Filtreleme
Kategoriler

Minişler Oyuncak Çeşitleri ve Fiyatları

Oyuncaklar büyüme çağındaki her çocuğun vazgeçilmezleri arasında yer alır. Zengin çeşitliliği ile her çocuğun yaş grubuna, zevkine hitap eden oyuncaklar çocukların sosyal ve bilişsel gelişimini destekler ve böylece zekâ gelişimine katkı sağlar. Özellikle çocukların eğlenirken öğrenmesini sağlayan oyuncaklar hem çocukların hem de anne babaların beğenisini toplar. Çocukların hayal dünyalarının gelişimine yardımcı olan, eğitici ve öğretici unsurlar barındıran oyuncaklar kız ve erkek çocukları için ayrı ayrı tasarlanır. Böylece çocukların dikkatini daha kolay toplaması sağlanır. Erkek çocuklar daha çok arabalar ve robotlar gibi oyuncaklarla oynamaktan hoşlanırken, kız çocukların bebekler ve güzellik setleri gibi oyuncaklarla oynamaktan hoşlanır. 1992 yılında Kennel tarafından tasarlanan ve ülkemizdeki adı Minişler olan Littlest Pet Shop, son zamanlarda kız çocukları arasında oldukça popüler olmuştur.

1990’lı yılların başında çizgi dizi olarak hayatımıza giren Minişler, daha sonra oyuncak olarak evlerimize konuk olmuştur. Kaliteli ve çocuk sağlığına zarar vermeyen oyuncakları ile hem ailelerin hem de çocukların favorileri arasında yer alan Minişler oyuncakları sevimli renkleri ile çocukları mutlu ederken, koleksiyonerlerin de koleksiyonlarını süslüyor.

Çocukların gelişiminde etkili olan oyuncaklar onların denemelerine, keşfetmelerine ve oyun kurmalarına olanak tanıyarak gelişimlerine olumlu yönde etki eden oyuncaklardır. Bu olumlu etkinin en yüksek seviyede olmasını sağlamak için ebeveynlerin yaş grubuna uygun oyuncak seçmesi gerekir. Aynı zamanda oyuncak seçimi yaparken bebeğin güvenliği ön planda tutulmalı ve satın alınacak ürünün güvenlik standartlarını sağlayıp sağlamadığına dikkat edilmelidir. Örneğin; çocukların yutma tehlikesi olan küçük parçalı oyuncaklar ve sivri kenarlara sahip oyuncaklar belli bir yaşın altındaki çocukların kullanımına sunulmamalıdır. Küçük çocuklar daha çok büyük boyutlu yumuşak oyuncaklarla oynamalıdır. Böylece anne baba gözetimi olmadan çocuklar güvenle oyun oynamanın keyfini çıkarabilir.

Minişler Oyuncak Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oyuncak piyasasında yer alan oyuncaklar belli başlı kategorilere ayrılmış şekilde karşımıza çıkar. Oyuncaklara daha kolay ulaşılabilmesi adına oyuncaklar yaş grubuna, gelişim dönemine, cinsiyete ve fiyata göre kategorize edilir. Doğumdan itibaren çocukların sosyal ve bilişsel yetenekleri karşılaştıkları davranışlara göre şekillenir. Zamanla yetenekleri gelişme göstererek problem çözmeyi öğrenirler. Gelişim düzeylerine uygun oyuncaklarla oynadıkça çocukların kavrama becerileri, objeleri kullanma becerileri artar. Çocuklar sevdikleri oyuncaklarla hem harika oyunlar oynar hem de eğlenceli vakit geçirir. Çocukların oyuncaklardan en üst seviyeden verim almasını sağlayabilmek için doğru oyuncak seçimi oldukça önemlidir. Çocukların merak duygusunu tatmin eden ve hayal güçlerini kullanarak eğlenceli oyunlar kurmalarını sağlayan Minişler Oyuncak Modelleri çocukların ister arkadaşları ister tek başlarına harika oyunlar oynamalarını sağlar. Sürekli soru soran, her şeyi merak eden çocuklar oyuncaklar sayesinde doğru aktivitelerle tanışır. Oyun oynarken hayal ettiklerini gerçeğe dönüştüren çocukların özgüveni sağlamlaşır ve böylece gelişimlerine önemli katkı sağlanır.

Oyuncak seçimi yaparken gösterişli, pahalı oyuncaklar yerine eğitici, öğretici ve eğlenceli oyuncaklar tercih edilmelidir. Oyuncak tercihi yaparken çocukların eğilimleri de göz önünde bulundurulmalı ve ilgi alanları doğrultusunda oyuncak seçimi yapılmalıdır. Çocuklar oynadıkları oyunlarla ebeveynlere eğilimleri yönünde mesaj vermiş olurlar. Çocukların tercihlerine değer vermek ve oyuncak zevklerine dikkat etmek zekâ gelişimleri için yapılabilecek en büyük katkıdır.

Çizgi filmlerden ve animasyonlardan ilham alınarak tasarlanan oyuncaklar arasında yer alan Minişler gibi oyuncaklar çocukların soyut ve somut arasında ilişki kurmasını sağlar. Çocukların bilişsel yeteneklerinin ve yaratıcılıklarının gelişmesine olumlu katkı sağlayan Minişler, çocukların sanal dünya ile gerçek dünya arasında bağ kurmasını sağlar. Çocukların zengin hayal dünyalarını daha da zenginleştiren Minişler geniş ürün yelpazesi ile çocukların oyun dünyasını süsler. Onlara mutluluk verirken aynı zamanda birçok beceri kazandırır.

Birbirinden Sevimli Miniş Koleksiyonları

Birbirinden renkli tasarımlara sahip olan Miniş Oyuncakları, farklı boylarda, farklı renklerde, farklı özelliklerde koleksiyonlara ayrılıyor. En çok tercih edilen ana koleksiyonda köpekler, kediler, su altı canlıları, kuşlar, böcekler, minik tüylü Minişler, yabani Minişler, sürüngenler ve çiftlik Minişleri bulunuyor. Koleksiyonerlerin vazgeçilmezi olan özel koleksiyonda ise gökkuşağı, siyah beyaz ve tatlı olamk üzere üç farklı grup yer alıyor. Minişlerin renkleri her zevke hitap ediyor. Altın, gümüş, beyaz, gri, kırmızı, kahverengi, mavi, yeşil, mor, pembe, sarı, siyah, turuncu gibi birçok renk hem farklılıkları ile hem de parlaklığı ile çocukların ve koleksiyonerlerin ilgisini çekiyor. Çocuklar bu renklerden dilediklerini seçerek bireysel olarak ve tek başlarına harika oyunlar oynuyor.

Miniş oyuncakları tek tek ya da set halinde satışa sunuluyor. Tek tek satılan oyuncaklar satın alınarak harika bir Miniş Oyuncak Koleksiyonu oluşturulabiliyor. Set halinde satılan paketler sayesinde çocuklar sadece petlerle değil, paket içinden çıkan aksesuarlarla da oyun saatlerini zenginleştirebiliyor. Küçük parçalar içerdiği için 4 yaş ve üzeri çocukların kullanımı için uygun olan Miniş oyuncakları, sağlığa zararlı maddeler kullanılmadan üretiliyor. Kaliteli kauçuktan üretilen, oynarken çocuklara herhangi bir zarar vermeyen aynı zamanda da uzun süre kullanılabilen oyuncaklarla çocuklar yıllarca eğlenceli oyunlar oynayabiliyor.

Siz de çocuklarınızın hem sağlıklı bir şekilde oynamasını, hem kaliteli ve eğlenceli vakit geçirmesini hem de oynarken öğrenmesini istiyorsanız oyuncak koleksiyonunuza Minişleri de eklemelisiniz. Çocukların hayal güçlerini kullanarak eğlenceli oyunlar oynamasını sağlayan, böylece zeka gelişimine katkı sağlayan Minişler çocukların en sevdiği oyuncaklar arasında yer alıyor.

Minişler Oyuncak Çeşitleri

Her yaş grubundan ve her cinsiyetten çocuğa hitap eden Minişler oyuncak çeşitleri kullanıcılar tarafınan beğeni ile karşılanıyor. Birbirinden farklı parlak renkleri ile çocukların renkleri kolaylıkla öğrenmesine olanak sağlayan Minişler, ebeveynlerin de en çok tercih ettiği oyuncaklar arasında yer alıyor. Miniş oyuncakları birbirinden farklı paketlerle karşımıza çıkıyor. En çok tercih edilen paket ise Minişler Sürpriz Paket. Setim içerisinde 1 Miniş figürü, 1 şapka, 1 adet kostüm ve 1 adet aksesuar bulunuyor. Ancak çocuklar paketin içinden hangi Miniş’in çıkacağını bilmiyor. Bu durum çocukların merak duygusunu uyandırıyor. Sevimli parlak renkleri ve şık aksesuarları ile evlere misafir olan Minişler, oyuncak koleksiyonlarına canlılık katıyor.

Littlest Pet Shop Minişler serisi 6 adet Miniş ile koleksiyonları zenginleştiriyor.  4 yaş ve üzeri çocuklar için uygun olan bu set hem daha çok Miniş hem de daha çok eğlence sunuyor. Çocukların birbirinden farklı kavramları öğrenmesini sağlayan Minişler Şans Ekibi set içerisinde 3 adet klasik boy Miniş, 1 adet küçük Miniş, 2 adet zar,  4 adet kancalı bilezik ucu, klips ve kullanım kılavuzu bulunuyor. Bu oyun zarlar kullanılarak oynanıyor ve çocuklar bu sayede sayı saymayı öğreniyor. Zarlar atılarak oynanan bu oyunda gelen simgeler kılavuzdaki ile eşleştiriliyor. Bu oyun sayesinde çocukların görsel ve asimetrik zekâları gelişiyor. Çocuklar kancalı bilezik uçlarını birbirine takarak şans bilekliği yapıyor. Bu sayede çocukların el becerileri gelişiyor ve bir şeyler başarmanın duygusunu tadıyor. Küçük parçalar içerdiği için 4 yaşından küçük çocukların oynamasına uygun olmayan bu set ile çocuklar arkadaşları ile ve bireysel olarak eğlenceli vakit geçiriyor.

Minişler Oyuncak Setleri Fiyatları

Miniş oyuncakları birçok farklı modeli ile çocukların ve koleksiyonerlerin beğenisine sunuluyor. Minik peluşlardan tekli Minişlere, tema içeren setlerden Miniş evlerine kadar birçok seçeneği bulunan Minişler geniş bir ürün yelpazesi ile raflarda ve internet sitelerinde yerini alıyor. Bu kadar geniş bir ürün yelpazesi bulunan Miniş oyuncak fiyatları da değişkenlik gösteriyor. Çocukların sağlığı düşünülerek üretilen Miniş Oyuncakları yaş gruplarına ve ihtiyaçlara göre kategorize ediliyor. Tekli satılan Minişlerin fiyatları, koleksiyon halinde satılan Minişlerin fiyatlarına göre farklılık gösteriyor. Çocuklarda merak duygusu uyandıran, paylaşmayı öğreten, birlik ve beraberlik duygusunu uyandıran, eğlenceli ve kaliteli vakit geçirmesini sağlayan Miniş Oyuncakları her Bütçeye hitap eden Oyuncak setleri ile beğeni topluyor.

Minişler oyuncak çeşitleri ve daha fazlası otoys.com.tr’de.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR