ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR
Kategoriler

Rubiks Oyuncak Küp Çeşitleri ve Fiyatları

Rubiks zeka küpü ve oyuncak çeşitleri için başka yere bakmanıza gerek yok. Otoys en uygun fiyatlarla aradığınız ürünleri satışa sunuyor. Stres azaltan, zekâ geliştiren ve çocukların gelişimini destekleyen yüzlerce çeşit oyuncak sanal mağazamızda yer alıyor. Zengin ürün yelpazesi ve büyük indirimli oyuncak fiyatları için bizi seçin.

Dünyanın en çok satan oyuncağı olma özelliğini elinde bulunduran rubik küp,1974 yılında Erno Rubik tarafından icat edilmiştir. Okul çağındaki çocukların farklı boyutlardaki objeleri kavraması amacıyla tasarlanan zekâ küpü bir çeşit mekanik bulmacadır. Hareketli yüzeylerin oluşturduğu bir mekanizmaya sahip olan rubik küp, ilk zamanlar genellikle plastik materyallerden üretilirken, zamanla geliştirilmiş ve farklı materyaller kullanılmaya başlanılmıştır. Rubik küpler genellikle 2x2, 3x3, 4x4, 5x5 ve çoklu tasarımlarda üretilirken, Rubiks marka zeka küpleri farklı şekillerde de kullanıcıların karşısına çıkar. Klasik rubik küplerden farklı olarak tasarlanan 3D modellere sahip olan Rubiks markası sektörde benzerlerinin bir adım önündedir.

3x3’lük klasik modelin her yüzeyinde 9 kare olmak üzere toplam 54 kare bulunur. Küpün yüzeyindeki kareler 6 farklı renge ayrılmıştır. Karışık bir şekilde karşımıza çıkan bulmaca çözüldüğünde küpün her yüzü aynı renkten oluşur. Oldukça karmaşık bir yapıda olan rubik küpün birçok çözüm yöntemi bulunur. 1980 yılında David Singmaster tarafından geliştirilen yöntem en popüler olanıdır. Küpün seviye seviye çözüldüğü bu sistem Singmaster’ın Rubiks’in Sihirli Küpü Üzerine Notlar kitabında yayınlanmıştır. Bu çözümde önce üst seviye, sonra orta, son olarak da alt seviye çözülür. Bu çözüm yönteminin dışında en popüler yöntem “önce köşeler” yöntemidir ve birçok farklı kombinasyondan oluşur.

Geniş bir yaş aralığına hitap eden rubik küp, kullanıcıların keyifli vakit geçirmelerinin yanı sıra zihinlerini canlı tutmalarını ve beyin jimnastiği yapmalarını sağlar. Sabırlı ve kararlı olmayı gerektiren zekâ küpü hem çocukların hem de yetişkinlerin üzerinde önemli etkileri vardır. Zekâ gelişimine katkı sağlayan, problem çözme becerilerini geliştiren, sabırlı olmayı öğreten, rubik küp; aynı zamanda el göz koordinasyonunun gelişimine katkı sağlar ve hızlı düşünme yeteneğini geliştirir.

Bazı kullanıcılar Rubiks’i, beyin jimnastiği yapmak için kullanıp sabırla sonuca ulaşmayı beklese de bazı kullanıcılar bir türlü sonuca ulaşamaz ve hayal kırıklığına uğrar. Kısa yoldan sonuca ulaşmak isteyen kullanıcılar için Rubiks zekâ küpü setlerinin içinde renkli etiketler de yer alır. Bu etiketler sayesinde sabırsız kullanıcılar kolaylıkla sonuca ulaşır.

Çocuk Gelişimine Katkı Sağlayan Rubiks Zekâ Küpü

Popülerliği her geçen gün artan Rubiks zekâ küpü, bulmaca tutkunlarının vazgeçilmezidir. Zekâ küpü çözmekten hoşlanan ve sabırla sonuca ulaşmaya çalışan kullanıcılar kendilerini denemek için sıklıkla zekâ küpü zamanlayıcısı kullanır. Zekâ küpü tamamlayıcısı rubik küp tutkunlarının kendilerini denemelerine imkân sunar. Zamanlayıcı kullanarak hem kendi kişisel rekorunu belirler hem de yarışmalara katılarak diğer kullanıcılar ile rekabet eder. Rubik küp turnuvalarında genellikle standart boyut olan 3x3’lük rubik küp kullanılır. Turnuvalarda kullanılan rubik küpler ekstra tutuş konforu içeren profesyonel tasarımlardır. Böylece kırılmalara ve takılmalara maruz kalmadan güvenli bir şekilde yarış deneyimi yaşanır. Kişisel gelişime katkı sağlayan, pratik zekâyı çalıştıran, sabırlı olmayı öğreten ve beyni aktif olarak çalıştıran rubik küpler, oldukça verimli bir üründür.

Günümüzde rubik küp, birçok özelliği ile bilim insanlarının ve matematikçilerin ilgisini çekmiştir. Zekâ gelişimine olan katkısından dolayı derslerde kullanılarak yeni algoritmalar geliştirilen rubik küpler çocukların ve gençlerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Gelişim çağındaki çocukların zekâ geliştirici oyuncaklarla oynamasını sağlamak onların gelişimine yapılan en önemli katkıdır. Gelişim çağındaki çocukların problem çözme becerilerine olan katkılarından dolayı hem anne babalar hem de öğretmenler tarafından zekâ küplerine önem verilir. Çocukları düşünmeye iten ve sabırlı olmayı öğreten Rubiks zekâ küpü çocuklarını ekran bağımlısı olmaktan kurtarmak isteyen ebeveynlerin en büyük kurtarıcısıdır. Zekâ gelişimine olan katkısının yanında rubik küpler, el çabukluğunu geliştirir ve el göz koordinasyonunu arttırır. Hızlı düşünme gerektiren Rubiks bulmaca mantıklı karar alma becerisinin gelişiminde de etkilidir.

Rubiks Zekâ Oyunu Modelleri

Dünyanın en çok tercih edilen oyuncakları arasında gösterilen zekâ küpü modelleri, temek olarak yüzey sayısı ve şekil itibari ile birbirinden ayrılır. Standart model 3x3’ün yanı sıra; Rubiks zekâ oyunu modelleri arasında 2x2, 4x4, 5x5, 24 segment 3D, 36 segment 3D, Rubiks Race zekâ oyunu gibi modeller bulunur. Bu modellerin her biri farklı yaş gruplarına ve farklı gelişim seviyelerine hitap eder.

Rubiks 3x3 Zekâ Küpü en çok tercih edilen ve turnuvalarda kullanılan klasik modeldir. Hem yetişkinlerin hem de çocukların beyin fırtınası yapması için tasarlanmıştır. Her yaş grubu için uygun olan 3x3 zekâ küpü, 54 kareden oluşur. Farklı tasarımlara sahip olsa da en yaygın olanı sarı kırmızı, mavi, beyaz, yeşil ve turuncu renkten oluşan üründür. Çocukların keyifli vakit geçirirken aynı zamanda öğrenmelerini sağlayan rubik küp, çocuklar için oldukça güvenli bir oyuncaktır. Sağlığa zarar vermeyen materyallerden üretilen Rubiks marka rubik küp, 8 yaş ve üzeri çocuklar ve yetişkinler için uygundur.

Rubiks Magic Snake 36 Segment 3D Küp Blister, binlerce farklı şekil barındırır. Bulmacayı çözerken ister bir şekli çözüp diğerine geçin, ister hayal güçlerinizi kullanarak yeni şekiller oluşturun. Yüz yüze takılmış 36 üçgen prizmadan oluşan Magic Snake; yılan, top, kedi, köpek ve daha birçok şekil oluşturma fırsatı sunuyor.

Rubik’s Race hızlı ilerleyen parmak ve beyin yarışıdır. İki kişi ile oynanan oyunda hızlıca ilerleyerek kareleri eşleştir ve yarışı kazan. Oyun içeriğinde aynalı çerçeve, 6 renkten oluşan 48 küçük parça ve 9 renkli küpten oluşan karıştırıcı yer alıyor. Hem eğlenceli hem heyecanlı hem de zekâ geliştirici Rubik’s Race, çocukların arkadaşları ile kaliteli vakit geçirmesini sağlar.

Rubik’s Duo Yeni 3x3 +New Twist üçgen bir Rubiks puzzledır ancak bazı farklılıkları vardır. Çözülmesi gereken 10 ayrı parça, birleştirilmesi gereken 4 bölüm ve 4 renkli taraf bulunur. Rubik’s Triamid diğer rubik küplerin çözümünden daha zordur çünkü parçaların üçte biri gizlenmiş şekildedir. Çok yönlü yapılan hamlelerle çözüme gidilir. Bulmacayı çözmek için hangi parçaların kenar hangi parçaların köşelerde olduğunu bulmak gerekir. Çocukları üç boyutlu düşünmeye yönlendiren oyun Rubiks’in en karmaşık modelidir.

Rubik’s Rubik Küp Özellikleri

Oyuncak seçimi çocuklar için olduğu kadar yetişkinler için de önemlidir. Çocukların gelişimlerine katkı sağlayan ve eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayan zekâ küpleri; yetişkinlerin de beyin jimnastiği yapmasını ve zihnini canlı tutmasını sağlar. Tasarımı sayesinde faydalı olan zekâ küpleri isteyen herkes yanında taşıyabilir ve küpten istedikleri yerde faydalanabilir.

  • Rubik küpler her yerde çözülebilir. Çantalara rahatça sığabilen rubik küplerin bazı modelleri anahtarlık olarak bile kullanılabilir.
  • Zekâ küpleri zorluk derecesine göre seçilebilir. Böylece herkes gelişim seviyesine göre tercih yapar ve küpleri çözmeye çalışırken verimli ve eğlenceli vakit geçirir.
  • Rubik küpler basit görünüme sahip olsa da rahatlamak için birebirdir.
  • Eğitici yönü ile ebeveynlerin bir numaralı tercihi olan rubik küpler çocukların güzel vakit geçirebilmeleri için de tercih edilir.

Rubik’s Rubik Küp Hangi Yaş Grubu İçin Uygundur

Rubik küpler hem çocukların hem de yetişkinlerin kullanımı için uygundur. Her yaştan bireyin beyin fırtınası yapmasını sağlayan Rubik’s rubik küpler, kişisel beceriler kazandırırken aynı zamanda eğlenceli vakit geçirmeyi de sağlar. Genel amacı her rengi aynı yüzeyde toplamak olan rubik küpler farklı zorluk derecelerine sahiptir. Değişik yöntemlerle çözülebilmesi sayesinde kullanıcılar çok yönlü düşünmeyi öğrenir. Dayanıklı yapısı ile uzun süre kullanım için uygun olan zekâ küpleri çocukluk çağından itibaren yer yaşta kullanılır. Meraklılarının ellerinden düşürmediği bu eğlenceli bulmaca ilk kez tanışanların da vazgeçilmezleri arasına girer.

Çözüm sırasında hafızayı ciddi şekilde kullanmayı gerektiren zekâ küpleri ile verimli bir şekilde beyin jimnastiği yapılabilir. Hafızayı harekete geçiren küpler sayesinde çocukların bilgi depolama kapasiteleri artar. Böylece hayatın her alanında gerekli olan akılda tutma ve kullanma yetisi geliştirilmiş olur. Çocuklar bulmacayı çözdüklerinde parçalar arasında bulunan benzerlik ve farklılıkları gözlemleyebilir ve analitik becerileri gelişir. Öğrenme çağındaki çocukların analiz kabiliyetinin gelişmesi çocukların daha kolay öğrenmesini sağlar. Bazı Rubik’s oyuncak modelleri 3D tasarımları sayesinde çocukları üç boyutlu düşünmeye sevk eder. Tüm bu faydalarının ötesinde oyun çağındaki çocukların eğlenceli ve keyifli vakit geçirmesini sağlar.

Rubiks Oyuncak Fiyatları

Oyuncak sektöründeki her oyuncak farklı fiyat seçenekleri barındırır. Uzun yıllardır hayatımızda olan ve dünyanın en çok satan oyuncakları arasında gösterine rubik küpler birden çok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterir.

Rubik’s oyuncak fiyatları yüzey sayısına, ürünün yapımında kullanılan malzemeye, mekanik özelliklerine göre değişir. Küpün yüzey sayısı arttıkça fiyat seçenekleri de doğru orantılı olarak artacaktır.

Oyuncağın fiyatını belirlemede önemli olan bir diğer nokta da ürünün üretildiği materyaldir. Ahşap malzemeler kullanılarak üretilen rubik küpler, plastik materyallerden üretilenlere göre daha yüksek fiyatla satışa sunulur. Aynı zamanda mıknatıs kullanılarak üretilen manyetik zekâ küplerinin fiyatları da pahalı fiyat seçenekleri barındırır. Küpün boyutu da Rubik’s zekâ küpü fiyatının belirlenmesinde etkilidir. Birbirinden farklı boyutlarda üretilen küplerin boyutu arttıkça fiyatı da artar.

Birçok çeşidi bulunan Rubik’s zekâ küpleri arasında filtreleme seçeneklerini kullanarak sizin için en uygun modeli bulabilirsiniz. Fiyat seçeneklerini inceleyerek ve kampanyaları takip ederek indirimli Rubik’s oyuncak fiyatlarına ulaşabilirsiniz. İster çocuğunuza hediye ederek gelişimine katkı sağlayabilir, ister kendiniz kullanarak beyninizi aktif olarak kullanabilirsiniz.

Rubik’s oyuncak küp çeşitleri ve daha fazlası otoys.com.tr’de.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR