Kategoriler

18-24 Ay Arası Bebek Oyuncakları, Oyuncak Seçimi

Keşifleri artan ve her şeyi öğrenmek için sabırsız davranan bebeklere özel ürünler seçtik ve satışa sunduk. 18-24 ay bebekleri için en kaliteli oyuncaklar Otoys’da. Geçmişe eğlenceli anılar bırakmak ve bebeğinizin gelişimlerini en etkili şekilde desteklemek için oyuncaklarımıza göz atabilirsiniz. Hızlı kargo, güvenli ödeme seçenekleri ve uygun fiyatlı oyuncak için en doğru adresiniziz.

Bebeklerde doğru oyuncak seçimi, bedensel ve zihinsel gelişime, oyuncağın fonksiyonu ya da büyüklüğüne göre ince motor, kaba motor gelişimlerine ve tüm bunların yanında arkadaşları ile paylaşım yapmalarına neden olarak sosyal gelişimlerine doğrudan etki eder.

Bebek oyuncakları 18. aydan itibaren çocuğun düşlerinde “icat” ve “keşif” kavramları esaslı davranış ve hareketler olarak yer alır. Bu aylarda ağıza alınması zor, farklı hammaddelerden yapılmış, çeşitli şekillerde ve yine çeşitli sesler çıkaran, işitme, dokunma, görme benzeri birden çok duyuya hitap eden, özellikle mat olmayan oyuncak ve objeler oyun materyali olarak uygundur. Çok detaylı olmayan, zihin ve gözü yormayan ve dikkat dağıtmayan türde oluşturulmuş oyun ortamları da yine 19, 20 ve 21 aylık bebeklere oyuncak seçimi yapmak adına uygundur.

12-18 Ay Arası İçin Eğitici Oyuncaklar ve Zekâ Geliştirici Oyunlar

Yürümeye yeni yeni başlayan bebekler, bağımsızlıklarıyla ilgili gün geçtikçe daha hiperaktif ve heyecanlı hale gelirler. Fakat miniklere bağımsızlıklarının sınır çizgilerini iyi benimsetmek gerekmektedir. Zira “ben yaparım” dedikleri eylemleri bir süre sonra “anne” ve “babalarını” çağırmak suretiyle yapmak isteyeceklerdir. Yeni yürüyen bebeklerin bir şeyleri öğrenme yolu her şeyi ellerine almaktan geçer. Bebeklere oyuncak seçimi yaparken bu unsuru da göz önünde bulundurmak gerekir.

Yeni yürüyen bebeklere yani 22, 23 ve 24 aylık bebeklere oyuncak seçimi yaparken açılır kapanır özelliği olan oyuncaklardan seçmekte fayda var. Düğmeli oyuncaklar, iç içe istiflenebilen oyuncaklar, açılır kapılı arabalar miniklerin keşif yeteneğini arttırır. Sınırlarını zorlaması için onlara birçok fırsat sunarak evdeki eşyalardan uzak durmalarına yardımcı olur. Bu aylarda bebeklerin ortamlarında özgürlük arayışı vardır. Bulundukları ortamda oyalanacakları eşyaların olduğundan emin olun ve onlar yokken eşyaları kaldırın.

Resimli hikâye kitapları ve DVD’ler: Bebeklere oyuncak seçiminde önemli yer kaplayan sesli masallar ve kasetler, yürümeye yeni başlayan miniklerin algıları için uygun değildir. Fakat birçok minik ev aletleri ve makinelerden çıkan seslerden hoşnut olurlar. Yeni ve farklı bir aktivite deneyimleyebildikleri için kendilerini mutlu hissederler. Ayrıca yeni yürüyen minikler uyku öncesi ninni dinlemekten de hoşlanırlar. Çocuğunuza bir şeyler okurken resimleri gösterip ne gördüğünü tekrar etmesini isteyebilirsiniz.

Toplar: Çocuğunuza top verip top yuvarlamasını, tekmeleyip fırlatmasını ya da ileri geri şekilde oynamasını isteyebilirsiniz. Topla oynayabilme konusunda kendisini geliştirdiğinde topun peşinde koşup topla oynamasını sağlayarak onu top oynamaya teşvik etmelisiniz. Miniklerin koordinasyon gelişimleri için fazlasıyla etkili olan top oyunu eğlenebilmesini de sağlar.

Silinebilir kalemler ve kâğıt: Çocuğunuz özellikle bu aylarda parkelere, duvarlara veyahut mobilyalara bir şeyler karalama açısından istekli hale gelir. Bu nedenle çocuğunuza kendisine özel geniş bir kâğıt ile silinebilir kalemler vermeniz de hem çocuğunuza hem de mobilyalarınıza büyük yararı olacaktır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR