Kategoriler

Dalış Tutkunları İçin Palet Çeşitleri

Yapımında kauçuk, plastik veya bunların kombinasyonu şeklinde üretilen paletler, suda yüzmeye yarayan ekipmanlardan birisidir. Amatör veya profesyonel su sporu yapanlar için bu malzemenin önemi bir hayli fazladır.

Vücudun alt bölümünü çalıştırmaya yardımcı olan paletler, antrenman yapmanıza da olanak sağlar. Daha sağlıklı bir spor deneyimi yaşamak için kullanılan palete dikkat etmek gerekir.

Farklı tür ve modellerde birbirinden çeşit palet türü piyasada yer alır. Tüplü dalış yapanlar için topuk bölümü açık olan paletler daha uygundur ve yüzerken daha hızlı ilerlemeyi sağlar.

Kapalı paletler ise serbest dalış tutkunlarının vazgeçilmezlerindendir. Kullanımı oldukça kolay olan paletler çıplak ayağa giyilmelidir. Ergonomik tasarıma sahip paletler, ayağınızda konfor sağlar.

Dalış Tutkunları İçin Palet Çeşitleri

Deniz, havuz ve göl gibi alanlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz paletler,  çeşitleri ile farklı boy ve modellerde üretilir. Uygun fiyatları ile bütçe dostu çözümler sunan palet çeşitleri ile hem ayağınız hem de cebiniz rahat eder. Bebek, çocuk ve yetişkinler için özel olarak üretilen paletler, su içerisinde kum, taş ve benzeri maddelerin ayağınıza batmasını engeller.

Böylece olası yaralanmaların önüne geçilir. Kısa ve uzun olarak iki farklı türde üretilen paletler ile yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz. Daha çok düzenli olarak su sporu yapan yüzücüler için tasarlanmış olan Plaj Setleri ve Aqua Pro paletler, kısa yapısı nedeniyle suda daha hızlı hareket etmeye olanak sağlar. Ayrıca bacak kaslarını da orta yoğunlukta çalıştırabileceğiniz bu paletler ile sporun tadını çıkarabilirsiniz.

Farklı Renkleri ile Palet Çeşitleri

Tüplü ve serbest farklı dalış teknikleri için geliştirilmiş paletler, sudaki performansınızı üst düzeye çıkarır. Mavi, siyah, sarı gibi çeşitli renk seçeneklerine sahip bu dalış malzemesi ile zevkinize uygun renk modelini seçebilirsiniz.

Su içerisinde yosun, taş gibi materyallerden de ayaklarınızı koruyan paletler ile hem sporun tadını doyasıya yaşar hem de ayağınıza taş değmez. Farklı ayak boyları için özel üretilen paletler ile ayak numaranıza uygun modeli hemen bulabilirsiniz.

Daha çok şnorkel için dalışlarda uygun olan Sea Star paletler, ayağa zarar vermeyen esnek malzemeden üretilir. Üst yüzeyi sayesinde zorlanmadan yüzmeyi sağlayacak bu paletler, kadın ve erkek için farklı renk seçenekleriyle göze çarpar. Ayrıca yüksek güç ve maksimum konforu ayağınızda hissedebileceğiniz bu modeller sayesinde suyun keyfini çıkarabilirsiniz.

Profesyonel Bir Deneyim İçin Dalış Paleti

Yüzmek, birçok kişi için vazgeçilmez spor dallarından birisidir. İster amatör ister profesyonel yapılsın hemen hemen herkes tarafından beğenilen bu spor türü, sağlık için de oldukça faydalıdır. Özellikle de baldır, bacak, uyluk gibi kasları çalıştırmak isteyenler için üretilmiş paletler, sadece profesyonel sporcuların değil amatörlerin de gözde ürünlerindendir. Su içinde yüzerken eğlenmenizi de sağlayacak paletler, farklı malzemelerden üretilir.

Kauçuk maddeden üretilen Pool Energy, suda batmaz özelliktedir. Genellikle havuzda kullanılmak için üretilmiş bu paletler, kısa yapıya sahiptir. Özel olarak dizayn edilmiş bu ürün ve Şişme Oyuncaklar kanserojen madde içermez. Farklı boyutları ile her ayak numarasına uygun modeli bulmak mümkündür.

Su içerisinde size ivme kazandıran palet modelleri ile yüzmek daha kolay bir hale gelir. Güçlü bacaklar için ağır paletlerin kullanımı daha uygunken zayıf bacaklar için daha hafif paletler ön plana çıkar. Palet seçiminde kullanım amacını, vücut yapısını ve yerini belirlemek en önemli noktalardır. Bu noktalara dikkat ederek suyun tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Uygun Fiyatları İle Palet Modelleri

Yüzme sporunun önemli malzemelerinden birisi de paletlerdir. Paletler, uzun ve geniş bir kısma sahiptir ve bu bölgeye pala adı verilir. Serbest dalış için uzun palalı ve kapalı paletler tercih edilir. Yüzmek için daha çok yumuşak, topuk kısmı kapalı ve pala hacmi düşük olan paletler tercih edilir. Eğer dalışlarınızın çoğu 18-20 metre derinlik civarında ise ve aşırı güç harcamayı gerektirmiyorsa split veya ergonomik paletleri kullanabilirsiniz.

Ayrıca zıpkınla balık avlamak isteyenler için pala kısmı çıkartılabilen modeller de vardır. Sağlam yapıda üretilen bu yüzme aparatı sizin suda daha kolay hareket etmenizi sağlar. Farklı renk seçenekleri ile göz alıcı tasarımlara dönüşen paletler, size konforlu bir yüzme deneyimi yaşatır. Ayrıca sağlam ve dayanıklı malzemeden üretildiği için kolay kolay deforme olmaz. Uygun fiyatları palet modelleri her keseye hitap eden modelleri ile karşımıza çıkar.