforlu ürünler tasarlıyor. Ayrıca Pilsan Oyuncak güvencesiyle raflarda yer alan çocuk oyun araç gereçleri bir bakıma onları hayata hazırlayan ilk öğretmenler niteliğinde. Eğitici ve kullanışlı olmaları onları yetişkinler için de çocukları içleri rahat bir şekilde emanet edebilecekleri hissi vererek bir kez dah doğru tercih yaptıkları konusunda doğruluyor. Pilsan oyuncaklarının üretiminden satışına dek gereken kalite kontrolü sağlamakta ve sağlık standartlarına uygun bir deneyim sunmaktadır.

Pilsan Akülü Arabaları ve Pilsan Legoları

Pilsan akülü araçları, park ve bahçe oyuncakları ile öne çıkan bir markadır. Bunların yanında bebek gereçleri ile spor ve aktivite oyuncakları da sıkça rağbet görmekte. Pilsan Oyuncak üretiminde geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğundan yedek parçalar da istendiğinde temin edilebiliyor. Bu sayede oyuncaklar daha uzun ömürlü hale gelirken müşterilere de konforlu bir kullanım deneyimi sunulmuş oluyor.

Bebekler için Pilsan’ın sallanan oyuncaklarının da anne babalar tarafından çokça satın alındığı bilinmekte. Bunun bir diğer sebebi de bu sallanan oyuncaklar sayesinde bebeklerin ve küçük çocukların keyifli dakikalar geçirerek eğlenmeleri ve güvenle oyun oynamaları. Her gruba hitap eden Pilsan Oyuncak bünyesinde büyük iş makinalarının, inşaat araçlarının çocuklara göre olan minik plastik versiyonları da üretiliyor.

Oldukça kullanışlı ve çocuk oyunlarına kolayca uyarlanabilen bu minyatür araçların boyutları da değişkenlik gösteriyor. Örneğin 0-3 yaş grubu için küçük parçalar içermeyen onların gelişimine uygun şekilde tasarlanan Pilsan Oyuncak ürünleri varken daha büyük yaş gruplarında iş makineleri ve taşıtlar temalarıyla oluşturulan oyuncaklarda Pilsan daha farklı boyutlar tercih etmiş. Satın almak istediğiniz oyuncaklar için anlaşmalı bir oyuncak mağazası tercih edebileceğiniz gibi Pilsan internet sitesi üzerinden de seçenekleri görüntüleyebilir ve kargo hizmeti ile istediğiniz ürünlere sahip olabilirsiniz.

Online Alışverişte Pilsan Oyuncakları

Online olarak yapılan alışverişler konusunda da Pilsan geniş bir ürün seçeneği sunuyor. Pilsan Oyuncak kalitesi ülke çapında daha çok uzun zaman en önde gelen isim olmaya devam edecek gibi görünüyor. Bu öncü isim dönemsel olarak lisanslı ürünlerini yenilemeyi ve çocukların ihtiyaçlarına ve güncel beğenilerine uygun ürünleri satışa sunmayı da sürdürüyor.

Bu sayede yıllar geçse bile her yaş grubundan çocuğa hitap eden ürünlerle kullanıcıları buluşturabiliyor. Pilsan Oyuncak’ın satışa sunduğu ürünler arasında kaydıraklı evler de bulunuyor. Bu büyük oyuncak seti genellikle restoranların çocuk oyun bölümlerinde, alışveriş merkezlerindeki oyun atölyelerinde, kreş ve anaokullarında ve bazen de bahçeli alanlarda tercih ediliyor. Bu sayede çocuklar için güvenli bir oyun alanı oluşturulmuş oluyor.

Pilsan bu plastik ürünlerinde büyük sevimli parçalar kullanıyor. Aynı zamanda oyun havuzu ve plastik toplardan oluşan büyük setler de bu oyun alanlarında kullanılabiliyor. Birkaç parça park oyuncağı, oyun havuzu ve mini evler ile çocuklara özel mükemmel bir oyun alanı oluşturmak mümkün. Pilsan Oyuncak plastik masa ve sandalyeleri de minikler için yapılan organizasyonlarda tercih ediliyor. Anaokulu ve kreş düzeyinde eğitim merkezlerinde faaliyet alanları için oyun halısı ve masa sandalye setleri tercih edilirken Pilsan’dan ürünler seçiliyor olması yıllardır güven tazeleyen markanın kalitesinden ödün vermediğini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Pilsan oyuncakları ve daha fazlası otoys.com.tr’de.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR