Kategoriler

En Güzel Ucuz Oyuncaklar & Ucuz Oyuncak Çeşitleri

En Güzel En ucuz oyuncaklar Çocukların hayal dünyalarını geliştirmeye katkı sunan sayısız oyuncak çeşidi bulunuyor. Bunlar arasında kız çocuklar için tasarlanmış oyuncak bebekler, bebek giydirme oyunları gibi özel nitelikli ürünlerin yanı sıra hem kız hem de erkek çocukların oynaması için elverişli Lego modelleri, yap-boz oyuncaklar gibi farklı ürün seçenekleri de dikkat çekiyor. Erkek çocukların dinamik yapısına uygun ve ilham aldıkları çizgi kahramanlardan tasarlanmış oyuncak çeşitleri de ince detayları ile göz dolduran tasarımlarla sunuluyor. Çocukların el becerilerini geliştiren ve aynı zamanda muhakeme güçlerinin gelişimine katkı sunan oyuncaklar, hem çocuklar hem de ebeveynleri tarafından en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor.

 

Çocuğunuzun Hayal Dünyasını Yeni Oyuncaklar ile Keşfedin

 

Çocukların sağlığını ön planda tutan tasarımlarıyla dikkat çeken oyuncak kategorisinde sayısız özellikte, eğlenceli ve öğretici oyuncak çeşidi bulunuyor. 

 • Çocukların bireysel olarak keyifle oynayabileceği oyuncak modellerinin yanı sıra kategoride en sevdikleri arkadaşları ve aileleri ile birlikte toplu olarak oynayabilecekleri oyuncak çeşitleri de dikkat çekiyor.
 • Akülü arabalar, çocukların kendi kendilerine karar verebilme yeteneklerinin gelişmesine katkı sağlayarak öz güven gelişimine de katkı sunuyor. Bu tip minyatür araba modellerinin belirli yaş grupları için aküsüz ve manuel olarak çalışan çeşitleri de bulunuyor. 
 • Yaş aralığı olarak ise 0-24 ay, 2-4 yaş, 5-7 yaş, 8 -12 yaş ve 12 yaş üstü olan oyuncaklar, çocukların küçük motor becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlıyor.
 • Karakterine ve temasına göre sınıflandırılmış hayvanlar, dizi film ve çizgi film karakterleri, şehir temalı olanlar, kız çocuklarının her yaşta vazgeçilmezi olan Barbie, eğitici temalı olanlar, yaratıcılık kazandıran özel oyuncaklar gibi birçok farklı ürün çeşidi, kategoride geniş seçeneklerle sunuluyor. 
 •  

Oyuncak Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler

Çocuğunuz herhangi bir oyuncak mağazasında bir oyuncağı çok beğenip almanızı isteyebilir. Buna rağmen oyuncaklar sadece dış görünüşü ile alakalı olan bir olgu değildir. Çocukların gelişiminde önemli katkıları olan oyuncakların seçimi, birçok önemli kritere göre yapılmalıdır. Ailelerin çocuklarına oyuncak alırken aşağıdaki hususlara mutlaka özen göstermesi gerekir:

 

 • Oyuncak yönetmeliğine göre üretilen ve üzerinde CE işareti olan oyuncaklar tercih edilmelidir.
 • Çocuğun yaşına ve cinsiyetine uygun olan oyuncaklar alınmalıdır.
 • Silah, tüfek gibi şiddet içeren oyuncaklardan uzak durulmalıdır
 • Doğal bileşenler içeren çocuğa hiçbir biçimde zarar vermeyecek olan oyuncaklar seçilmelidir.
 • Çocuğun yaşına uygun olarak kendisini geliştirmesine fırsat verecek çok değişik türden oyuncaklar alınmalıdır. Tek yönlü oyuncak seçimi ile çocukların yaratıcılıkları kısıtlanmamalıdır. 
 • Bilinen ve güvenilirliliği kanıtlanmış markaların oyuncakları seçilmelidir. Çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimini destekleyen, kötü etkileşimi teşvik etmeyen oyuncak modelleri, sağlıklı bireylerin yetiştirilmesi adına çok önemlidir. 
 •  

Yetişkinlere Özel En Ucuz Oyuncaklar

Arkadaş toplantılarının ve uzun kış gecelerinin en eğlenceli aktiviteleri olan Scrabble, tombala ve Monopoly gibi oyuncak çeşitleri de kategoride birçok farklı çeşidiyle yer buluyor. Ailenin bir arada sosyalleşmesi adına bu tip grup oyunları önemli bir işlev sağlıyor. Eğitici yönü ile öne çıkan Scrabble gibi eğlenceli bulmaca oyunları, eğlendirirken öğretmeyi de amaçlıyor. Yerli ve yabancı sayısız marka tarafından tasarlanmış grup oyunlarına, eğlenceli yap-boz ve puzzle seçenekleri eşlik ediyor. Bireysel olarak da keyifle oynayabileceğiniz puzzle çeşitleri, sosyalleşmek için de eğlenceli bir aktivite niteliği taşıyor. Tamamladığınız puzzle çeşidini bir arada tutmak için üretilmiş yapıştırıcı ile sabitleyerek duvarınızda harika bir pano da elde edebilirsiniz. Üstelik bu tip ürünler, kendiniz için olduğu kadar sevdikleriniz için de mükemmel bir hediye niteliği taşıyor. Oyuncak fiyatları, ürünlerin yerli ya da yabancı markalı oluşuna, kullanılan materyale ve oyuncağın temasına göre farklılık gösteriyor.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR