Kategoriler

Bebek & Yenidoğan Oyuncak Çeşitleri ve Fiyatları

Bebek Oyuncakları Nedir?

Bebek oyuncakları her ne kadar çocukları eğlendiren oyuncaklar gibi görünse de aslında oldukça eğitici bir özelliğe sahiptir. Bu oyuncaklar sayesinde bebekler küçük yaşta pek çok şeyi, kavramaya başlamakta ve zihinsel olarak gelişimleri hızlanmaktadır. Sunduğu bu faydalar nedeni ile bebeklerinize oyuncak seçerken birtakım özelliklere dikkat etmeniz gerekmektedir. Çocukların sosyal yönlerinde yaşanacak gelişmeler başta olmak üzere pek çok alanda etkili olması nedeni ile firmamız satışa sunmuş olduğu tüm bebek oyuncaklarını alanında uzman kişilerden bilgi ve görüş alarak satışa sunmaktadır. Uzman kişilerden bilgi alamayan ya da çocuğuna en faydalı olacak oyuncak hakkında bilgi sahibi olmayan anne ve babalar için sahip olduğumuz iletişim numaraları üzerinden oyuncaklar hakkında gerekli tüm bilgilendirmeleri sağlamaktayız.

Bebek Oyuncaklarının Faydaları Nelerdir?

Bebek oyuncakları bebekler üzerinde pek çok etkiye sahiptir. Bu nedenle bebeğiniz için oyuncak seçerken son derece dikkatli olmanız gerekmektedir. Oyuncakların bebekler için sağladığı faydalardan bazıları şunlardır;

  • Oyuncaklar bebeklerin ilgisini çeken ürünlerdir. Dış dünya ile sözlü olarak iletişime geçemiyor oluşları ve çevreyi algılayamıyor olmaları bebekleri anlamsız bir huzursuzluğa itmektedir. Fakat doğru ve etkili bir şekilde seçilmiş oyuncaklar bebeklere gerçek hayattan bir kesit anımsattığından daha sakin ve huzurlu bir an geçirmelerini sağlamaktadır.
  • Mutsuz ve sürekli olarak ağlayan bebeklerin ilgisini üzerine çekerek bebekleri psikolojik olarak olumlu yönde etkilemektedir.
  • Bebeklerde sosyal açıdan gelişimi destekleyerek daha sosyal bireyler haline dönüşmelerine fayda sağlamaktadır.
  • Bebek oyuncakları 1 yaş üzerinde özellikle bebeklere gerçek hayatın provasını yapma imkânı sunmaktadır. Bebekler oyuncaklarını takas ederken ya da paylaşırken sosyal hayatın bu yüzü ile de tanışmaktadır.
  • Bebekler tarafından oynanan oyuncaklar çocukların duygusal gelişimlerini de büyük oranda etkilemektedir. Çocuklara paylaşım duygusu başta olmak üzere pek çok duyguyu aşılamaktadır.
  • Oyuncakların sahip olduğu renk ve modellere göre bebeğin zihinsel gelişimi şekillenmeye başlamaktadır. Hangi parça hangisine benzemekte ya da ne gibi sesler çıkarmakta gibi bebekleri düşünmeye ve öğrenmeye açmaktadır.
  • Çok fazla kaygı yaşayan bebekleri sakinleştirici özelliğe sahiptir. Ağlayan ya da aşırı sinirli bebekler oyuncakları gördüklerinde ilgileri oyuncaklara yönelmektedir. Böylece dikkatleri dağılarak daha sakin bir hale bürünmektedirler.

Bebeklere Oyuncak Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebek oyuncakları 1 yaş ve altı için seçilirken birtakım hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi halde olumsuz sonuçlar ile karşılaşılabilirsiniz. Piyasada birbirinden farklı pek çok oyuncak çeşidi yer almaktadır. Fakat bu oyuncakların bazıları bebekler için son derece tehlikeli ve sakıncalıdır. Bu sebeple oyuncak seçerken bazı durumlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunlardan bazıları şunlardır;

  • Bebeklere oyuncak seçerken çok küçük ürünlerden kaçınılmalıdır. Aksi halde bebek bu oyuncağı yutmaya kalkabilir ve bu durum bebeğin boğulmasına sebep olabilir.
  • Bebekler zihinsel açıdan oyuncaklardan etkilendiğinden dolayı çok karmaşık ve zorlu oyuncaklardan uzak durulmalıdır. Oynanması kolay ve basit olan ürünler tercih edilmelidir.
  • Bebekler oldukça hassas bir yapıya sahip olduğundan dolayı kolayca hasta olabilmektedir. Bu nedenle en kaliteli ürünlerden faydalanılarak üretilen oyuncaklar tercih edilmedir.

Bebek oyuncaklarının fiyatları belirlenirken özellikle bu hususlar dikkate alınarak belirlenmektedir. Piyasada satışa sunulan her oyuncak, bebek sağlığı için faydalı değildir. Bazı ürünler bebekler üzerinde olumsuz etkilere de neden olabilmektedir. Bu nedenle bebeklerinize oyuncak satın alırken oyuncağın sahip olduğu özellikler hakkında araştırma yapmanız gerekmektedir. Bebek sağlığını hiçbir şekilde tehlikeye atmayacak en uygun modellere sahip, en kaliteli ürünlerden imal edilmiş ve en güzel ürünler Otoys’da. Birbirinden farklı motor becerilerini geliştirmeye sahip bebek oyuncak marka ve modelleri sizler için en uygun fiyatlara firmamız tarafından sizlere sunulmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR