Kategoriler

 

Eğitici Bloklar İle Öğrenmeyi Hızlandırın

Eğitici bloklar çocukların neredeyse tüm gelişim alanlarını destekleyen eğitici oyuncakların başında gelir. Eğitici Blok setleri en uygun fiyatlarla sunulur.

Çocukların ilgilerine hitap eden oyuncak adı altında türeyen çok fazla zararlı materyaller arasından sıyrılan bloklar her eve girmekte her çocuğun kalbini fetheden çeşitli renk model ve görünüme sahip albenisi yüksek bir eğitim materyaldir.

Özellikle okul öncesi döneminde çocukların daha farkında olarak oynadıkları, anlamlı bütünler oluşturmaya çalıştıkları eğitici bloklar farklı boyutlarda farklı parça sayısına sahip paketler kutular halinde satılmaktadır. 

Eğitici Blokların Özellikleri

Bloklar yaş aralıklarına göre değişen sayıya ve farklı tasarımlara sahiptir. Rengarenk geçirmeli eğitici bloklar da olduğu gibi ahşap pürüzsüz yüzeylere sahip boyasız tamamen çocukların yaratıcılığını en üst seviyeye çıkarmayı hedefleyen sade bir görünüme sahip olan bloklar da vardır.

Yaş aralığına göre değişen blok çeşitleri çocukların ilgisini çekebilmek amacı ile güncel tasarımlara sahiptir. Örneğin; Dede, Zeka & Sabır Küpleri, Niloya tek katlı ev blokları, Pilsan Master Bloklar, Aksesuarlı Master Bloklar, Pilsan Mini Kent,Tik Tak Küçük Kutu gibi güncel üretimler çocukların ilgilerine hitap etmekle birlikte onlarla anlamlı bütünler oluşturmaya çalışma çabaları tüm gelişim alanlarına olumlu katkılar sağlıyor.

Eğitici Bloklar Çocukların Hangi Gelişim Alanlarına Nasıl Katkı Sağlar 

Eğitici bloklar faydalı olabilmeleri açısından doğru seçilmeli, çocuğun yaş ve gelişim aralığına hitap edecek parça sayısına görsel tasarıma sahip olanlar tercih edilmeli.

Eğitici bloklar çocukların tutma dokunma kavrama işlemlerini yapmalarına katkı sağladığı için psikomotor gelişimine katkı sağlar. Hem ince motor hem kaba motor gelişimine katkı sağlar. Eğitici bloklar çocukların parça bütün ilişkisi kurmalarına yardımcı olur.

Parçalara farklı anlamlar yükleyerek birbirinden çok farklı bütünlere ulaşmalarını sağlar buda bilişsel gelişimleri açısından çok faydalı bir eylemdir. Vardıkları bütünleri hikayeleştirerek ellerindeki malzemeye hayat veren çocukların duygusal gelişimine de katkı sağlar. 

Eğitici bloklar, Eğitici Setler ebeveynlerin çocukları için tercih etmesi gereken materyallerin başında gelmeli, geleceğin mimari, istikbalimiz olan bugünün küçüklerini telefonlardan, monitörlerden, tabletlerden olabildiğince kurtarmaya çalışıp hayatı izleyerek değil dokunarak ilişki kurarak paylaşımda bulunarak anlamlandırmalarına teşvik edilmeli.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR