Kategoriler

3 Yaş Çocuk Oyuncakları

Çocuğunuzun yeteneklerini keşfetmek ve gelişimini desteklemek için oyuncaklardan destek alabilirsiniz. 3 yaş oyuncak seçimi yaparken eğlenceli saatler geçirmeniz ve çocuğunuzla kaliteli zaman geçirmeniz için bütçenizi zorlamadan bir oyuncak alışverişi yapabilirsiniz. En güzel ve eğlenceli Peluş oyuncaklar, LEGO, Oyun hamurları, Eğitici oyuncaklar ve çok daha fazla 3 yaş oyuncakları Otoys’da!

3 Yaş Çocukları İçin Eğitici ve Zekâ Geliştirici Oyun ve Oyuncaklar

Yaratıcılık duygularının ön planda olduğu 3 yaş çocukları için eğitici ve zekâ geliştirici oyun ve oyuncaklar seçmek, ebeveynler için ileriki yaş gruplarına oyuncak seçmekten daha keyifli olmaktadır. Akranları ile basit oyunlar oynamaya başlayan bu yaş grubu çocukları, çoğu işini kendi yapmaya başlamıştır.

3 Yaş Çocukları İçin Alınabilecek Eğitici ve Zekâ Geliştirici Oyuncaklar

Duygularını daha iyi belirtebilmesi için ve yaratıcılığının gelişmesi için oyun hamurları, küpler ya da bloklar bu yaş grubu için seçilebilecek oyuncaklardandır.

3 yaş çocuklarına oyuncak seçimi yaparken keskin olmayan küt uçlu makaslar ve renkli kâğıtlardan etkinlikler yapabileceği materyaller seçmek, gelişimleri açısından oldukça önemlidir.

Evcilik oyunlarına yeni giriş yapılan bu dönemde çocuklara ev malzemeleri, mutfak malzemeleri, bahçe araçları, doktor setleri, marangoz setleri ve tamir malzemeleri gibi oyuncaklar da alınabilir. Arkadaşları ile oynayabileceği evcilik oyunları bu yaş grubu çocuklarını çok mutlu edecektir.

Kum ve kil malzemelerinden yapılan oyunlar ve oyuncaklar da 3 yaş grubu için zekâ geliştirici oyunlardır.

Masal ve öykü kitapları da bu dönem için oldukça önemlidir. Büyük resimli ve renkli kitaplardan hikâye oluşturmaya başlayan çocukların bu etkinlikleri zihinsel, duygusal, sosyal ve dil gelişimleri açısından çok önemlidir.

3 yaş çocuklarına oyuncak seçimi yaparken küçük kas becerilerini destekleyici oyun ve oyuncaklar da seçilebilir. Örneğin, makarnaları sulu boya ile boyayıp, ipe dizerek kolye yapmak bu yaş grubu için hem eğitici hem de eğlendirici oyunlardandır.

Yaratıcı sanat etkinliklerine başlanan 3 yaş grubu çocuklarına artık materyallerden birçok faaliyet de yaptırılabilir. Örneğin, tuvalet kâğıdı rulosundan kalemlik yaptırılması, çocuğun başarma duygusunu pekiştirecek ve kendine güven duymasını sağlayacaktır.

Üç tekerlekli bisikletlere binmeye başlayan 3 yaş grubu çocuklarına bisiklet alınabileceği gibi, büyük kas becerilerini destekleyecek toplar, bowling ve basket potası gibi oyuncaklar da alınabilir.

3 yaş çocuklarına oyuncak seçimi yaparken görsellikten ziyade daha fazla gelişimlerini destekleyici oyuncaklar alınmaya başlanmalıdır. Bu yaş grubu çocukları 6-12 parçalı yapbozları çok rahat tamamlayabilecek düzeye gelmiştir.

3 Yaş Çocuklarına Oyuncak Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

3 yaş grubu çocukları için seçilecek oyuncakların yaş ve gelişim özelliklerine uygun oyuncaklar olması çok önemlidir. Bu yaş grubuna 6 yaşın oynayabileceği bir oyuncak vermek çocuğu mutsuz edebileceği gibi aynı zamanda başarısızlık duygusunu da tetikleyecektir.

Tüm yaş gruplarında olduğu gibi 3 yaş çocuklarına oyuncak seçimi yaparken de oyuncakların dayanıklı ve sağlıklı malzemelerden yapıldığından emin olunmalıdır. Bu yaş grubu çocukları oyuncakları atabilir ya da fırlatabilir. Oyuncakların çabuk kırılmaması ve deforme olmaması çok önemlidir.

Ebeveynler çocuklarına pahalı oyuncaklar değil, işlevsel ve dayanıklı eğitici oyuncaklar seçmelidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR