Kategoriler

 

Havacılığa Merak Saran Çocuklar İçin Helikopterler

Helikopterler çocuklarınızın en sevdiği oyuncaklardan bir tanesi olacaktır. uzaktan kumandalı Helikopter kumandasız helikopter oyuncaklar çocuğunuzu mutlu etmeye yetecek…

İlk olarak 1907 yılında Fransız Paul Cornu tarafından uçurulan motorlu helikopter, Yunanca’da helicopteron yani hareketli kanatlar anlamına gelir. Helikopter günümüzde sıklıkla kullanılan önemli bir taşıt aracıdır.

Özellikle sivil havacılıkta, askeriyede ulaşım kolaylığı açısından sıklıkla helikopterler tercih edilir. Ayrıca orman yangınlarında önemli bir yere sahip olan bu ulaşım aracı hızlı müdahale için oldukça gereklidir. Helikopterler döner kanat denilen pervanelere sahiptir. Bu sayede taşıma kuvveti elde eder ve yer yön tayini yapar.

Günlük hayatta hava taşımacılığında sıklıkla kullanılan helikopter, çocuklar için küçük boyutta ve farklı tasarımlarda üretilerek oyun aracı olarak kullanılır. Çocukların bir hayli ilgisini çeken bu hava aracı, onların keyif dolu anlar yaşamasına neden olur.

Çocuklar kadar yetişkinler için de tasarlanmış olan helikopter modelleri vardır. Özellikle büyükler için hobi aracı olarak tasarlanan bu eğlence aracı sayesinde boş vakitler keyif dolu anlara dönüşebilir.

Çocuklar için Helikopter Modelleri

Çocuklar için tasarlanmış farklı renklerde birçok oyuncak çeşidi bulunur. Genellikle 3-6 yaş grubu için tasarlanan bu helikopterler ile çocuklar farklı bir oyun deneyimi yaşar. İsteğe göre sesli ve ışıklı helikopter modelleri ile görsel bir efekt yaratan helikopterler dikkat çekici bir özelliğe sahiptir.

Pembe, kırmızı, gri, sarı ve mavi gibi onlarca renk seçeneği ile çocukların zevkine hitap eder. Harika kanatlar çizgi film karakterinin yer aldığı helikopterini uzaktan kumanda ile dans ettirilebilir, kendi etrafında 360 derece döndürülebilir.

Böylece çocuklar, harika kanatlar uzaktan kumandalı dansçıyı izlerken keyifli anlar yaşar. Bazen tek bir oyuncak dönüşen bir figür haline gelir. Harika kanatlar tekli polis jet uçağı 3 basit adımla bir robota dönüştürülebilir. Böylece çocukların el becerileri gelişir ve oyun daha eğlenceli bir hale gelir.

Farklı Tarzda Oyuncak Helikopter Modelleri

Her çocuğun oyun oynarken farklı bir ilgi alanı ve tarzı vardır. Bazıları helikopterlerle oynamayı severken bazısı ise daha farklı oyuncaklara yönelir. 

Helikopter seven çocuklar için farklı tarzda üretilen bu ulaşım araçları onların yaşlarına göre tasarlanır. Sky Patrol helikopteri ses efekti ve ışık ile oyun oynayan çocuklar için gerçekçi bir ortam yaratır.

Patrol helikopter ile acil yardım görevlisi olarak oyunlarda yer alan çocuklar,  daha küçük yaşlarda yardımlaşma bilincinin önemini kavrar. Savaş helikopteri kategorisinde yer alan Stealth helikopter, keskin kenarlara sahiptir.

Farklı seviyelerden oluşan bu helikopter çeşidi, çocukların monte edebileceği şekildedir. Dördüncü seviye olan Stealth helikopter 123 parçadan oluşurken, beşinci seviyede yer alan ve model helikopter olarak adlandırılan helikopter 268 parçadan oluşur.

Parçaları bir araya getiren çocuklar harika bir helikopter tasarımı yapabilir, böylece eğlenirken tasarım bilinci de gelişir. 12 yaş ve üzeri için daha uygun olan bu tasarım harikası ile çocuklar mükemmel bir oyun deneyimi yaşar.

Farklı Tasarımları ile Helikopter Modelleri

Heyecan verici görevlerin peşinde koşmak isteyen gençler için özel olarak tasarlanmış helikopterler de mevcuttur. Bu helikopterlerden birisi olan kurtarma helikopteri ile farklı bir oyun deneyimi yaşanır. İçerisinde yer alan küçük trafik işaretleri ve kurtarma sedyesi nedeniyle küçük yaşta çocukların kullanımına uygun olmayan bu model açılabilir alt kapak ve yan kapılara sahiptir.

Siren ve arama kurtarma ışıkları ile görsel ve duyusal olarak gerçekçi bir algı yaratır. Ayrıca içerisinde bulunan elektronik vinç aparatı uzatılıp toparlanabilir. Özellikle 3 yaş ve üstü bireyler için tasarlanan bu ürün kesinlikle yetişkin gözetiminde kullanılmalıdır. Bunun dışında itfaiye kurtarma helikopteri ve sürtmeli helikopterler farklı renkleri ile göz doldurur.

Koleksiyon Tutkunları için Helikopter Modelleri

Büyük küçük her yaşa hitap eden helikopter modelleri oyun tutkunları için harika bir eğlence aracı olduğu kadar koleksiyon severler için de bir önemli bir araçtır. Model helikopter seri 1 set içerisinde 2 parça şeklindedir. Kaliteli bir tasarım ve ayrıntıları ile göz dolduran bu helikopter gerçekçi bir görünüme sahiptir.

9,4 cm stand uzunluğu ve 21 cm ile 26,5 cm arasında değişen helikopter uzunluğu ile farklı modellere sahiptir. Model helikopter ile ister koleksiyon yapabilir isterse boş vakitlerinizde farklı oyunlar oynayarak zaman geçirebilirsiniz.

Her zevke hitap eden bu helikopter modeli aynı zamanda sevdikleriniz için güzel bir doğum günü hediyesi de olabilir. Böylece hem sevdiklerinizi mutlu eder hem de onlara kalıcı bir hediye bırakmış olursunuz.

Oyuncak Helikopter Fiyatları

Çocuklarınız için özel olarak tasarlanmış; onların evde, kreşte veya okul ortamında boş vakitlerini değerlendirmesi ve can sıkıntısı yaşamaması için farklı tarzda ve renkte helikopter modelleri bulunur.

Hem tek başına hem de arkadaşlarıyla keyifli vakitler geçirmesini sağlayacak bu helikopter modelleri sayesinde aynı zamanda onların oyun anlayışlarında olumlu gelişmeler yaşanır. Özellikle ebeveynlerin bu noktada dikkat etmesi gereken şey oyuncakların içinde yer alan kullanım kılavuzunu dikkatlice okumasıdır.

Kılavuzun için yer alan bilgiler ve hangi yaş grubuna göre oyuncağın uygun olduğu önemlidir. Oyuncağın modeli,  markası ve yaş aralığına göre değişen fiyatlardaTeknelerhelikopterler yer alır.

Kurtarma helikopteri gibi helikopterler içerisinde yer alan farklı aparatlardan dolayı bir miktar daha yüksek fiyata sahiptir. Yine koleksiyon sevenler için uygun fiyatlı helikopter modelleri bulunur.

Yetişkinler için üretilen Uçaklar, büyük helikopter modelleri de farklı teknik özellikleriyle her bütçeye hitap eder. Her zevke ve yaşa uygun helikopterlerden satın alarak çocuklarınızı ve sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR