Barbie kariyer bebekleri

Barbie, kariyer bebekleri hayatına ilk manken olarak ve harika görünerek dünyaya geldi. Ama ne yazık ki, bu yaşam tarzını sürdürmek için çalışma dünyasına katılması gerekiyordu. Doktorluk ve mankenlikten sonra moda tasarımcısı oldu. Uçuş görevlisi, hemşire, balerin, tenisçi, astronot, cerrah, eğitmen, veteriner ve daha yüzlerce mesleği kariyerine ekledi.

Barbie ile oynamanın keyfi bambaşkadır. Çünkü Barbie, set, aksesuar ve evcil hayvan gibi eklentilerinin yanı sıra kariyer bebekleri olarak da hayatımızda. Meslek seçimini çocuklara bırakıp hangi oyuncağı seçeceğini merak ederken kutu içerisinde yer alan küçük detaylar yetişkinleri de etkiliyor. Çünkü Barbie kariyer bebekleri tasarım aşamasında iken sahip olduğu mesleğin her ayrıntısına set içerisinde yer verilmeye çalışılıyor.

Eskiden sadece sarışın, mavi gözlü ve güzel görünümlü olan Barbie bebek bizler için en değerli oyuncaklardan biriydi. Şimdi ise Barbie bir mesleğe, evcil hayvana, araca ve birçok arkadaşa sahip!

Barbie kariyer bebek çeşitleri

Bir mesleğe sahip olan Barbie zengin ürün yelpazesi ile karşımızda duruyor. Hayatımızdaki yerinin bu kadar geniş olması ve kalıcılığının nedenini geçirdiği evrimlere borçlu olduğunu söylüyor, Barbie üreticileri. Bu gerçekten çok doğru bir tespit. Çünkü toplamda 200 ve hatta daha fazla Barbie kariyer bebekleri bulunuyor. Gün geçtikçe sayıları artıyor. Bu bebekler arasında en popüler olanlar ise;

  • Barbie kariyer bebekleri doktor
  • Barbie kariyer bebekleri mühendis
  • Barbie kariyer bebekleri pilot
  • 60. yıl Barbie kariyer bebekleridir.

Farklı ırk, cilt tonu, kıyafet ve daha birçok farklılık oyunlara renk katarken şık kutularda yer alan Barbie çocukların hayal dünyasını genişletiyor. Onları üretime teşvik ediyor ve sosyalleşmelerini sağlıyor. Bu da kendi kariyeri ile birlikte çocuklara da pek çok faydası olduğunu ortaya çıkarıyor.

Barbie kariyer bebekleri doktor

Barbie 1973 yılında bir cerrah oldu. İlk kariyeri mankenlik olan Barbie şu an neredeyse her mesleğe sahip! Barbie kariyer bebekleri arasından doktor olanı seçmek istediğinizde seçenekler sadece bir olarak kalmıyor. Çünkü göz doktoru, hayvan doktoru ve diş doktoru gibi seçeneklere sahip. Üstelik her biri farklı kıyafetlere sahip. Aksesuarları ise oyunun daha keyifli oynanması için gerçeklerini yansıtma konusunda oldukça başarılı. Bazı doktor Barbie bebekler doktor önlüğü, steteskop ve şık bir elbiseye sahip iken bazıları çocuk doktoru gibi farklı bir bölüme göre tasarlandığı için bir bebek, ateş ölçer ve steteskop içeriyor. Üstelik tasarımlar öyle özenilmiş ki doktor terliği dediğimiz terliklere de önem veriliyor.

Barbie kariyer bebekleri mühendis

Barbie kariyer bebekleri mühendis çeşitleri ise farklı saç, ten rengine, kıyafetlere ve aksesuarlara sahip. Aksesuarları arasında bilgisayar, gözlük ve küçük bir robot yer alıyor. Bu Barbie bilgisayar, makine ve robotik mühendisi olarak adlandırılıyor.

Barbie kariyer bebekleri pilot

Barbie kariyer bebekleri arasında bir diğer popüler olan çeşit ise pilot Barbie’dir. Uzun kahverengi saçlı, mavi şapka, ceket ve pantolon takımlı olan bu güzel oyuncak bebek kızlara pilot olma hayalini kurmalarına destek veriyor. Oyunlara daha eğlence katmak istiyorsanız, bir arkadaşınıza hostes Barbie verebilirsiniz. Siz uçağı uçururken o da yolculara ikram yapıyor olacağı için oyun oynama keyfi ikiye katlanacaktır.

Barbie kariyer bebekleri 60. Yıla özel olarak tasarlanıp bir kez daha ortaya çıktılar. Bunun sonucunda Barbie 200 kariyere sahip oldu. Çocukların meslekleri yakında tanımasında bu setler oldukça etkili oluyor.

Barbie ilk hangi kariyere sahipti?

Barbie ilk olarak mankendi. Üstelik 1959 yılında bu kariyere sahip oldu. Ayrıca herkesin kıskanacağı harika bir özgeçmişi vardı. Hatta erkeklerin egemenliğini kurduğu her kariyer alanına el koymayı başardı! İlk olarak mankenlik ile işe başlayan Barbie bebek şimdi inanılmaz büyük bir özgeçmişe sahip.

Barbie kariyer bebekleri arasında olmayan bir meslek var mı?

Barbie inşaat işçisi olarak tasarlanmadığı için piyasa henüz inşaat işçisi olan bir Barbie bebek bulunmuyor. Fakat tasarlanıp üretime geçirilir mi sorusunun yanıtını net olarak bilemiyoruz.